Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот sabrina » 12 Яну 2015, 19:23

здравейте нашия проблем е следния дъщеря ми е на 3 години и още от кърмаче-ска възраст има проблем с акането . ходихме на детски гастереонтолог ,прегледая и ни изписа течен парафин 2 пати по 10 мл . сега се порових в нета за течен парафин и навсякъде пише след 6 годишна възраст и за това търся и 2-ро мнение не знам дали да и давам
sabrina
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Яну 2015, 19:17

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот brunetkata » 14 Яну 2015, 14:00

brunetkata написа:След като се нахрани и след 3 часа следва изхождане (като новородено общо взето,след всяко ядене)...Така на ден стават по 4,максимум 5 изхождания..Ако това не се случи е някакъв ад,личи си,че му е адски дискомфортно...Аз избягвам млечни продукти,не пия газирани напитки,не ям домати,варива...Давах пробиотик дълго време,но като,че ли нямаше огромна полза от него-БиоБаланс бейби,Линекс,а самият ни проблем даже се появи в период,в който давах Био гая.Да вметна,че докато беше само на кърма понякога изпражненията миришеха на вкиснато,а сега след захранването адски неприятно,но не и тази сутрин,миришеха си,както обичайно,а вчера все пак давах пюре от тиква...Възможно ли е да става дума за диспепсия?Ето днес например между двете хранения в 7 и 10:30 последваха два изхождания,едното с гъстота като паста,а другото с адски усилия и плач,в което имаше и слуз..... Мерси,лек ден!

И само да допълня,че тези дни давах Мезим форте по половин таблетка преди всяко ядене,но нищо не се промени...Това ме навежда на мисълта,че проблема не е в храносмилането...Може ли да става дума за колит,понеже прочетох за симптомите при децата и при нас се препокриват 1 към 1...Не съм медицинско лице разбира се и само предполагам,та разчитам на вас!Лек ден!
brunetkata
 
Мнения: 7
Регистриран на: 03 Авг 2014, 09:02

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 16 Яну 2015, 11:22

brunetkata написа:След като се нахрани и след 3 часа следва изхождане (като новородено общо взето,след всяко ядене)...Така на ден стават по 4,максимум 5 изхождания..Ако това не се случи е някакъв ад,личи си,че му е адски дискомфортно...Аз избягвам млечни продукти,не пия газирани напитки,не ям домати,варива...Давах пробиотик дълго време,но като,че ли нямаше огромна полза от него-БиоБаланс бейби,Линекс,а самият ни проблем даже се появи в период,в който давах Био гая.Да вметна,че докато беше само на кърма понякога изпражненията миришеха на вкиснато,а сега след захранването адски неприятно,но не и тази сутрин,миришеха си,както обичайно,а вчера все пак давах пюре от тиква...Възможно ли е да става дума за диспепсия?Ето днес например между двете хранения в 7 и 10:30 последваха два изхождания,едното с гъстота като паста,а другото с адски усилия и плач,в което имаше и слуз..... Мерси,лек ден!


Здравейте,
пюретата, който давахте млечно-зеленчукови ли са? Кога последно сте вземали микробиологично изследване на проба от изпражнения? Правена ли му е копроцитограма на изпражнения? Сега само на кърма ли е? И на тези зеленчукови пюрета, които сте изредили? Нещо друго давали ли сте? В момента давате ли пробиотик? Наддава ли добре на тегло детето ви? До сега боледувало ли? Доносено ли е родено?

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 16 Яну 2015, 11:36

sabrina написа:здравейте нашия проблем е следния дъщеря ми е на 3 години и още от кърмаче-ска възраст има проблем с акането . ходихме на детски гастереонтолог ,прегледая и ни изписа течен парафин 2 пати по 10 мл . сега се порових в нета за течен парафин и навсякъде пише след 6 годишна възраст и за това търся и 2-ро мнение не знам дали да и давам


Здравейте,
досега с какво сте лекували запека? В листовката на продукта наистина е посочено, че може да се прилага при деца над 6 годишна възраст. По преценка на лекуващия лекар може да се назначи на по-малки деца, но разбира се само ако детето не се е повлияе от друго лечение. Бих ви препоръчала отново да се консултирате с детския гастроентеролог и да обсъдите с него вашите тревоги относно лечението на детето ви, за да ви назначи друго лечение ако е необходимо.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот brunetkata » 17 Яну 2015, 11:39

Dr Galina Kisyovа написа:
brunetkata написа:След като се нахрани и след 3 часа следва изхождане (като новородено общо взето,след всяко ядене)...Така на ден стават по 4,максимум 5 изхождания..Ако това не се случи е някакъв ад,личи си,че му е адски дискомфортно...Аз избягвам млечни продукти,не пия газирани напитки,не ям домати,варива...Давах пробиотик дълго време,но като,че ли нямаше огромна полза от него-БиоБаланс бейби,Линекс,а самият ни проблем даже се появи в период,в който давах Био гая.Да вметна,че докато беше само на кърма понякога изпражненията миришеха на вкиснато,а сега след захранването адски неприятно,но не и тази сутрин,миришеха си,както обичайно,а вчера все пак давах пюре от тиква...Възможно ли е да става дума за диспепсия?Ето днес например между двете хранения в 7 и 10:30 последваха два изхождания,едното с гъстота като паста,а другото с адски усилия и плач,в което имаше и слуз..... Мерси,лек ден!


Здравейте,
пюретата, който давахте млечно-зеленчукови ли са? Кога последно сте вземали микробиологично изследване на проба от изпражнения? Правена ли му е копроцитограма на изпражнения? Сега само на кърма ли е? И на тези зеленчукови пюрета, които сте изредили? Нещо друго давали ли сте? В момента давате ли пробиотик? Наддава ли добре на тегло детето ви? До сега боледувало ли? Доносено ли е родено?
Здравейте отново,
пюретата,които давам не са млечно-зеленчукови,а бебето е само на кърма и тези зеленчуци,които съм изброила,От два дни въвеждам и плодове,като тези два дни давах сини сливи,е разхлабват,но само до там,че изпражненията му пак станаха воднисти,иначе начина на изхождане и същият...Не му е правена копроцитограма,а микробиология последно правихме началото на ноември месец.В момента започнах да давам Линекс отново,като преди време освен пробиотиците давах и Гастрокинд,но картинката си е все същата.Единственото положително нещо от всичко е,че добре наддава на тегло и в момента на 7 месеца е 9,420кг. Първото му боледувне беше сега по Коледа,като се състоеше в сериозна кашлица с храчки,хрема и ниска температура.Лекувахме с антибиотик.Да допълня само,че жълтеницата в началото продължи доста-2 месеца.Бебето е доносено и е родено 3,260кг.До скоро и успешен ден!

Поздрави,
д-р Кисьова
brunetkata
 
Мнения: 7
Регистриран на: 03 Авг 2014, 09:02

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот радостина » 30 Яну 2015, 20:36

Здравейте д-р Кисьова,
В началото на декември миналата година бяхме при Вас в болница Тракия, приехте дъщеря ми с 39,2 температура, Тя е на 8 месеца и има запек, акото й е черно на цвят и много гъсто. Незнам дали си спомняте за нашия случай, сменихме млякото с Аптамил АДЦ, понеже мислихте че има алергия към кравето мляко. Ходихме при д-р Мустаков в София и се оказа че има ниска чувствителност към кравето мляко, но той препоръча Фризо ХА , защото Аптамил АДЦ запича още повече. Тя дъщеря ми и тогава беше с такова черно ако, но се оправи за няколко дена и после пак стана такова. Тогава в болницата вашия екип казаха, че може би е имала чревна инфекция и се повлияла от някое вид лечение.
Въпроса ми е какво бих могла да й дам, за да се оправи детенцето и акото. Давам й Био Гайа. Яде само разхлабващи храни, плодови пюрета от круша, слива, сокчета от круша, слива, грозде, но няма никакъв ефект. Явно наистина има чревна инфекция и затова Ви питам какво мога да й давам.
Поздравления за Вашата работа и сигурно съм една от многото ДОВОЛНИ пациенти във Вашата болница.
Поздрави и лека работа
радостина
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Яну 2015, 20:22

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 10 Фев 2015, 18:12

радостина написа:Здравейте д-р Кисьова,
В началото на декември миналата година бяхме при Вас в болница Тракия, приехте дъщеря ми с 39,2 температура, Тя е на 8 месеца и има запек, акото й е черно на цвят и много гъсто. Незнам дали си спомняте за нашия случай, сменихме млякото с Аптамил АДЦ, понеже мислихте че има алергия към кравето мляко. Ходихме при д-р Мустаков в София и се оказа че има ниска чувствителност към кравето мляко, но той препоръча Фризо ХА , защото Аптамил АДЦ запича още повече. Тя дъщеря ми и тогава беше с такова черно ако, но се оправи за няколко дена и после пак стана такова. Тогава в болницата вашия екип казаха, че може би е имала чревна инфекция и се повлияла от някое вид лечение.
Въпроса ми е какво бих могла да й дам, за да се оправи детенцето и акото. Давам й Био Гайа. Яде само разхлабващи храни, плодови пюрета от круша, слива, сокчета от круша, слива, грозде, но няма никакъв ефект. Явно наистина има чревна инфекция и затова Ви питам какво мога да й давам.
Поздравления за Вашата работа и сигурно съм една от многото ДОВОЛНИ пациенти във Вашата болница.
Поздрави и лека работа


Здравейте,
бих ви препоръчала да дойдете на преглед, след като сте от Стара Загора, за да поговорим на място за състоянието на вашето дете.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот brunetkata » 11 Фев 2015, 15:06

brunetkata написа:
Dr Galina Kisyovа написа:
brunetkata написа:След като се нахрани и след 3 часа следва изхождане (като новородено общо взето,след всяко ядене)...Така на ден стават по 4,максимум 5 изхождания..Ако това не се случи е някакъв ад,личи си,че му е адски дискомфортно...Аз избягвам млечни продукти,не пия газирани напитки,не ям домати,варива...Давах пробиотик дълго време,но като,че ли нямаше огромна полза от него-БиоБаланс бейби,Линекс,а самият ни проблем даже се появи в период,в който давах Био гая.Да вметна,че докато беше само на кърма понякога изпражненията миришеха на вкиснато,а сега след захранването адски неприятно,но не и тази сутрин,миришеха си,както обичайно,а вчера все пак давах пюре от тиква...Възможно ли е да става дума за диспепсия?Ето днес например между двете хранения в 7 и 10:30 последваха два изхождания,едното с гъстота като паста,а другото с адски усилия и плач,в което имаше и слуз..... Мерси,лек ден!


Здравейте,
пюретата, който давахте млечно-зеленчукови ли са? Кога последно сте вземали микробиологично изследване на проба от изпражнения? Правена ли му е копроцитограма на изпражнения? Сега само на кърма ли е? И на тези зеленчукови пюрета, които сте изредили? Нещо друго давали ли сте? В момента давате ли пробиотик? Наддава ли добре на тегло детето ви? До сега боледувало ли? Доносено ли е родено?





Здравейте отново,
пюретата,които давам не са млечно-зеленчукови,а бебето е само на кърма и тези зеленчуци,които съм изброила,От два дни въвеждам и плодове,като тези два дни давах сини сливи,е разхлабват,но само до там,че изпражненията му пак станаха воднисти,иначе начина на изхождане и същият...Не му е правена копроцитограма,а микробиология последно правихме началото на ноември месец.В момента започнах да давам Линекс отново,като преди време освен пробиотиците давах и Гастрокинд,но картинката си е все същата.Единственото положително нещо от всичко е,че добре наддава на тегло и в момента на 7 месеца е 9,420кг. Първото му боледувне беше сега по Коледа,като се състоеше в сериозна кашлица с храчки,хрема и ниска температура.Лекувахме с антибиотик.Да допълня само,че жълтеницата в началото продължи доста-2 месеца.Бебето е доносено и е родено 3,260кг.До скоро и успешен ден!
brunetkata
 
Мнения: 7
Регистриран на: 03 Авг 2014, 09:02

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 17 Фев 2015, 00:01

brunetkata написа:
brunetkata написа:Здравейте отново,
пюретата,които давам не са млечно-зеленчукови,а бебето е само на кърма и тези зеленчуци,които съм изброила,От два дни въвеждам и плодове,като тези два дни давах сини сливи,е разхлабват,но само до там,че изпражненията му пак станаха воднисти,иначе начина на изхождане и същият...Не му е правена копроцитограма,а микробиология последно правихме началото на ноември месец.В момента започнах да давам Линекс отново,като преди време освен пробиотиците давах и Гастрокинд,но картинката си е все същата.Единственото положително нещо от всичко е,че добре наддава на тегло и в момента на 7 месеца е 9,420кг. Първото му боледувне беше сега по Коледа,като се състоеше в сериозна кашлица с храчки,хрема и ниска температура.Лекувахме с антибиотик.Да допълня само,че жълтеницата в началото продължи доста-2 месеца.Бебето е доносено и е родено 3,260кг.До скоро и успешен ден!


Здравейте,
продължете със захранването, но внимателно, като въвеждате всеки продукт по отделно и изчакате поне 5-6 дни преди да въведете следващия. Освен линекса давайте и Еспумизан. Започнете да давате и безмлечна оризова каша.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот LUIZAANT » 27 Юли 2015, 17:38

Здравейте, детето ми е на 11 месеца, не може да се изхожда с дни и като тръгне има голяма болка. Така е от 3 седмици, водих го на лекари - педиатри , казват лактоза, свещички, сливи и така нататък, но детето се мъчи, нищо не помага, моля дайте мнение, какво да правя
LUIZAANT
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Юли 2015, 17:29

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта