Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 04 Авг 2015, 10:32

LUIZAANT написа:Здравейте, детето ми е на 11 месеца, не може да се изхожда с дни и като тръгне има голяма болка. Така е от 3 седмици, водих го на лекари - педиатри , казват лактоза, свещички, сливи и така нататък, но детето се мъчи, нищо не помага, моля дайте мнение, какво да правя


Здравейте,
на колко дни се изхожда вашето дете? Твърди ли са му изхожданията? Да сте забелязали да са тънки като молив или са кашави? Колко килограма е детето? По колко лактулоза пиете? Какви свещички слагате? Предлагате ли му разнообразна храна- плодове и зеленчуци? Храни ли се добре, има ли апетит? Наддава ли добре на тегло? Здраво дете ли е, има ли някакви заболявания?

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот tina.petrova » 13 Авг 2015, 10:54

Здравейте!
Дъщеря ми е на 1г и 4м. и има запек от 3 месеца.Изхожда се всеки ден,но с голяма напъване и някой път е придружено с болка.Имаме и фисура.Изхожданията са и по-скоро,като гъста каша.Имат мирис на развалено и вкиснато.При всеки напън за изхождане повръща малко или чувам как храната и се наддига до гърлото.Откакто сме с този проблем я подложих на разхлабваща диета,но стана злояда и няма много апетит в момента.Пие по 300-400мл вода и още към 200мл сок,защото от плодовете яде само пъпеш.За около 5м обаче не е качила и един грам.Все още си е 9 700.Давала съм всякакви разхлабващи сиропи и пробиотици,но освен да не спи от колики и да се превива от болка в корема,друг ефект не се постига.
Когато беше на 5м ни поставиха диагноза АБКМ и спазвахме диета 6м и после ни казаха да почна да я захранвам с млечни.Симптомите тогава ни бяха 24 часови колики,пенести и лошо миришещи изхождания,понякога изцяло слузести и повръщане понякога ,като извара.
Имам съмнние,че откакто и въведох млечните се започна този ад.Въпроса ми е възможно ли е да е вследствие от алергията?
Благодаря предварително!
tina.petrova
 
Мнения: 9
Регистриран на: 14 Юли 2015, 13:18

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 07 Окт 2015, 19:07

tina.petrova написа:Здравейте!
Дъщеря ми е на 1г и 4м. и има запек от 3 месеца.Изхожда се всеки ден,но с голяма напъване и някой път е придружено с болка.Имаме и фисура.Изхожданията са и по-скоро,като гъста каша.Имат мирис на развалено и вкиснато.При всеки напън за изхождане повръща малко или чувам как храната и се наддига до гърлото.Откакто сме с този проблем я подложих на разхлабваща диета,но стана злояда и няма много апетит в момента.Пие по 300-400мл вода и още към 200мл сок,защото от плодовете яде само пъпеш.За около 5м обаче не е качила и един грам.Все още си е 9 700.Давала съм всякакви разхлабващи сиропи и пробиотици,но освен да не спи от колики и да се превива от болка в корема,друг ефект не се постига.
Когато беше на 5м ни поставиха диагноза АБКМ и спазвахме диета 6м и после ни казаха да почна да я захранвам с млечни.Симптомите тогава ни бяха 24 часови колики,пенести и лошо миришещи изхождания,понякога изцяло слузести и повръщане понякога ,като извара.
Имам съмнние,че откакто и въведох млечните се започна този ад.Въпроса ми е възможно ли е да е вследствие от алергията?
Благодаря предварително!


Здравейте,
симптомите, които описвате при вашето дете може да се дължат на алергия към белтъка на кравето мляко. Добре е да спрете отново млечните продукти, да давате пробиотик и да заведете детето на детски гастроентеролог. Трябва да проведете лечение за фисурата.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот SunRain » 07 Окт 2015, 19:17

Здравейте!
Бебето ми е на два месеца до преди две седмици имаше много силни колики, давах еспумизан, инфакол, абоколикин, имаха временен ефект. От пет дни не съм давала никакви капки. Бебето акаше по два три пъти на ден, но от няколко дни ака трудно много се напъва и ака по веднъж но доста обилно. Какво ще ми препоръчате за проблема с трудното изхождане, няма запек просто ака трудно? Капките биогая подходящи ли са? Да продължа ли да и давам абоколикин? Благодаря предварително!
SunRain
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Окт 2015, 19:03

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 08 Окт 2015, 23:59

SunRain написа:Здравейте!
Бебето ми е на два месеца до преди две седмици имаше много силни колики, давах еспумизан, инфакол, абоколикин, имаха временен ефект. От пет дни не съм давала никакви капки. Бебето акаше по два три пъти на ден, но от няколко дни ака трудно много се напъва и ака по веднъж но доста обилно. Какво ще ми препоръчате за проблема с трудното изхождане, няма запек просто ака трудно? Капките биогая подходящи ли са? Да продължа ли да и давам абоколикин? Благодаря предварително!


Здравейте,
докато бебето ви стане на три месеца продължете да давате Биогая и абоколикен. Правете масажче на коремчето по часовниковата стрелка и го слагайте за няколко минутки да лежи по коремче през деня.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот lyni » 10 Мар 2016, 15:16

Здравейте д-р Кисьова,
имам бебе на 1.г и 3м. с множествена алергия към протеини, която се откри и лекува едва преди месец. От раждането е със слуз в акото и тежки диарии при въвеждане на нови храни, има анална фисура от септември 2015. Лечението го започнахме едва сега, пие специално мляко (аминокиселинно), без друга храна минимум за 6 седмици. От млякото получи запек, а лекарката каза че трябва да се изхожда всеки ден и да слагам свещички. Искам да ви попитам трябва ли да лекуваме аналната фисура, към какъв специалист да се обърна ако трябва, могат ли да се използват свещичките редовно. Нямам вариант с даване на разхлабващи храни или други лаксативи през устата.
Благодаря ви много!
lyni
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Мар 2016, 15:02

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Натали.Христова » 05 Май 2016, 09:36

Здравейте бебето ми е на 3 месеца и половина от около 2 седмици страда от запек изхожда се на няколко дни с моя помощ на кърма е и дохранвам с фризолак педиатърката каза да го смесвам с фризовом но пак не помогн а казаха ми да спра фризолака и да давам само фризом а тя ми вика че ще получел разтроиство само от фризовома това възможно ли е ?
Натали.Христова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Май 2016, 09:31

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот anna.bogoeva » 11 Юни 2016, 03:24

Здравейте, синът ми е на 4 месеца и от може би повече от месец започна да се изхожда много рядко. В началото му помагах с термометъра, но вече не действа. Случва се и сам да се изходи на 3- 4 дена, но сега не е акал вече от 10 дни. Има и газове. Пропуснах да спомена, че е изцяло на кърма. Какво да правя и до колко дни е нормално да не се изхожда?
anna.bogoeva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Юни 2016, 02:48

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 13 Юни 2016, 13:55

lyni написа:Здравейте д-р Кисьова,
имам бебе на 1.г и 3м. с множествена алергия към протеини, която се откри и лекува едва преди месец. От раждането е със слуз в акото и тежки диарии при въвеждане на нови храни, има анална фисура от септември 2015. Лечението го започнахме едва сега, пие специално мляко (аминокиселинно), без друга храна минимум за 6 седмици. От млякото получи запек, а лекарката каза че трябва да се изхожда всеки ден и да слагам свещички. Искам да ви попитам трябва ли да лекуваме аналната фисура, към какъв специалист да се обърна ако трябва, могат ли да се използват свещичките редовно. Нямам вариант с даване на разхлабващи храни или други лаксативи през устата.
Благодаря ви много!


Здравейте,
какви свещички точно слагате? За фисурата трябва да се проведе лечение. добре е да се обърнете към детски гастроентеролог или детски хирург.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 13 Юни 2016, 14:08

Натали.Христова написа:Здравейте бебето ми е на 3 месеца и половина от около 2 седмици страда от запек изхожда се на няколко дни с моя помощ на кърма е и дохранвам с фризолак педиатърката каза да го смесвам с фризовом но пак не помогн а казаха ми да спра фризолака и да давам само фризом а тя ми вика че ще получел разтроиство само от фризовома това възможно ли е ?


Здравейте,
може да давате само Фризовом. Ако до 72 часа не се изходи може да му слагате мини клизми Релаксит.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта