Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот anna.bogoeva » 13 Юни 2016, 17:02

Здравейте, синът ми е на 4 месеца и от може би повече от месец започна да се изхожда много рядко. В началото му помагах с термометъра, но вече не действа. Случва се и сам да се изходи на 3- 4 дена, но сега не е акал вече от 10 дни. Има и газове. Пропуснах да спомена, че е изцяло на кърма. Какво да правя и до колко дни е нормално да не се изхожда?
anna.bogoeva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Юни 2016, 02:48

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 13 Юни 2016, 17:07

anna.bogoeva написа:Здравейте, синът ми е на 4 месеца и от може би повече от месец започна да се изхожда много рядко. В началото му помагах с термометъра, но вече не действа. Случва се и сам да се изходи на 3- 4 дена, но сега не е акал вече от 10 дни. Има и газове. Пропуснах да спомена, че е изцяло на кърма. Какво да правя и до колко дни е нормално да не се изхожда?


Здравейте,
ако до 3 дни няма изхождане вашето бебе, трябва да му помагате. Не го оставяйте толкова много дни без дефекация. След 72 часа трябва да му сложите мини клизма релаксит или мелилакс, за да му помогнете да се изходи. Правете редовно масажи на коремчето му.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот ivchoo.ivanov » 20 Юни 2016, 00:25

Здравейте
Момченцето ми е на месец и 20 дни храним се с фризовом веднъж имаше малко кръв в акото и след това следващото беше разстройство реших да смесвам с фризолак и на другия ден спря да се изхожда както обикновенно от фризовома по на честичко си акаше и от тогава започнаха мъките термометъра играе и после спрях фризолака и сме се пак на фризовом смесвам със аптамил понеже реших да пробвам да не би млякото да е проблема но уви не и до ден днешен много рядко ака самичък почти всеки ден помагам с термометъра от притеснение че нещо не е наред но нямаме запек просто не ака както преди и усещам че това му причинява дискомфорт барабар и с тези колики ползвах капки еспумизан ел но ги спрях понеже научих че сименикона затяга стомахчето и сега сме на абоколикен и чайчето на хип моля ви кажете какво да правя давах е био баланс бебе 8 дни направо съм адски притеснена педито казва много му било 120мл но пък със 100 не се наяжда другата пък казва по 120 да давам и така и правя
ivchoo.ivanov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Юни 2016, 00:14

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Ина Димитрова » 09 Юли 2016, 14:41

Здравейте,момченцето ми е на 2,5 г.,и отккто сме захранени все е със запек! По едно време е беше пооправил,пие фрешове всеки ден,тъй като е малко злояд и не иска да ги яде На плодове! Само че от месец някъде просто спря да ака сам,изхожда се само със клизма мерилакс,правя му я като минат 3 дена! Яде и пие само разхлабващи храни,но не може да се изака сам,страх ме е да не привикне към клизмите ! Благодаря Ви !
Ина Димитрова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Юли 2016, 14:35

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Eva Ell » 27 Юли 2016, 20:36

Здравейте,

Бебето ми е на 4 месеца и няколко дена. Храни се само с кърма, доскоро й давах пробиотик Биогайа, като от няколко дена го замених с Линекс бебе. Проблема е, че както се изхождаше всеки ден, най-много да прескочи един, и постепенно започна на три дена, а от миналата седмица и на повече от 3 дни. По съвет на педиатърката, ако минат 4 дни без изхождане правя клизма Мелилакс. Последният път използвах такава миниклизма, помогна. Термометъра не помага, а и аз не съм привърженичка на този начин на подпомагане, страх ме е да не я нараня. Сега отново не е ходила по голяма нужда цели 3 дена. Какво да правя, не мога постоянно да й помагам с Мелилакс...Възможно ли е да има някакъв проблем? Само да спомена, че акото е с нормална консистенция за бебе - кашесто, жълто-зелено на цвят, не изглежда като да я мъчи - жизнена и спокойна е, има газове. Колко време мога да изчакам така без да се намесвам и да се изака сама?
Eva Ell
 
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Юли 2016, 19:37

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот mu6eto » 02 Авг 2016, 10:26

Бебчето ми е на 2 месеца и ходи по голяма нужда през ден. но от няколко дни изходеното е зеленикаво и по гъсто. кърмя и само след последното хранене за деня дохранвам с хипоалергенен фризолак, и то не всяка вечер. нащата педиатърка не е в града и за това ако може да ме насочите на какво може да се дължи тази промяна в изпражненията и дали е за претиснение.благодаря
mu6eto
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Авг 2016, 10:11

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 12 Авг 2016, 10:49

ivchoo.ivanov написа:Здравейте
Момченцето ми е на месец и 20 дни храним се с фризовом веднъж имаше малко кръв в акото и след това следващото беше разстройство реших да смесвам с фризолак и на другия ден спря да се изхожда както обикновенно от фризовома по на честичко си акаше и от тогава започнаха мъките термометъра играе и после спрях фризолака и сме се пак на фризовом смесвам със аптамил понеже реших да пробвам да не би млякото да е проблема но уви не и до ден днешен много рядко ака самичък почти всеки ден помагам с термометъра от притеснение че нещо не е наред но нямаме запек просто не ака както преди и усещам че това му причинява дискомфорт барабар и с тези колики ползвах капки еспумизан ел но ги спрях понеже научих че сименикона затяга стомахчето и сега сме на абоколикен и чайчето на хип моля ви кажете какво да правя давах е био баланс бебе 8 дни направо съм адски притеснена педито казва много му било 120мл но пък със 100 не се наяжда другата пък казва по 120 да давам и така и правя


Здравейте,
давайте пробиотик Биогая по 5 капки дневно. Не е необходимо да го изхождате всеки ден с термометър, изчакайте поне 48 часа. Правете масаж на коремчето. Пробвайте да му давате Аптамил комфорт.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 12 Авг 2016, 10:57

Ина Димитрова написа:Здравейте,момченцето ми е на 2,5 г.,и отккто сме захранени все е със запек! По едно време е беше пооправил,пие фрешове всеки ден,тъй като е малко злояд и не иска да ги яде На плодове! Само че от месец някъде просто спря да ака сам,изхожда се само със клизма мерилакс,правя му я като минат 3 дена! Яде и пие само разхлабващи храни,но не може да се изака сам,страх ме е да не привикне към клизмите ! Благодаря Ви !


Здравейте,
Давайте му поне 2 месеца Евакол джуниър по едно прахче вечер, докато се нормализират изхожданията. Когато няма изхождания над 72 часа му слагайте мелилакс.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Паулина » 15 Дек 2016, 23:32

Здравейте,
бебето ми е на 2 месеца и от няколко дни почна да връща храна и мина от Аптамил на Аптамил АР, но се запече и като ака е по много малко и доста твърдо, докато изкарва акото много го боли и плаче.Също така ми се струва и че остава гладен от Аптамил АР. Въпросът ми е може ли да се смесват двата вида млека и в какво съотношение? Ще има ли ефект?
Благодаря ви предварително!
Паулина
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Дек 2016, 23:16

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 30 Дек 2016, 19:10

Паулина написа:Здравейте,
бебето ми е на 2 месеца и от няколко дни почна да връща храна и мина от Аптамил на Аптамил АР, но се запече и като ака е по много малко и доста твърдо, докато изкарва акото много го боли и плаче.Също така ми се струва и че остава гладен от Аптамил АР. Въпросът ми е може ли да се смесват двата вида млека и в какво съотношение? Ще има ли ефект?
Благодаря ви предварително!

Здравейте,
Ако се налага може да се смесват, но съотношението трябва да се определи от вашия лекуващ педиатър.
Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта