Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот canyou.stopme » 04 Апр 2017, 22:12

Здравейте,бебето ми е на 11 реални и 9 коригирани месеца,от 7 месеца насам се борим със запек,то не бяха клизми с термометър,мелилакс за бебе,сега сме на лактулоза,обаче получава болки и е много неспокойна,ноември месец започнахме захранване,млякото не сме оставили имаме две или три порции по 200 мл за денонощието,какаво да направим още,че да се оправи,благодаря.
canyou.stopme
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Апр 2017, 22:00

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот filokaliq » 04 Май 2017, 11:01

Здравейте! Дъщеря ми е на 2г и 7м, от около 4 месеца ползва гърнето по малка нужда, проблема обаче е с изхождането...първия път когато се изходи на гърнето сякаш се уплаши и от тогава отказва да ака на него. В началото се изпускаше в гащите, но постепенно започна да усеща кога и се ходи и си търси памперс. Очаквах, че с времето ще претръпне и пак ще седне на гърнето, но тя отказва категорично. Другия проблем е че разреди изхожданията до веднъж на 3-4 дни. Няма запек, но все пак мисля, че са доста дни за дете не нейната възраст. Моля дайте ми съвет как да постъпя
filokaliq
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Май 2017, 10:49

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Диана.Калчева » 20 Май 2017, 15:02

Здравейте моето бебче е на 3 месеца и много често има запек и много колики Какво може да помогне което да не е свързано с лекарства Пробвала съм с термометър със сироп лактулоза мип с масажи и пием капки САБ симплекс плюс колилид
Диана.Калчева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Май 2017, 14:58

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Frapersia » 19 Юни 2017, 12:11

Здравейте, моето бебче е на 20 дни и до преди 5 дни го хранех с Аптамил 1. Не знам дали от него или е съвпадение, но получи запек и се изхождаше на два дни. Смених Аптамила с Лактана Био с козе мляко. Сега се изхожда редовно (2-3/ден), дори имам чувството, че и коликите намаляха, но акито му стана на твърди топчета, като пластелин. Напъва се горкичкия по един час преди да се изака.. Ще съм много благодарна за мнения. Много бих искала да си остане на Лактана, може би да я заменя с обикновената.
Благодрая предварително!
Frapersia
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Юни 2017, 12:06

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот silviq 1980 » 18 Юли 2017, 07:32

Здравейте дъщеря ми е на 5 години и вече втора седмица има проблеми с изхождането. Не може да се изходи казва че я боли и не иска мъчи се цялата се изпотяване. Преди 4 дена и сложих свещичка изилакс изака много голямо и твърдо ако и си мислех че ще се оправи. Вчера всичко пак се повтори и пак се принудих да и сложа свещичка. Какво да правя тъй като и свещичките я дразнят и с голям зор и ги слагам.
silviq 1980
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Юли 2017, 07:18

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 20 Юли 2017, 16:06

canyou.stopme написа:Здравейте,бебето ми е на 11 реални и 9 коригирани месеца,от 7 месеца насам се борим със запек,то не бяха клизми с термометър,мелилакс за бебе,сега сме на лактулоза,обаче получава болки и е много неспокойна,ноември месец започнахме захранване,млякото не сме оставили имаме две или три порции по 200 мл за денонощието,какаво да направим още,че да се нноправи,благодаря.

Здравейте,
Във вашият случай след каъо нямате подобрение т мелилакс и лактулоза е добре да се консултирате с детски гастроентвролог, за да се направят допълнителни изследвания!
Поздрави,
Д-р Кисьовс
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 20 Юли 2017, 16:08

filokaliq написа:Здравейте! Дъщеря ми е на 2г и 7м, от около 4 месеца ползва гърнето по малка нужда, проблема обаче е с изхождането...първия път когато се изходи на гърнето сякаш се уплаши и от тогава отказва да ака на него. В началото се изпускаше в гащите, но постепенно започна да усеща кога и се ходи и си търси памперс. Очаквах, че с времето ще претръпне и пак ще седне на гърнето, но тя отказва категорично. Другия проблем е че разреди изхожданията до веднъж на 3-4 дни. Няма запек, но все пак мисля, че са доста дни за децте не нейната възраст. Моля дайте ми съвет как да постъпя

Здравейте,
Добре е да смените гърнето или направо да я сложите с дъска за тоалетната чиния. Добре е да и давате сиропче дуфалак, за да се изхожда по- редовно.
Поздрави,
Д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 20 Юли 2017, 16:37

Диана.Калчева написа:Здравейте моето бебче е на 3 месеца и много често има запек и много колики Какво може да помогне което да не е свързано с лекарства Пробвала съм с термометър със сироп лактулоза мип с масажи и пием капки САБ симплекс плюс колилид

Здравейте, бих ви препоръчала да включите пробиотик и колийф капки.
Поздрави, д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 20 Юли 2017, 16:41

Frapersia написа:Здравейте, моето бебче е на 20 дни и до преди 5 дни го хранех с Аптамил 1. Не знам дали от него или е съвпадение, но получи запек и се изхождаше на два дни. Смених Аптамила с Лактана Био с козе мляко. Сега се изхожда редовно (2-3/ден), дори имам чувството, че и коликите намаляха, но акито му стана на твърди топчета, като пластелин. Напъва се горкичкия по един час преди да се изака.. Ще съм много благодарна за мнения. Много бих искала да си остане на Лактана, може би да я заменя с обикновената.
Благодрая предварително!

Здравейте, бих ви препоръчала да пробвате с обикновената лактана и да добавите и релаксит мини клизма когато не може да се изходи и се напъва много.
Поздрави,
Д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 20 Юли 2017, 16:43

silviq 1980 написа:Здравейте дъщеря ми е на 5 години и вече втора седмица има проблеми с изхождането. Не може да се изходи казва че я боли и не иска мъчи се цялата се изпотяване. Преди 4 дена и сложих свещичка изилакс изака много голямо и твърдо ако и си мислех че ще се оправи. Вчера всичко пак се повтори и пак се принудих да и сложа свещичка. Какво да правя тъй като и свещичките я дразнят и с голям зор и ги слагам.

Здравейте,
Бих ви препоръчала за период поне от месец да и давате Евакол джуниър прахчета, докатп се регулират изхожданията и.
Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта