Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот fatme.denis » 21 Сеп 2017, 22:39

Здравейте.Дъщеря ми е на месец и половина.Първият месец беше само на кърма, но наддаде само половин килограм и личната ни лекарка ни препоръча да започнем дохранване с Фризолак ХА. Отначало дохранвах само с 30 мг, но си личеше, че и това не и стига и минахме изцяло на Фризолак без кърмене по 120 мг на хранене. За 2 седмици бебока наддаде с 800 грама, което е супер но има едно нещо, което ме притеснява и то е че много се затруднява като се изхожда.Изхожда се по 1 път на ден и е едно такова зелено.Консултирахме се с личната лекарка и тя ни каза да опитаме с Фризовом.Днеска направихме 4 хранения с Фризовома и забелязах, че сякаш получи лека алергия.По тялото и се появиха червени точици.Какво ще ме посъветвате?Нормално ли е да се изхожда зелено? И тези тези червени точици нормални ли са след смяна на АМ?
fatme.denis
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Сеп 2017, 22:28

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Eliyana85 » 11 Окт 2017, 14:33

Здравейте, дъщеря ми е на 2г. и от две седмици има запек, отказва и да яде течни храни всякакви, хапва само сухи неща. Слагахме два пъти микро клизми Медилакс, но смятам, че това не е решение на проблема. Въпроса ми е има ли друго ефикасно средство или лекарство, което да помогне и да не води до пристрастяване и защо ли отказва течната храна, която преди обожаваше. :( Благодаря!
Eliyana85
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Окт 2017, 14:26

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 25 Окт 2017, 22:39

Eliyana85 написа:Здравейте, дъщеря ми е на 2г. и от две седмици има запек, отказва и да яде течни храни всякакви, хапва само сухи неща. Слагахме два пъти микро клизми Медилакс, но смятам, че това не е решение на проблема. Въпроса ми е има ли друго ефикасно средство или лекарство, което да помогне и да не води до пристрастяване и защо ли отказва течната храна, която преди обожаваше. :( Благодаря!


Здравейте,
опитайте се да и давате поне повече плодове и зеленчуци. Ако се налага допълнително ще давате и сироп лактулоза.
Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Albena chilingirova » 09 Ное 2017, 18:46

Здравейте, синът ми е на 6 месеца и половина. Започна още на 4 месеца да се изхожда на 4 дена като изпражненията му не бяха твърди не бяха и като нормалните нещо като майонеза. След това станаха твърди, а започнах и да го захранвам, но той продължава да има запек и сам не може да се изхожда, освен ако не му сложа свещичка. Давам му круша,слива,млечна захар, но и те не му помагат. Педиатарката нищо не му предписа и нищо не ми каза когато и казах все ми казваше в началото, че е нормално да се изхожда на 4 дена щом изпражненията не му са твърди.
Albena chilingirova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Ное 2017, 18:37

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Zamer27 » 25 Ное 2017, 12:27

Здравейте.Бебка е на два месеца и от две седмици ака на три -четири дни.Много е неспокойна особенно вечер.Изключително е на кърма.Преди това акаше редовно.След клизма с термометър се изисква и успокоява.Снощи се изака,нормално на цвят,голямо като количество,отначало излезе доста гъсто,като лепило и с цвят на горчица, а после по - рядко и по-светло на цвят.Не е запек определено,няма твърди частици,но имаше много мехурчета в акото.Даваме и капки Колийф, а от днес ги комбинираме и с биогся.Възможно ли е да е запечена от капките/мен ме съмнява/ или просто перисталтиката и още не е регулирана добре?
Zamer27
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Ное 2017, 12:10

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Меденила » 04 Дек 2017, 12:00

Здравейте,бебка е на 18дни.От околу десетина дни започнахме с Инфакол,заради коликите,но 4-5дни след като започнаха да действат ,започна и запекът.Малката стана неспокойна,плаче,пъшка,напъва и в крайна сметка успява по два пъти да ака на ден,но твърдо и малко.Подейства и гореща вана с сомпрес на коремчето...правих гимнастика и масажи.Ние сме на поискване и е доста често.Мога ли да ползвам силопче.Не искам термометри,свещички и тн.,дали можем да ползваме сиропче
Благодаря ви
Меденила
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Дек 2017, 11:47

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Angelinaradeva » 17 Яну 2018, 17:14

Здравейте бебка е на дава месеца и не може да ака сама.
Само с тернометър какво мога да направя за да започне да ака сама на АМ сме
Angelinaradeva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Яну 2018, 17:07

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта