Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 13 Мар 2014, 14:14

В тази тема може да задавате вашите въпроси свързани с храненето и лечението на бебетата и децата със запек.

На въпросите ви ще отговаря лекар - специалист по Педиатрия - д-р Галина Кисьова.

Повече информация за д-р Галина Кисьова може да прочетете в справочника на фрамар.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот evelin79 » 15 Мар 2014, 17:21

Здравейте! На 2 г. и 10 м. сме и от около месец сме със запек (ака на около 3-4 дни след като й сложа свещичка Изилакс). Ходихме на лекар и ни изписаха Лактифор, но на него пише, че се дава при диария, много странно защо тогава ни го дадоха... Може ли да се дава и при запек?
evelin79
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Мар 2014, 17:17

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 17 Мар 2014, 16:45

evelin79 написа:Здравейте! На 2 г. и 10 м. сме и от около месец сме със запек (ака на около 3-4 дни след като й сложа свещичка Изилакс). Ходихме на лекар и ни изписаха Лактифор, но на него пише, че се дава при диария, много странно защо тогава ни го дадоха... Може ли да се дава и при запек?


Здравейте,
Лактофорт капсули съдържа пробиотик, който помага за нормализиране на чревната микробна флора в дебелото черво и по този начин допълнително има положителен ефект и при запек. Послушайте съвета на лекаря и давайте от капсулите на детето ви.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот nusheto_t » 08 Апр 2014, 10:20

Здравейте, искам да ви попитам при бебе на 20 дена как може да се лекува запека. Тя не е ходила от два дена, а се храни редовно, въпреки че няма голям апетит. Опитахме с бабешките методи и успя да се изходи малко, но на третия ден пак същото. Пак благодарение на стимулация с мушкато/препоръчана ни от нашия педиатър/ успя пак да изходи голяма количество леко зеленикаво и кашкаво, но не твърдо. Тя има колики и от около две седмици и даваме капки БиоГайа по 5 сутрин и вечер. Кърмя я, но когато иска я дохранвам с АМ. Възможно ли е да се е запекла от капките? Има ли начин да и регулирам коремчето и да почне да ходи нормално, защото тя изпитва голямо страдание като се напъва да ака и то безуспешно.
nusheto_t
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Апр 2014, 10:13

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 08 Апр 2014, 17:04

nusheto_t написа:Здравейте, искам да ви попитам при бебе на 20 дена как може да се лекува запека. Тя не е ходила от два дена, а се храни редовно, въпреки че няма голям апетит. Опитахме с бабешките методи и успя да се изходи малко, но на третия ден пак същото. Пак благодарение на стимулация с мушкато/препоръчана ни от нашия педиатър/ успя пак да изходи голяма количество леко зеленикаво и кашкаво, но не твърдо. Тя има колики и от около две седмици и даваме капки БиоГайа по 5 сутрин и вечер. Кърмя я, но когато иска я дохранвам с АМ. Възможно ли е да се е запекла от капките? Има ли начин да и регулирам коремчето и да почне да ходи нормално, защото тя изпитва голямо страдание като се напъва да ака и то безуспешно.


Здравейте,
запека не се дължи на приема на капките. Може да продължите да давате Биогая капки. Сигурни ли сте, че детето приема достатъчно мляко? От кога го дохранвате и по колко? Теглили ли сте бебето, наддава ли на тегло? Правите ли лек масаж на коремчето по часовниковата стрелка? Вие може да пробвате да приемате храни, като сливи, тиква, круши. На детенцето на този етап не се препоръчва да се давате разхлабителни медикаменти.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот nusheto_t » 09 Апр 2014, 10:44

Здравейте, дохранвам я само ако иска и то с около 30 гр. Откакто обаче започна да не ходи се притеснявам, защото няма апетит и се стремя да и давам повече. Правя и масажче на коремчето често, но и това не помага, само пуска газове, което предполагам пак е добре. Теглих ме я миналата седмица и беше наддала около 400гр. за 10 дена, но тогава тя имаше апетит и все още акаше. Дали е добре да и се даде овесена вода? Нашата лекарка ни препоръча като краен вариант Пирогов, за да и направят клизма. Аз не знам обаче кога трябва да прибегна до там, т.е. при колко дни липса на изхождане е необходима такава стъпка? И доколко е уместна стимулация с мушкато или термометър за детето и колко често? Благодаря предварително за отделеното време и бързия отговор!
nusheto_t
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Апр 2014, 10:13

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 10 Апр 2014, 16:23

nusheto_t написа:Здравейте, дохранвам я само ако иска и то с около 30 гр. Откакто обаче започна да не ходи се притеснявам, защото няма апетит и се стремя да и давам повече. Правя и масажче на коремчето често, но и това не помага, само пуска газове, което предполагам пак е добре. Теглих ме я миналата седмица и беше наддала около 400гр. за 10 дена, но тогава тя имаше апетит и все още акаше. Дали е добре да и се даде овесена вода? Нашата лекарка ни препоръча като краен вариант Пирогов, за да и направят клизма. Аз не знам обаче кога трябва да прибегна до там, т.е. при колко дни липса на изхождане е необходима такава стъпка? И доколко е уместна стимулация с мушкато или термометър за детето и колко често? Благодаря предварително за отделеното време и бързия отговор!


Здравейте,
с какво мляко точно дохранвате бебето си? На колко дни точно се изхожда и само с ваша помощ ли? Добре е да изчакате с овесената вода.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот nusheto_t » 10 Апр 2014, 18:14

Дохранвам я с NAN1предписано ми от педиатъра. Тя сама не може да се изходи само пуска газове и се напъва с кански писъци,защото изпитва голяма болка, изчаквам я и на 48 часа и помагам, но за съжаление термометъра не помага, само мушкато. Изхождането и не е твърдо, а по скоро кашкаво. Така е от около 6 дена. Вече загуби и апетит. Дали може да и дам Дуфалак?
nusheto_t
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Апр 2014, 10:13

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 14 Апр 2014, 15:32

nusheto_t написа:Дохранвам я с NAN1предписано ми от педиатъра. Тя сама не може да се изходи само пуска газове и се напъва с кански писъци,защото изпитва голяма болка, изчаквам я и на 48 часа и помагам, но за съжаление термометъра не помага, само мушкато. Изхождането и не е твърдо, а по скоро кашкаво. Така е от около 6 дена. Вече загуби и апетит. Дали може да и дам Дуфалак?


Здравейте,
не е добре да пребързвате с дуфалака. Ако няма изхождания по-добре е да я стимулирате с термометър. Ако се налага Педиатъра ви може да ви изпише и друго мляко, което е по-подходящо за бебета със запек.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Запек при бебета и деца - онлайн консултация с Педиатър

Мнениеот Valentina81 » 16 Май 2014, 19:33

Здравейте,

Бебето ми е на два месеца и не може да ака. Захранени сме в болницата с АМ, тъй като имам малко кърма и дохранвам. Когато се прибрахме вкъщи започнаха мъките с акото. Пиехме Аптамил Комфорт, но се запекохме и не бяхме акали 4 дни. Педиатърката ми направи забележка да не я оставям беба така повече от 48 часа. Като минат, да помагам. Даде ни релаксит да правим клизми, тъй като термометъра не ни помага. Сменихме и млякото на Лактана Био 1. За един месец да се е изакала сама 4-5 пъти. Когато и помагам забелязвам бели топчета в акото и малко слуз. Акото е зелено , но не е супер гъсто. На последната консултация споделих отново проблема. Пак сменихме млякото на Фризовом+ капки био гайа. Увеличих малко кърмата и от 7 хранения, две са изцяло на кърма. Страх ме е да ползваме непрекъснато този релаксит. Даже чакам малко повече от два дни с надеждата сама да се изака. Но не го прави. Като не ака става нервна и много плаче. Коликите минаха отдавна. Правя масажче, присвивам крачета.. Нищо не помага. Другата седмица ще запиша час за лекар. Смятате ли, че от това тормозене с термометър и клизма дупето е станало лениво? Имам чувството, че вече съвсем не може сама да ака.

Здравейте, как е бебчето след приема на фризовом. От изхождането с термометър не са му станали по лениви червата на вашето бебе. По-добре е ако има тежък запек да му слагате релаксит и да го изхождате с термометър, ако се наложи вашия педиатър ще ви изпише и изилакс свещитчки. Има ли други симптоми детенцето ви, като обриви, повръщане, боледувало ли е досега? Опитайте се да стимулирате кърмата си, приемайте повече течности, купете си чай за кърмачки, хранете се редовно.

Поздрави,
д-р Кисьова
Valentina81
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Май 2014, 19:17

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron