Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот Мариела.Николова » 03 Апр 2020, 11:32

Здравейте, д-р Янакиев! Майка съм на момче на 7 години. От години има хроничен запек, още като малък на 2 год и половина след махане на памперса, дали от страх или заради нещо друго, спря да ака и така на приливи и отливи е вече 4 години. Ходили сме при различни гастроентереолози, ползвали сме различни лекарствени средства, дулколакс пико, евакол джуниър, пробиотици от всякакъв тип, ефекта е временен за съжаление и след време пак започва констипация! Понякога не се изхожда по 4-5 дни, изпражненията са сухи, твърди, обемни! Има болка при изхождане на такива големи маси. Карам го до колкото може да пие повече вода, около 1 литър на ден. Детето е и с много ниски нива на витамин Д и приема зичните месеци по две капки. Правени са му три пъти тестове за цьолиакия, отрицателни са. Ендокринолози също правиха различни генетични изследвания, там също всичко е наред.От скоро приема фибрите на лактофлор и съм доволна, почти всеки ден се изхожда сам, а по проинцип аз го карам или го подсещам да отиде. Какво бихте ми препоръчали Вие, мога ли да давам от тези фибри 2-3 месеца, биха ли му навредили? Благодаря Ви предварително!
Мариела.Николова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Апр 2020, 11:22

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот DrMarioYanakiev » 06 Апр 2020, 07:28

Здравейте Мариела,
Да, Може да продължите да давате фибрите на Лактофлор.
Предлагам Ви тази схема за регулиране на изхожданията, тъйкато при Вашето дете има вече оформен страх от дефекация:
--- Бриония 9 сн - 3 пъти по 5 гран.
---Гелсемиум 15 сн - 2 пъти по 5 гран.
---Пробиотик Д-р Марио -по 1 прахче на ден.
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот Hristina Koleva » 22 Апр 2020, 09:03

Здравейте, бебето ми е на 16 дена. От 10 дена има ужасни колики. Започнах да давам лефакс (като гледам да ограничавам приема му доколкото е възможно), но бебето спря да се изхожда редовно. Преди сменях памперс след всяко ядене, а сега веднъж на ден се изхожда и то с мъка и рев. Изхождането не е като за запек, а нормално и в по-голямо от нормалното количество. Давах Омнибиотик Панда, но не виждам полза (освен това едно изхождане). Обмислям да сменя с капки БиоГая. Дали биха помогнали в случая. Също видях, че препоръчвате хомеопатия за редовно изхождане. Тя подходяща ли е за толкова малко бебе?
Благодаря предварително за отговора!
Hristina Koleva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Апр 2020, 08:54

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот DrMarioYanakiev » 23 Апр 2020, 06:59

Здравейте, Има значение на какво хранене е детето. Ако е на кърма - да се уверите какво количество консумира на порция.
Аз съм против храненето на поискване.
Препоръчвам капки за колики - Коликинд
Повече може да прочетете - Книга "От Нула"
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот Петя.Георгиева » 21 Май 2020, 05:18

Здравейте, доктор Янакиев. Синът ми е на 1г и 4м. От няколко дни започна да ака като кашичка - по -скоро като акото на по-малко бебе.Изхожда се веднъж или два пъти на ден. Според мен не е разстройство. Има ли мвсто за притеснение?
Петя.Георгиева
 
Мнения: 22
Регистриран на: 12 Юни 2019, 03:04

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот DrMarioYanakiev » 22 Май 2020, 06:19

Здравейте Петя, Най-вероятно изхожданията са резултат на нетолеранс къд дадена храна.
Не се притеснявайте.
Препоръчвам Ви да започнете да давате по 1 прахче на ден Пробиотик Д-р Марио.
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот mimeto_gbg » 13 Окт 2020, 10:42

Здравейте, бихте ли ми казали, дали мармаладът Лаксатинил може да се дава при бебе на 10 месеца? Благодаря!
mimeto_gbg
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Окт 2020, 10:39

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот tedy8710 » 13 Окт 2020, 11:06

Здравейте. Бебето ми е на 7 седмици и от 4 дни се изхожда със зеленикава диария и слуз, мирише кисело. Първите 2 дни на всяко ядене, от 2 дни - през хранене. Пишка нормално, няма кръв в изпражненията, не е нервен (освен когато има колики), няма промяна в хранителния му режим или моят ( тъй като е на кърма - храня го от бутилка), не повръща, няма температура, няма обриви.
Живея в Англия и заведох детето в спешното понеже се опасявах от обезводняване заради честите изхождания - взеха кръв и казаха че резултатите са нормални и ни изпратиха вкъщи да чакаме да се появят други симптоми, че да го лекуват. Предположиха, че е от настинка... Притеснявам се, че вече 5ти ден няма изгледи за подобрение. Каква би могла да е причината и как бих могла да помогна на бебчо да се подобри?
П.с. за коликите давам Лефакс.
Пробвах да дам и Био Гая - но ефект имаше само 1-ят ден и то в тенденция към намаляване на изхожданията...
Благодаря предварително ... :-|
tedy8710
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Окт 2020, 10:47

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот DrMarioYanakiev » 15 Окт 2020, 06:18

Здравейте, Не мога от дистанция и само по интернет да поставя диагноза.
Следвайте препоръките на Вашите лекари.
Прочетете повече в Книгата "От Нула"
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот mimeto_gbg » 17 Окт 2020, 14:47

Здравейте, ЛАКСАТИНИЛ ФРУКТ Мармалад може ли да се дава при бебе на 10 месеца? Благодаря предварително за отговора!
mimeto_gbg
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Окт 2020, 10:39

ПредишнаСледваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта