Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот DrMarioYanakiev » 31 Юли 2019, 06:17

Здравейте г0жа Симеонова,
Явно ,че детето след първоначално трудно изхождане е вече оформило порочен кръг от страх при следващо изхождане.
Препоръчвам следната схема за 20 дни:
--- Бриония 9 сн - 3 пъти по 5 гран.
---Гелсемиум 15 сн - по 5 гран. вечер.
--- пробиотикът Флавия- едно прахче разтворено в 50 мл. мляко.
С уважение Д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 471
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот Burberry_1 » 06 Ное 2019, 15:27

Здравейте! Преди 2 седмици изписаха на бебчето ми Фризовом, тъй като доста повръщаше и не можеше да се изхожда. Но сега започна да се изхожда след всяко хранене и доста по-рядко като консистенция. Пробвах с Фризолак, но започна отново да повръща. Дали бих могла да смесвам Фризовом с Фризолак? Ако да, в какво съотношение /например 1 лъжица Фризолак и 2 Фризовом/. Бебчето ми е родено на 15.10.2019 г. Благодаря!
Burberry_1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Ное 2019, 15:15

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот DrMarioYanakiev » 06 Ное 2019, 19:38

Здравейте Burberry_1,
Да може да се смесва 1 лъжица Фризовом с ! лъжица Фризолак.
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 471
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот aliska.borisova » 14 Дек 2019, 18:01

Здравейте д-р Янакиев синът ми,който е на 2м. И половина има проблем с изсхождането всеки път за него е трудно и болезнено понеже го кърмя неговата педиатърка ми казва че няма причина да има такъв проблем. Обаче не е така всеки път са големи мъки и накрая се изсхожда с мелилакса и чудното,че не е твърдо акото,а напротив зеленикаво и слузесто. Много ще съм ви благодарна ако ми напишете какво да му давам по колло и за колко време благодаря предварително
aliska.borisova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Дек 2019, 17:50

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот DrMarioYanakiev » 16 Дек 2019, 22:32

Здравейте, А как наддава детето на килограми?
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 471
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот aliska.borisova » 28 Дек 2019, 17:10

Първия и втория месец по 1кг. Днес прави 3 мес. И е наддал с 0.800
aliska.borisova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Дек 2019, 17:50

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот DrMarioYanakiev » 31 Дек 2019, 07:06

Здравейте, Хранете бебето през 3 часа.
Започнете да давате Бриония 9 сн - 2 пъти по 5 гран.
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 471
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот NGeorgieva » 31 Мар 2020, 01:14

Здравейте, дъщеря ми е на 35 дни и не се изхожда редовно, на 4-5 дни. Не е твърдо ( жълто със семенца) Тя е на комбинирано хранене от 2 седмици. Смених адаптираното от 2 дни, и я дохранвам с 60 мл. Има доста газове, и бих казала раздразнена по време на ядене. Ползвам Infacol за коликите. Понякога и colief, но не редовно. Пие вода. Възможни ли е да е от АМ? Или да не е дохранена? Може ли да се запече от капките за колики? Възможно ли е да е от кърмата ако аз самата имам такъв проблем? Благодаря!
NGeorgieva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Мар 2020, 00:51

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот DrMarioYanakiev » 31 Мар 2020, 07:08

Здравейте ,
Запекът не е от капките за колики , нито от кърмата.
Трябва хубаво да прецизирате нуждата от количество на адаптирано мляко. Препоръчвам да дохранвате с Нан комфортис и да давате пробиотик Биогая - по 5 капки на ден.
Всичко за смесеното хранене и отглеждане на бебето може да прочетете в Книгата "От Нула".
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 471
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот Мариела.Николова » 03 Апр 2020, 11:32

Здравейте, д-р Янакиев! Майка съм на момче на 7 години. От години има хроничен запек, още като малък на 2 год и половина след махане на памперса, дали от страх или заради нещо друго, спря да ака и така на приливи и отливи е вече 4 години. Ходили сме при различни гастроентереолози, ползвали сме различни лекарствени средства, дулколакс пико, евакол джуниър, пробиотици от всякакъв тип, ефекта е временен за съжаление и след време пак започва констипация! Понякога не се изхожда по 4-5 дни, изпражненията са сухи, твърди, обемни! Има болка при изхождане на такива големи маси. Карам го до колкото може да пие повече вода, около 1 литър на ден. Детето е и с много ниски нива на витамин Д и приема зичните месеци по две капки. Правени са му три пъти тестове за цьолиакия, отрицателни са. Ендокринолози също правиха различни генетични изследвания, там също всичко е наред.От скоро приема фибрите на лактофлор и съм доволна, почти всеки ден се изхожда сам, а по проинцип аз го карам или го подсещам да отиде. Какво бихте ми препоръчали Вие, мога ли да давам от тези фибри 2-3 месеца, биха ли му навредили? Благодаря Ви предварително!
Мариела.Николова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Апр 2020, 11:22

ПредишнаСледваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта