Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот DrMarioYanakiev » 03 Фев 2021, 07:50

Здравейте г-н Каравълчев, Да, изпробвали сте много лекарства срещу запека. Добре е, че сте направили консултация с гастроентеролог.
Според мен, детето няма някакво органично заболяване, и трябва да му се помогне за по-ефективна перисталтика и да преодолее страха от изхождане.
Започнете с тази схема - ако има успех след месец се свържете с ен за пордължение:
- Бриония 9 сн - сутрини обед по 5 гран., Гелсемиум 30 сн - по 5 гран. вечер. и Пробиотик д-р Марио по едно прахче на ден, разтворено в мляко.
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот Dji » 13 Мар 2021, 22:37

Здравейте! Детето ми е почти на 4 години. От септември 2020 има проблем с изхождания. Внезапно се е пявили чести изхождания от лошо смляна храна и слуз. Бяхме при гастроентеролог. На ехографа всичко беше добре, две посявки на акото са наред, като и изследвания за паразити. Изписан пробиотик. След това се разболява и пие 2 антибиотика. Като пие и Синкванон. След това ако става на кози дарадонки. Особено в началото, като тапичка. Понякога изцяло. От педитърка е изписан Ефекол сашета. Изпихме 2 упаковки. От първата всеки ден пихме, след това от втората през ден. Като спрях Ефекола, пак има доста дарадонки в акото. Пие доста вода, яде зеленчуци. Като бебе беше с абкм, но вече я е израснал. Изхожда се всеки ден, много рядко пропуска 1 ден. Моля, препоръчайте какво друго може да опитаме?
Dji
 
Мнения: 15
Регистриран на: 29 Окт 2017, 13:02

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот DrMarioYanakiev » 15 Мар 2021, 07:04

Здравейте,
Започнете тази схема за 2 месеца.
Бриония 9 сн - сутрин и обед по 5 гран.
-Гелсемиум 30 сн - по 5 гран. вечер.
- Пробиотик Д-р Марио - по 1 прахче на ден.
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот mira_ruseva » 29 Мар 2021, 12:07

Здравейте, синът ми е на 11год. От малък има проблеми с изхождането. Изпробвахме всякакви лаксативи, опитахме да решим проблема чрез промяна в храненето, но резултат няма. Понякога минават 4-5 дни без изхождане. Какво бихте препоръчали за облекчаване на състоянието? Благодаря предварително!
mira_ruseva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Мар 2021, 11:11

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот DrMarioYanakiev » 27 Апр 2021, 06:22

Здравейте, Тъй като е продължителен запекът и детето е голямо , ще е необходима повече информация.
Използвайте опцията за Видеоконсултация
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот mirqna.gencheva » 24 Юни 2021, 23:14

Здравейте имам бебе на 4+++ от 2 месечен ака по 1 път за 7 дни. Само на кърма е, корема му е мек, бебето е жизнерадостно няма други проблеми, изхождането му макар и рядко е безболезнено. Има ли причина за притеснение и как да му помогна?
mirqna.gencheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Юни 2021, 23:10

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот DrMarioYanakiev » 27 Юни 2021, 07:44

Здравейте,
Да, Все по-често срещам бебета в тази възраст, които са на естествено хранене и които имат запек.
Не е желателно повече от 4 дни да не се изхожда.
Какво трябва да следим?
- Желателно е бебето да се храни в режим от около 3 часа.
- Храненето до поискване е една от причините за този запек и рефлукс.
- Дали бебето получава достатъчно кърма - на порция трябва да имате поне 140 мл.
- Дали детето получава достатъчно течности - недаването на вода е също груба грешка.
- Дали има рефлукс.
Прочетете повече в Книгата "От Нула"
С уважение Д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот Милена Рашкова » 05 Ное 2022, 22:52

Здравейте, бебето ми е на 5 месеца и 2 седмици, имаме голям проблем със запека от близо 2 месеца, които вече не знаем как да решим, тъй като бебка е с рефлукс пие антирефлуксно мляко първо пиеше фризовом около месец, но от него беше с постоянен запек и от време на време и давах сироп Лактулоза но нямахме голям ефект, след това минахме на Хип имаше малко подобрение, но от както започнах да я захранвам (вече почти има заместен обяд,а следобед и давам около 90гр пюре от круша, сливи или ябълки и я дохранвам с мляко) нещата отново се влошиха запече се много, правихме и няколко пъти клизми изхожданията са и като барабонки, което явно и причинява болка и плаче, става много червена и ми прави впечатление, че започна да се стиска. Опитахме отново със сироп Лактулоза няма никакъв ефект давах го няколко дни подред и докато не направихме клизма не искаше да ходи, може би не и действа вече. Пробвахме да месим млеката хип антирефлукс с хип комфорт, но отново същото ходи с наша помощ и изхожданията са като топчета. Вече не знаем какво да направим. Може ли да ми препоръчате нещо. Мога ли да и давам друг сироп. Други майки ми казват за Дулкософт - той подходящ ли е за такова малко бебе.
Милена Рашкова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Ное 2022, 22:37

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот DrMarioYanakiev » 07 Ное 2022, 07:13

Здравейте, Запекът е често срещано явление при бебета , които се хранят с адаптирано мляко.
Но щом бебето се запича и при прием на Фризовом и има рефлукс, е необходима консултация с детски
гастроентеролог.
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот MamaA » 07 Фев 2023, 22:28

Здравейте,
Детето ми е на 5 г 10м и има страх от ходене по голяма нужда. Не знам как да и помогна, опитах всичко. Говорихме, обяснявахме, сиропи за разхлабване давам, за да не се запича, но тя стиска нарочно по няколко дни и се натрупва много, при което се случва пак трудно с рев и страх, и истерии.
Този проблем е откакто беше на 2 г, но периодично отминава, започва да ходи редовно, но в последствие пак се случва и не разбирам защо.
Моля Ви за помощ, говорих и с психолог, но никой не ми дава разрешение на проблема, но вече цялото семейство страда от това.
Искам да помогна на детето ми, а разбирам, че има голям страх. Да вметна и че е емоционална и има лека склонност да преувеличава страховете си. Например скоро се наложи да пие лекарства и пак отказваше и изпадаше в истерии, защото я е страх да изпие една лъжичка сироп, който е горчив (АБ).
MamaA
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Фев 2023, 22:20

ПредишнаСледваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта