Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот DrMarioYanakiev » 08 Фев 2018, 16:30

Въпроси, свързани със зепек и диария при деца и бебета, може да задавате на д-р Марио Янакиев - специалист педиатрия и хомеопатия.

Повече информация за д-р Марио Янакиев можете да намерите в справочник Фрамар

"ОТ НУЛА " д-р Марио Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот DrMarioYanakiev » 23 Фев 2018, 16:35

Здравейте,
Искам да помоля всички майки още от бебешка възраст правилно да захранват децата си, за да не се появи запек още в ранна детска възраст. Проблемът е,че веднъж появил се, то детето започва да възприема всяко изхождане като стрес и оформя патологичен порочен психологичен кръг. С две думи изпитва страх от изхождане. Нека си поговорим как да преодолеем тези прояви.
Твърдя ,че лишаването на бебето от вода през първите месеци, хаотичното и късно захранване водят до запек при 30 % от децата.
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот ДианаГочева » 05 Мар 2018, 16:57

Здравейте малки е с запек той е недоносено бебе роди се на 21.12.17 в 29г.с. на 22.02.18 го изписаха без заболявания единствено лека анемия там са го хранили с фризолак 1 затова и вкъщи взех от него и е на кърма и дохранване но се запича много затова го смених с нан 1 и от него няма резултат та от днес сме на фризовом исках да попитам мога ли да го смесвам с нан понеже не се наяжда само от фризовома?
ДианаГочева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Мар 2018, 16:51

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот DrMarioYanakiev » 08 Мар 2018, 07:26

Здравейте Диана,
Не , достатъчно е да се храни само с Фрозовом, при положение, че са стабилни изхожданията.
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот Снежанка » 14 Апр 2018, 02:40

Бебето ми е на 5++и има разтройство ходихме на педиатър и ни изписа линекс бебе въпроса ми е прахчето на две ли трябва да го разделя или едно цяло саше се дава
Снежанка
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Апр 2018, 02:28

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот DrMarioYanakiev » 14 Апр 2018, 11:02

Здравейте Снежанка,
Прахчето може цяло да се разтвори във 10-20 мл. вода.
Ако няма ефект - може да използвате и Хидрасек от 10 мг - 2 пъти по 1 прахче.. Детето трябва да се следи от лекар.
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот vilito87 » 12 Юни 2018, 00:23

Здравейте,

Детето ми е на 11 месеца, кърмен изключително почти до 6 месеца, след което започнахме захранване с пюре от тиква. Запече се веднага, а докато беше само на кърма се изхождаше по 4-6 пъти на ден и рядко. От този момент, вече 6 месеца борим запека. Всеки ден давам разхлабващи - круши (от 2 месеца сурова), сливи, кайсии (сурови), овесени ядки, елда и т.н. Пие много вода и продължава да е на кърма. Изписаха ни Дуфалак преди две седмици - няма още ефект! Давам и зехтин на гладно, по една лъжичка. Правя масаж на коремчето по 2-3 пъти на ден. Резултатът е - изхожда се всеки ден или през ден на малки твърди топчета, с тъмен цвят. Получи и хронична фисура на ректума и вече не знам какво да предприема и към какъв специалист да се обърна. Вече два пъти посетихме детски гастроентеролог.
Ако може да ме посъветвате нещо, ще съм Ви изключително благодарна!

Поздрави,
Виолета Бъчварова
vilito87
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Юни 2018, 00:00

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот DrMarioYanakiev » 12 Юни 2018, 19:18

Здравейте vilito87 ,
По принцип аз съм сирно против изключителното кърмене до 6 месечна възраст. Всичко това съм описал в книгата "От нула".
Запекът е честа последица от това неправилно захранване.
Ето защо Ви препоръчвам тази схема, както за по-редовно изхождане, така и за преодоляване на фисурата :
--- Бриония 9 сн - 3 пъти по 5 гран.
--- Графитес 15 сн - 2 пъти по 5 гран.
С уважение д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот Gotinata.1990 » 31 Яну 2019, 12:26

здрвейте,дъщеря ми е на 3м и 20 дни. Не се изхожда по 2 3 дни и се налага да и слагам Мелилакс винаги. Честата му опотреба може ли да й навреди и дали ще се изхожда сама в бъдеще?
Gotinata.1990
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Яну 2019, 12:21

Re: Запек и диария при бебета и деца - онлайн консултация

Мнениеот DrMarioYanakiev » 01 Фев 2019, 07:27

Здравейте Gotinata.1990 ,
Мелилаксът не е решение. Явно, че детето в миналото е имало трудно изхождане и от тогава изпитва страх.
Ето една работеща схема :
--- Бриония 9 сн - 3 пъти по 5 гран.
---Гелсемиум 15 сн - по 5 гран. вечер преди лягане.
---сироп ИмуноКидс - 2 пъти по 3 мл.
С уважение Д-р МАРИО Янакиев
Интернет консултациите са само насочващи и не могат да заменят прегледа при лекар. Вижте още за здравето на детето -http://www.d-rmario.com/?post_type=product
DrMarioYanakiev
 
Мнения: 438
Регистриран на: 26 Апр 2016, 10:49

Следваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта