Злоупотреба с лични данни след кражба - възможно ли е

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Възможна ли е злоупотреба с лични данни след кражба?

Мнениеот Kaya » 11 Юни 2015, 16:30

valiopaf написа:Е, няма кой знае какво да стане, най-много някой бърз кредит, дето ще е теглил стотици левове, а ти ще трябва да връщаш с хиляди :D не, не е смешно, но щом се опасявате за това е по-добре да отиде и да подаде жалба за откраднатите документи, да спре картите, да ги поднови, включително и личната и всичко ок? ;)

To и това не е малко, но не знам без оригиналните документи дали може да стане. Според мен вече в много голям филм се вкарва.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Какво да направя, за да не се събудя длъжник и с кредити?

Мнениеот iwoni » 04 Окт 2016, 16:37

Чета за хора, които изведнъж научават, че са длъжници и ми настръхва косата! Вчера се радваш и дишаш с облекчение, че не си от тези, които се чудят как да върнат хиляди левове било на банки, било на лихвари, а днес някой ти стоварва новината, че си длъжник и трябва да плащаш пари, които реално не си и помирисал! Един тарикат или тарикатка, незнайно как, се сдобива с личните ти данни и тегли кредити на поразия на твое име и изведнъж ти си обут със заеми. Много се притеснявам да не ми се случи и на мен, то явно всичко е възможно вече. Че и една от подобните измамнички вършее из града, в който живея! Как да се предпазя от подобно нещо, като това не зависи от мен? Чак не мога да проумея, че е възможно подобно нещо! Какво е мнението ви за поредния тормоз, на който сме подложени?
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Какво да направя, за да не се събудя длъжник и с кредити?

Мнениеот julianne » 04 Окт 2016, 17:21

Все някъде си даваме личните данни и това е неизбежно. Сега защо тези, на които ги даваме, ги дават ли, продават ли и аз не знам какво на хора, които се възползват по такъв долен начин, е друг въпрос. Така излиза, че който реши може да мами и да прави всякакви поразии, без да има последици. Как ще се оправят изгорелите хорица се питам постоянно. Тяхното име е вписано, как ще докажат, че не те са взели кредитите? Вече човек да се чуди от какво и как да се пази!
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Какво да направя, за да не се събудя длъжник и с кредити?

Мнениеот annydance » 05 Окт 2016, 09:02

Уж можеш да откажеш по твоя преценка да даваш данните си от личната карта, но на практика май не е така. Навсякъде боравят с тях - в банката, в общините и избирателни секции, дори в аптеката, когато взимаш лекарства с рецептурна книжка. И колко му е да се докопа до тях някой? Тук свободно през границата ни минават като че ли са на разходка, вие за лични данни имате претенции!
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Какво да направя, за да не се събудя длъжник и с кредити?

Мнениеот roksana » 05 Окт 2016, 09:47

Аз не виждам какво може да се направи в такава ситуация, за да се предотврати подобно нещо :sad: . Как да попречиш на такива измамници? Държавните институциите нямат механизмите за това нещо, та ние ли?! Който с такава цел е тръгнал, винаги ще успее да направи измамата. Чух за тези случаи и прокуратурата уж се е задействала. На потърпевшите може и да им опростят кредитите, но дълго време сигурно ще ги търсят и все ще им изскачат имената като длъжници.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Какво да направя, за да не се събудя длъжник и с кредити?

Мнениеот mamina » 05 Окт 2016, 13:36

Аз за такива работи съм много страхлива и предпазлива. Само в банка и болница си давам ЕГН-то. Не подписвам подписки и такива кампании, защото имам чувството, че оттам се снабдяват преспокойно с личните данни.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Какво да направя, за да не се събудя длъжник и с кредити?

Мнениеот Snejna » 03 Яну 2017, 10:52

mamina написа:Аз за такива работи съм много страхлива и предпазлива. Само в банка и болница си давам ЕГН-то. Не подписвам подписки и такива кампании, защото имам чувството, че оттам се снабдяват преспокойно с личните данни.

като се замислиш не е точно така, искат ти егн навсякъде, а ти не можеш да откажеш. Искат ти егн за някакви преводи, искат ти егн дори в ЕКОНТ да ти направят профил.. всеки иска егн братче..
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Какво да направя, за да не се събудя длъжник и с кредити?

Мнениеот Krum » 03 Яну 2017, 12:27

Колкото и да искаш да внимавша, няма как да стане, навсякъде се иска егн, както са казали и по-горе. Не можеш да оиткажеш, надяваш се, че имаш достатъчно лоша кредитна история, че да не ти отпускат кредит. :lol:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Какво да направя, за да не се събудя длъжник и с кредити?

Мнениеот analizatorka » 09 Яну 2017, 21:50

Толкова са изобретателни вече крадците и мошениците, че се чуди човек откъде ще му дойде. Не знам по какъв начин може да се предпазим на днешно време.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Изтекли лични данни от НАП, какво да правя?

Мнениеот victorYa » 25 Юли 2019, 19:44

Току що разбрах, че са ми изтекли личните данни от НАП. Бясна съм и на хакерите и на некадърниците от Агенцията по приходите. Как мога да разбера повече какви данни са изтекли? Как мога да се предпазя, дали да си сменя личната карта или да...? Какво друго е легално да направя? Има ли някой с повече опит от мен в това? Може ли да ми злоупотребят с данните?
victorYa
 
Мнения: 28
Регистриран на: 25 Юли 2019, 19:38

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта