Злоупотреба с лични данни след кражба - възможно ли е

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Възможна ли е злоупотреба с лични данни след кражба?

Мнениеот Мики Маус » 09 Яну 2020, 13:07

Kaya написа:
valiopaf написа:Е, няма кой знае какво да стане, най-много някой бърз кредит, дето ще е теглил стотици левове, а ти ще трябва да връщаш с хиляди :D не, не е смешно, но щом се опасявате за това е по-добре да отиде и да подаде жалба за откраднатите документи, да спре картите, да ги поднови, включително и личната и всичко ок? ;)

To и това не е малко, но не знам без оригиналните документи дали може да стане. Според мен вече в много голям филм се вкарва.


Дори и с оригиналните документи няма как да стане да изтеглят кредит, освен ако крадецът не е в комбина със служителя, който отпуска кредитите. Освен това се попълват сумати документи и се полагат подписи, които, ако не са майсторски подправени, при една експертиза веднага ще се установи че са фалшиви.
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49

Re: Била съм клиент на ДСК преди 10 години. Да се притеснявам ли заради изтичането на лични данни?

Мнениеот BibiUnique » 22 Окт 2022, 21:06

Най-лошото, което може да стане е някой да изтегли кредит от твое име. Чувала съм случаи, в които търсят човека за неизплатени бързи кредити, а той даже незнае за какво става въпрос. След известно разследване и малко повече главоболие всичко идва на мястото си.
BibiUnique
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Окт 2022, 20:58

Re: Възможна ли е злоупотреба с лични данни след кражба?

Мнениеот blagovestadamianova » 14 Май 2023, 10:29

Трябва веднага да уведомите полицията за откраднати документи, както и БНБ, които ще изпратят бюлетин до всички финансови институции. В stikcredit.bg получаваме такива известия от регулатора.
blagovestadamianova
 
Мнения: 16
Регистриран на: 12 Май 2023, 20:20

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта