Поливали ли сте цветята с водата от варива или аквариум и има ли ефект?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Поливали ли сте цветята с водата от варива или аквариум и има ли ефект?

Мнениеот draga.mihova » 22 Авг 2014, 11:27

Приятелка, която има огромен аквариум ми каза, че използва водата от него, за да полива цветята и те в действителност са избуели.
Но поради липсата на аквариум вкъщи, не мога да използвам съвета й, но пък майка ми спомена, че и с водата от варивата, разбира се, тези които не я "изпиват", също може да се използва за поливане на цветята, като течен тор! :?
Details_108.jpg
Details_108.jpg (85.22 KiB) Прегледано 1408 пъти

Странно ми е, обаче дали може да се използва вода от спагети или макарони, какви толкова съставки може да има в нея, за да подхранят почвата :roll:
И нещо по-важно, което ме интересуваше, дали това може да се използва и като тор, който подпомага цъфтежа :?:
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Поливали ли сте цветята с водата от варива или аквариум и има ли ефект?

Мнениеот Мади Ранчева » 22 Авг 2014, 11:30

Най-често им слагам утайка от кафе, но ги поливам и с водата от картофите, въпреки че не ми се случва да варя често. Мисля имат добър ефект, но не мога да ти кажа дали влияят на растежа, не мисля, че имам цветя вкъщи, които да цъфтят! :oops: :D :D
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Поливали ли сте цветята с водата от варива или аквариум и има ли ефект?

Мнениеот LaCoquine » 26 Авг 2014, 11:44

Утайката от кафе, както и водата от картофите са незаменими при мен, моя приятелка купува изкуствени торове, но какъв е смисълът, при положение, че особено през зимата често си варим картофки
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Поливали ли сте цветята с водата от варива или аквариум и има ли ефект?

Мнениеот niya_mazova » 30 Дек 2016, 15:39

Не знам, че и водата от аквариума може да служи като тор. Много мирише тя, няма ли да умирише къщата :lol: ?
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Поливали ли сте цветята с водата от варива или аквариум и има ли ефект?

Мнениеот rabotnata pchela » 30 Дек 2016, 16:57

учудвам се че водата от аквариум може да се използва, ам аот друга страна нали си има тор от рибките, защо да не... :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Поливали ли сте цветята с водата от варива или аквариум и има ли ефект?

Мнениеот Kremiliya » 22 Авг 2017, 09:42

С водата от аквариума за първи път чувам, но не се учудвам. Незнайно защо, изпражненията на всякакви животни, явно са много ползотворни за почвата. :mrgreen:
Знам, че може да се използва водата, в която си варила яйца и тя била полезна за растенията. За варивата чувам за първи път. А то дали ще изпиват водата или не, завиис колко вода си сложила. :mrgreen:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта