Колпоскопия – в какви случаи се прави изследването?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Колпоскопия – в какви случаи се прави изследването?

Мнениеот PasDeDeux » 22 Авг 2014, 15:33

Вчера бях на гинеколог, оплаках се от резки чести болки ниско долу в корема. Прегледа ми и ми назначи колпоскопия, като преди това ми взе и проба за цитонамазка. Затова търся малко повече информация от жени подлагали се на колпоскопия, в какви случаи се прави, боли ли, задължително ли е да е прави на няколко години (поне) веднъж.

Преди да ми назначи изследването само бях чувала за него, но не знам нищо за него и съм малко притеснена :roll:
Потърсих и открих, че това представлява колпоскопа и не изглежда страшно, но все още ме притесняват много причините за назначаването на изследването
kolposkopiya.jpg
kolposkopiya.jpg (45.73 KiB) Прегледано 1387 пъти

Нито ми е казвала, че имам раничка, нито нищо, но знам, че понякога след раждането се получават ранички, дали имам нещо, за което не ми е казала :?
Много се надявам да ми помогнете с повече информация, адски съм напрегната :|
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Колпоскопия – в какви случаи се прави изследването?

Мнениеот julianne » 22 Авг 2014, 15:40

Само съм чувала за него и знам, че се прави при съмнение за наличие на анормални клетки, но без да ти е излезнал резултата от цитонамазката, не знам защо направо ти е назначила колпоскопия :? по-добре да й се обадиш и да се разберете за какво точно иде реч :roll:
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Колпоскопия – в какви случаи се прави изследването?

Мнениеот Karcheva » 23 Авг 2014, 09:27

Наскоро гледах по ТВ, казваха, че всяка жена трябва да си прави колпоскопия и да не се разчита само на цитонамазката. Смятам и аз скоро да си направя.
Karcheva
 
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Дек 2013, 00:13

Re: Колпоскопия – в какви случаи се прави изследването?

Мнениеот dessiblond » 25 Авг 2014, 11:49

а аз до някъде смятам, че това е провокация от една страна, за да може лекарите с и без причина да назначават изследвания, понякога и такива, които не са необходими, за да припечелват. :|
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта