Как да измерим реалното си кръвно налягане?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Как да измерим реалното си кръвно налягане?

Мнениеот julianne » 20 Сеп 2014, 12:46

Преди няколко дни майка ми имаше проблеми с кръвното налягане. За пръв път й се случва, затова и доста се наплаши. Дадоха й няколко дни болничен и сега стои вкъщи въоражена до зъби с два апарата за кръвно налягане, един електронен и един от по-старите със стетоскоп. :!:

В крайна сметка, тя откри, че и двата апарата не отчитали вярно или поне тя така смята. Аз съм на вие с тази "техника" нямам идея как е по-правилно да се измерва реалното кръвно налягане и кой апарат би отчел по-вярно и много се надявам да ми помогнете, за да бъдем и двете по-спокойни! :roll:
lowerbp.jpg
lowerbp.jpg (58 KiB) Прегледано 5850 пъти
Предполагам, едва ли би реално, ако тя само мери кръвното си налягне с апарата със стетоскоп, но защо и електронния апарат не отчита вярно, какво им влияе? :roll:
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Как да измерим реалното си кръвно налягане?

Мнениеот Nightmare » 20 Сеп 2014, 12:49

има разни начини за самоизмерване на кръвното, но не мога да ти кажа точно какви са! До колкото съм чувала някои от старите апарати дават отклонения, но пък други са доста точни, зависи от доста неща, какво ще ти покаже апарата, дори от емоционалното състояние, така че кажи на майак си да е максимално спокойна, когато й мериш кръвното, понеже няма да отчете правилно!
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Как да измерим реалното си кръвно налягане?

Мнениеот mangusta » 20 Сеп 2014, 15:24

доста относително, наистина, дори температурата си можеш да измериш по-вярно от кръвното, но интересното е, че съм виждала и лекари да мерят кръвно неправилно, т.е. трябва да си напълно отпуснат о спокоен, ръката да е вдигната на нивото на сърцето, но нищо подобно при тях 8-)
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Как да измерим реалното си кръвно налягане?

Мнениеот Fute » 27 Сеп 2014, 14:26

Електронните апарати са много чувствителни и дават големи отклонения и при минимални проблеми. Винаги разчитайте на механичните, при тях разминаванията са доста по-малки.
Fute
 
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Юли 2012, 19:53

Re: Как да измерим реалното си кръвно налягане?

Мнениеот palashoni » 08 Окт 2014, 12:41

Аз предпочитам старите апарати пред електронните!
palashoni
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Окт 2014, 12:22

Re: Как да измерим реалното си кръвно налягане?

Мнениеот zagrijena » 12 Ное 2016, 15:25

От електронните за да е що-годе добър апарата, трябва да е от по-скъпите, а не тези от по 50-100 лв.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Как да измерим реалното си кръвно налягане?

Мнениеот mix_twix » 15 Ное 2016, 16:15

Ако си мериш кръвното с два апарата един след друг, нормално да дадат отклонение. Кръвното никога не се мари след физическо натоварване, трябва да е в покой тялото и отпочинало, не се мери и два пъти един след друг.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как да измерим реалното си кръвно налягане?

Мнениеот niya_mazova » 16 Ное 2016, 12:03

Положението на ръката също има значение, мисля, че се мери и на дясната ръка.
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Как да измерим реалното си кръвно налягане?

Мнениеот kauda » 16 Ное 2016, 13:06

niya_mazova написа:Положението на ръката също има значение, мисля, че се мери и на дясната ръка.

Напротив, мери се на лявата, защото аортата е по-близо и пулсациите са по-силни.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как да измерим реалното си кръвно налягане?

Мнениеот Локумът » 17 Ное 2016, 16:36

Има няколко правила - на лявата ръка в покой, без да си тичал досега, седнал, без да прикзваш, без да се движиш. толкова е просто и наистина никога един след друг път.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта