Как диабетиците да се грижат за цялостното си здраве?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Как диабетиците да се грижат за цялостното си здраве?

Мнениеот nadqta » 18 Фев 2015, 15:21

Преди половин година, може би и малко повече, откриха на баща ми диабет! До този момент се опитва да се поддържа с правилно хранене като за това заболяване, но според мен това не е достатъчно! :x

Това е вече редовно упражнение,
DIABETES.jpg
DIABETES.jpg (16.92 KiB) Прегледано 1487 пъти
свикнал е, но не мисля, че за да се чувстваш добре с това заболяване трябва да се поддържаш само по този начин.
За спорт не може и не иска да си помисли, но не остават много опции, освен да ходи на разходки и все пак - как е добре да се грижат за цялостното си здраве диабетиците, какви съвети можете да дадете :?: :!:

Какво друг е важно да прави човек болен от това коварно заболяване, от какви пороци е редно да се откаже, :idea: въобще ще се радвам на каквато и информация да ми дадете за промяната в живота на диабетиците и за подобряване цялостно на здравето им!
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Как диабетиците да се грижат за цялостното си здраве?

Мнениеот LaCoquine » 18 Фев 2015, 15:25

Като става въпрос за пороци като пийване и пушене... би трябвало съвсем да отсъстват, максимум по едно слабоалкохолнио питие на ден, ако не се лъжа се препоръчваше иначе ако не е спорт може на народни танци или някакви други да е запише, също ще му е много полезно :idea:
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Как диабетиците да се грижат за цялостното си здраве?

Мнениеот Ginger » 18 Фев 2015, 15:27

Баба ми помня, че си водеше записки, може и да е било параноично от нейна страна, но може пък и да е полезно да проследиш как влияят различните храни на кръвната ти захар! :) :)
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Как диабетиците да се грижат за цялостното си здраве?

Мнениеот gomez123 » 18 Фев 2015, 15:29

Не зная дали може да е наследствено, но понеже нищо не зная, май е добре да се заинтересувам повече, тъй като в рода има болни от диабет :roll:
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Как диабетиците да се грижат за цялостното си здраве?

Мнениеот Локумът » 18 Фев 2015, 15:31

Мдам, мисля си, че в повечето случаи болестите са наследствени, затова трябва да се внимава и все пак - винаги могат да бъдат избегнати, добре е да внимаваш с хапването на вредни бели храни и сладки, както и да си правиш често кръвни тестове за да следиш кръвната захар.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как диабетиците да се грижат за цялостното си здраве?

Мнениеот Pipilota » 22 Фев 2015, 20:04

За мен е направо непосилно да си представя какво е да гледаш диабетик или самия ти да си такъв. :(
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как диабетиците да се грижат за цялостното си здраве?

Мнениеот Kaya » 24 Фев 2015, 12:06

Pipilota написа:За мен е направо непосилно да си представя какво е да гледаш диабетик или самия ти да си такъв. :(

Така е, това никак не е лесно, лишенията са много, а ние българите сме си чревоугодници! :(
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как диабетиците да се грижат за цялостното си здраве?

Мнениеот zagrijena » 04 Май 2016, 14:31

Много е важно каква храна се приема, движението е задължително, независимо под каква форма е, и добрият контрол - това са трите най-важни неща. На думи е лесно, но на практика си трябва воля и промяна на мисленето и начина на живот.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Как диабетиците да се грижат за цялостното си здраве?

Мнениеот Pipilota » 10 Юни 2016, 16:00

zagrijena написа:Много е важно каква храна се приема, движението е задължително, независимо под каква форма е, и добрият контрол - това са трите най-важни неща. На думи е лесно, но на практика си трябва воля и промяна на мисленето и начина на живот.

Движението е важно много за всеки, без значение диабетици или не. Но особено те трябва да се грижат за здравето си.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron