Кой е най-сигурният начин за пестене?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Окт 2015, 15:10

От скоро се чудим как да пестим с мъжът ми и до тук имахме спестени едни 100 лева вече ги нямаме. :lol: :lol: :lol: Не можем у нас да спестим и лев, минали сме през какво ли не, дори и през касичка,...
pig-on-money.jpg
pig-on-money.jpg (51.13 KiB) Прегледано 2733 пъти

но нямахме успеха от снимката. :lol: Затова се надявам вие да ми кажете как успявате да спестите. :) Дали пестите за черни дни, или за бели.. :roll: Както се казва, по света пестят от бели дни за черни дни, ние от черни дни за бели дни. :mrgreen: Споделете вие как пестите, в буркани, в банката, какви са тайните и как според вас е най-добрият начин? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот Lollipop » 27 Окт 2015, 15:27

Ние просто оставяме пари в банката и не ги пипаме, освен ако не е мноого важно, а и сме го направили така, че парите да са само по сметка, т.е. не можем да ги теглим по сред нощ, само защото сме се напили да речем.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот Kaya » 27 Окт 2015, 16:07

Lollipop написа:Ние просто оставяме пари в банката и не ги пипаме, освен ако не е мноого важно, а и сме го направили така, че парите да са само по сметка, т.е. не можем да ги теглим по сред нощ, само защото сме се напили да речем.

А ако ви потрябват много спешно какво правите?
Иначе най-добрият начин за пестене и най-сигурният е като имате правилно разпределен месечен бюджет, без излишни разходи!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот Kremiliya » 27 Окт 2015, 16:38

В банката! :) най-сигурно, парите вкъщи винаги свършват. Заделяй определена сума, която ти е лесно да заделиш всеки месец. ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот qwerryyy » 29 Окт 2015, 17:52

Вианги си заделям пари, по 100лв от заплатата все едно не съм ги виждала. :) Друго си е да има човек. Слагам ги в банката, още като взема заплата имам превод към спестовната ми сметка и така даже не ги виждам и не ги мисля.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот Jully » 29 Окт 2015, 18:07

qwerryyy написа:Вианги си заделям пари, по 100лв от заплатата все едно не съм ги виждала. :) Друго си е да има човек. Слагам ги в банката, още като взема заплата имам превод към спестовната ми сметка и така даже не ги виждам и не ги мисля.

Това е много добра идея! :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот exotic » 30 Окт 2015, 11:02

Jully написа:
qwerryyy написа:Вианги си заделям пари, по 100лв от заплатата все едно не съм ги виждала. :) Друго си е да има човек. Слагам ги в банката, още като взема заплата имам превод към спестовната ми сметка и така даже не ги виждам и не ги мисля.

Това е много добра идея! :)

Това е супер, стига да има възможност... и да не се налага да опираш до тях на половината от месеца, защо не?! :lol:
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот magda » 30 Окт 2015, 14:17

Не мисля, че има такъв, особено в моите ръце :mrgreen: :mrgreen: Освен ако не ги дам на някого, които отказва да ми ги върне :mrgreen: :mrgreen:
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот Lisica » 30 Окт 2015, 14:50

magda написа:Не мисля, че има такъв, особено в моите ръце :mrgreen: :mrgreen: Освен ако не ги дам на някого, които отказва да ми ги върне :mrgreen: :mrgreen:

Използвай някоя баба за целта , те жените винаги са готови да помогнат, а пестенето им е истинско удоволствие, така че със сигурност ще ти помогнат ;)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот Snejna » 30 Окт 2015, 15:49

За Бурканбанк чували ли сте нещо? :lol: Като изключим това, то сигурен начин като да не ти изчезнат парите в банката е добре, от друга страна най-важното е самият ти да можеш да се контролираш, иначе няма как да станат нещата...
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron