Как действате при първите симптоми на разболяване?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Как действате при първите симптоми на разболяване?

Мнениеот Pipilota » 23 Апр 2016, 10:17

Здравейте! Сутрнта малкият ми син се събуди с кашлица, не честа, но вече 2-3 пъти се изкашля. След няколко дни ни предстои пътуване и ми се иска набързо да унищожа вируса, за да не се усложнява. Започнах с Проспан и капки за нос Олинт. Чудя се какво да включа, за да огранича развитието на вируса. Кашлицата е влажна, затова и сложих капките за нос. Подари алергия не може да яде мед, така че чай с мед и лъжичка мед отпада от лечението, както и сиропи, съдържащи мед! Надявам се да помогнете! :) :bouncymulticolor:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как действате при първите симптоми на разболяване?

Мнениеот Monika_Spasova » 23 Апр 2016, 10:59

Дано да успеете да оздравеете! Пробвала ли с черна ряпа и небет шекер, много добре действа при слаба кашлица! :) По едно "сиропче" на ден :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как действате при първите симптоми на разболяване?

Мнениеот Lollipop » 23 Апр 2016, 11:29

оо, много гадно! да не сте прекалили със сладоледа. :mrgreen:
След като малкия сладур има проблеми с меда, аз лично бих ти препоръчавала спрямо това, което ми казваш, е да слагаш повече капки за нос. Направи си в някое шишецне физиологичен разтвор и капи по-често. За да кашля сутрин, явно са събрани секрети. ;) не избързвай с прпоспана, макар че като си го почнала, изпийте го днес и утре, ако продължи да кашля, но наблягай много на почистването на носа. :) Ако се появи хрема знаеш - инхалации с лайка и е 6 ;) успех и целувки на тримата! :cheerleaderkid:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как действате при първите симптоми на разболяване?

Мнениеот mamina » 25 Апр 2016, 14:16

Ние сме в същата ситуация, мисля, че настина детето. В тия жеги играе навън, изпоти се и готово. Подсмърчаме яко и почнахме с капки, аз ползвам Виброцил. Кашлицата я морим с Хустагил. Надявам се да не се усложни.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Как действате при първите симптоми на разболяване?

Мнениеот irka » 27 Апр 2016, 13:17

Усетя ли, че нещо ще започва да ме гази :lol: , почвам с чайовете и напарването с топла, даже гореща вода. При грипозни състояния почти никога не пия антибиотици, гледам да лежа и да ми е топло.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Как действате при първите симптоми на разболяване?

Мнениеот black » 03 Май 2016, 14:48

Обикновено чакам да мине от само себе си, ако е някаква лека настинка. Нито пазя леглото, нито пък пия нещо. Такива работи не са болести за мен :mrgreen: .
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Как действате при първите симптоми на разболяване?

Мнениеот analizatorka » 09 Май 2016, 16:23

black написа:Обикновено чакам да мине от само себе си, ако е някаква лека настинка. Нито пазя леглото, нито пък пия нещо. Такива работи не са болести за мен :mrgreen: .


Днешно време май няма безобидни разболявания. Уж нищо ти няма и изведнъж я бронхит, я пневмония. Много бързо невинните уж кашлица и хрема хубаво могат да ни подредят. Затова човек трябва да не подценява такива състояния и веднага да взима мерки.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Как действате при първите симптоми на разболяване?

Мнениеот miron » 12 Май 2016, 16:56

Някои майки действат и реагират при първата кашлица, а други чакат да се влошат нещата и чак тогава отиват на лекар, кое е по-добрия избор?
А за възрастните няма да коментирам, масово ходят на работа с кашлица и температура. ;)
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Как действате при първите симптоми на разболяване?

Мнениеот roksana » 13 Май 2016, 10:47

Все се правим на големите герои като почнем да се разболяваме, ходим болни и така заразяваме всеки, който е близо до нас. Все едно работата ще избяга, ако си останем вкъщи да се възстановим, или без нас ще пропадне света :mrgreen: .
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Как действате при първите симптоми на разболяване?

Мнениеот Anka » 13 Май 2016, 10:50

Къде отиде тази тема.... ;) От децата, та до възрастните, Мисля че има разлика от около 20 години и няколко начина за отговорност и лекуване. :)
Та , по темата. :) У нас винаги, когато прояви някакви симптоми започваме с големи дози осцилококцинум и витамин Ц на ампули, защото се усвоява по-бързо. Друго, което прави майка ми е топъл компрес на крачетата.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron