Как да прочистя белия си дроб с храни и билки?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Как да прочистя белия си дроб с храни и билки?

Мнениеот mamina » 28 Апр 2016, 11:31

От доста години пуша, но вече имам затруднения с дишането и чувствам, че този ми навик не ми се отразява много добре в последно време. Решила съм като първа стъпка драстично да намаля цигарите и после окончателно да ги спра. Но същевременно искам да си прочистя и белите дробове. Понеже амбицията ми е да се заема сериозно със здравето си, искам това пречистване да стане с храна и билки. Можете ли да ми помогнете? Чувала съм единствено, че лукът и чаят от универсалния джинджифил :smile: имат такова действие. Знаете ли за други храни или билки, които имат пречиствателно действие върху белите дробове?
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Как да прочистя белия си дроб с храни и билки?

Мнениеот fairy » 28 Апр 2016, 14:59

Дори и да не си пушач, е хубаво да прочистваш дробовете си. От лекар, който се занимава с алтернативна медицина, съм чувала, че супата от кресон много добре прочиства и после пушачите са с облекчени гърди :smile: . Важно е кресонът да се вари 4 часа на слаб огън и си я подправяте по свой вкус.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Как да прочистя белия си дроб с храни и билки?

Мнениеот black » 03 Май 2016, 14:40

Колкото и странно да звучи, чувал съм, че лютото помага за изчистването на дробовете. Аз съм дъвкал листа от мента по друга причина, но усещах, че добре ми се отразява и на дробовете. Мисля, че не си внушавах, поне не пречи :wink: .
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Как да прочистя белия си дроб с храни и билки?

Мнениеот mimeto90 » 03 Май 2016, 16:27

Дори и един месец да не пушиш, белият дроб започва лека-полека да се изчиства и да се възстановява. Разбира се здравословната храна и пиенето на билкови чайове подпомага. Първо спирането на цигарите е по-важно.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Как да прочистя белия си дроб с храни и билки?

Мнениеот analizatorka » 09 Май 2016, 16:29

Ясно е, че това е първото нещо, което трябва да се направи иначе има ли смисъл да си прочистваш дроба като продължаваш да пушиш като комин? Инхалациите с етерични масла като евкалипт, мащерка или мента също прочистват от токсините. А пък и добре действат при простуда и бронхит.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Как да прочистя белия си дроб с храни и билки?

Мнениеот Pipilota » 10 Май 2016, 09:17

analizatorka написа:Ясно е, че това е първото нещо, което трябва да се направи иначе има ли смисъл да си прочистваш дроба като продължаваш да пушиш като комин? Инхалациите с етерични масла като евкалипт, мащерка или мента също прочистват от токсините. А пък и добре действат при простуда и бронхит.

Как с етерични масла ще се направи инхалация, не е ли по-добре да се прави с билки, а не с масла??
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да прочистя белия си дроб с храни и билки?

Мнениеот roksana » 10 Май 2016, 10:03

Pipilota написа:
analizatorka написа:Ясно е, че това е първото нещо, което трябва да се направи иначе има ли смисъл да си прочистваш дроба като продължаваш да пушиш като комин? Инхалациите с етерични масла като евкалипт, мащерка или мента също прочистват от токсините. А пък и добре действат при простуда и бронхит.

Как с етерични масла ще се направи инхалация, не е ли по-добре да се прави с билки, а не с масла??


Аз и по двата начина съм пробвала - и с евкалиптово масло, продават го в едни тъмни шишенца, и с билки. Не виждам разлика, все върши работа. Специална храна за прочистване на белия дроб не знам, но предполагам, че като е здравословна, с повече плодове и зеленчуци пак ще подейства.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Как да прочистя белия си дроб с храни и билки?

Мнениеот Pipilota » 18 Май 2016, 12:06

Май по-скоро с детоксикация е най-сигурния начин, за да може да се подобри изцяло здравето на дробовете, особено когато не става въпрос за заболяване, като бронхит или други проблеми.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да прочистя белия си дроб с храни и билки?

Мнениеот Monika_Spasova » 18 Май 2016, 16:45

Инхалациите не са ли крайно решение, за да се пречистват здрави уж дробове?
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как да прочистя белия си дроб с храни и билки?

Мнениеот zagrijena » 19 Май 2016, 14:32

Защо да са крайно решение? Капваш масло или запарваш билката и вдишваш парата. Не виждам какво може да навреди или да предизвика като нежелан ефект. Чувала съм, че мечото грозде и подбелът се препоръчват за прочистване на белите дробове, но под каква форма не мога да кажа.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта