Как да почистя петно от грим от дрехата си?

Как да почистя петно от грим от дрехата си?

Мнениеот roksana » 21 Сеп 2016, 16:13

Вчера пробвах в един магазин една страхотна блуза, но за беда я изцапах с червилото си. Често съм виждала такива дрехи в магазините и съм се отказвала да ги купя, коркото и да ми харесват, именно заради петната от грим. Но този път аз съм виновницата, стана ми неудобно и я купих блузата. Сега вкъщи трябва да умувам как да я почистя. По какъв най-лесен и ненанасящ поражения начин може да стане това? С какво мога да премахна петното така, че да не остане следа? Как почиствате петната от грим от дрехите си?
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Как да почистя петно от грим от дрехата си?

Мнениеот puhcheto » 21 Сеп 2016, 16:51

И аз доста време се блъсках как да ги премахна. Червилото по-трудно се почиства от фон дьо тена. Поръсвам петното от червило със сода да попие мазнината и после изпирам с веро за съдове. За фон дьо тена съм чувала с шампоан, че го махат, но не съм пробвала. Най-важното е да не се оставя да засъхнат, че после по-трудно се махат.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Как да почистя петно от грим от дрехата си?

Мнениеот YoLindi » 26 Сеп 2016, 09:10

Ако ми се случи подобна неприятност, първо чистя с гъбичка и топла вода и после изпирам цялата дреха.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Как да почистя петно от грим от дрехата си?

Мнениеот analizatorka » 26 Сеп 2016, 09:39

Кошмарът ми е да изчистя водоустойчива спирала от бялата си блуза :twisted: . Открих, че с лосиона за почистване на грим от лицето става.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Как да почистя петно от грим от дрехата си?

Мнениеот Pipilota » 26 Сеп 2016, 13:05

analizatorka написа:Кошмарът ми е да изчистя водоустойчива спирала от бялата си блуза :twisted: . Открих, че с лосиона за почистване на грим от лицето става.

Ей това вече е хитро и то много! :mrgreen: Много полезна информация ни даваш. :) Може би и с мицеларна вода ще става ,обаче я кажи, с лосиона, ако е мазен, после него как почистваш? :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да почистя петно от грим от дрехата си?

Мнениеот fawla » 24 Авг 2017, 11:08

Не знам да успеете да го почистите, целта е да се махне мазнината. С веро няма как да не стане, изпира се почти всичко с верото, после се пере.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Как да почистя петно от грим от дрехата си?

Мнениеот Mon_ton » 24 Авг 2017, 11:38

Не мис е е случвало такова нещо, винаги си почивствам лицето първо и се гримирам след като съм се облякла. :) А в магазините не съм попадала на такива дрехи.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да почистя петно от грим от дрехата си?

Мнениеот kikimoraa » 24 Авг 2017, 13:30

Ням али да стане със сол, нали извлича мазнотията и тя? Но много неприятно, дано да няма червило на някое място, което много се вижда. Малко жени се замислят за това в какво състояние оставят дрехите. Интересно ми стана с водоустойчивата спирала, как сте изцапали дрехата, след като тя е така здраво залепена на миглите, че едва се сваля..
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Как да почистя петно от грим от дрехата си?

Мнениеот vanessa_ » 02 Сеп 2017, 11:17

С мицеларна вода почиствам или с тоник за лице, никога не съм имала петна после по блузите.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41


Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта