Вкусен домашен кекс с парченца плодове?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Вкусен домашен кекс с парченца плодове?

Мнениеот Snejna » 24 Окт 2016, 14:06

Последните седмици кой какво прави аз се уча да правя кекс, така че стигнах вече до желанието да включа и някои плодове в приготвянето на сладкиша. Ще ми се да изляза от традициите на парченца ябълка и да пробвам нещо по-различно и по-нестандартно. Много харесвам с различни цитруси и подобни плодове със силен аромат. Някой от вас пробвал ли е да комбинира вкуса на плодовете в кекс, дали се получава добре, когато се сготвят? Това е най-голямото ми опасение. Не ми се иска да експериментирам, когато не съм го пробвала и да заминат продуктите. Дори и да не е с цитруси, дори и да не е с нищо, бих се радвала, ако кажете рецептите за вашите любими кексове, за да иг съберем на едно място и да ги приготвяме. :mrgreen: Не знам за вас, но аз зимата я свързвам с аромата на ванилия, на кекс, на мандарини... :heartbeating:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Вкусен домашен кекс с парченца плодове?

Мнениеот Petq.pet » 24 Окт 2016, 14:54

Правила съм кекс с плодове от компот или със сладко от череши, но с пресни плодове не съм пробвала. Сигурно е по-сложно, защото пускат вода и може да остане недопечено около тях или да е длеткаво.
Petq.pet
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Окт 2016, 14:18

Re: Вкусен домашен кекс с парченца плодове?

Мнениеот Snejna » 24 Окт 2016, 15:01

Petq.pet написа:Правила съм кекс с плодове от компот или със сладко от череши, но с пресни плодове не съм пробвала. Сигурно е по-сложно, защото пускат вода и може да остане недопечено около тях или да е длеткаво.

Мен ме притеснява пък точно обратното, ако е от компот, то те не са ли двойно по-влажни? :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Вкусен домашен кекс с парченца плодове?

Мнениеот irka » 24 Окт 2016, 22:01

Имам една рецепта именно с пресни плодове. 2 яйца, 1 чаша кисело мляко, половин чаша олио, 2 чаши брашно и бакпулвер. Бърка се и излива в тавичка. отгоре се нареждат плодове, които има налице - ягоди, круши или каквито има. Те леко потъват и така става още по-интересно. Пече се на 200 градуса. Няма недопечено около плодовете, всичко си става идеално.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Вкусен домашен кекс с парченца плодове?

Мнениеот Mon_ton » 25 Окт 2016, 10:08

irka написа:Имам една рецепта именно с пресни плодове. 2 яйца, 1 чаша кисело мляко, половин чаша олио, 2 чаши брашно и бакпулвер. Бърка се и излива в тавичка. отгоре се нареждат плодове, които има налице - ягоди, круши или каквито има. Те леко потъват и така става още по-интересно. Пече се на 200 градуса. Няма недопечено около плодовете, всичко си става идеално.

Еха,т ова ще го пробвам още днес, може ли да се слагат други плодове, например .. то сега какво ли има? :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Вкусен домашен кекс с парченца плодове?

Мнениеот julianne » 25 Окт 2016, 10:38

Пак мирише във форума на вкусотии, не се спряхте :lol: ! Обикновеният кекс също си е сладък, но разнообразен с плодове или други хрумки вече е друга работа. Не е сух. Всякакви плодове могат да се използват, особено лятото - череши, праскови, кайсии, къпини, сливи, банани, сигурно и грозде някои ползват :smile: .
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Вкусен домашен кекс с парченца плодове?

Мнениеот svetlozara » 27 Окт 2016, 14:53

Каква може да е причината, че кекса ми стана много сух, вчера правих и направо е като хляб. Дали не прекалих с брашното? Сложих вътре дори парченца ябълка и стана хем текляв, хем сух. :shock:
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Вкусен домашен кекс с парченца плодове?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Окт 2016, 14:18

svetlozara написа:Каква може да е причината, че кекса ми стана много сух, вчера правих и направо е като хляб. Дали не прекалих с брашното? Сложих вътре дори парченца ябълка и стана хем текляв, хем сух. :shock:

Прекалила си с брашното най-вероятно и дори и плодовете не са го компенсирали. кексовото тесто пак до някаква степен трябва да е течно и да се слива във формата, без да има нужда от помощ да се разпредели. Ако твоето е било по-гъсто, то нормално да се втвърди.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вкусен домашен кекс с парченца плодове?

Мнениеот balsam » 03 Ное 2016, 21:37

Така е, с много брашно става на хляб кекса и сух. Ако пък е малко брашното, не може да се опече.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Вкусен домашен кекс с парченца плодове?

Мнениеот Pipilota » 07 Ное 2016, 15:36

И на мен ми се е случвало и то защото си повярвах, че съм голяма майсторка и пренебрегнах меренето с чашата, накрая имах ужасен кекс.. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта