Какво да правим, ако искаме детето ни да е с определен пол?

Какво да правим, ако искаме детето ни да е с определен пол?

Мнениеот fairy » 01 Дек 2016, 16:53

За вас шега и глупост, за мен не, но да ви разкажа как един бъзик стана истина. На един познат му се роди дъщеричка и мъжете от компанията на шега го питаха как става номера, та да стане момиченце. И той на майтап им каза, че трябва да са с чорапи :lol: . Не знам кой повярвал, кой не, но тези, които питаха, след това всичките имат дъщерички :!: :!: :!: :mrgreen: . Чували ли сте суеверия или някакви методи, чрез които можем да "предизвикаме" пола на детето? Хващали ли сте се на такава въдица И наистина ли има начини, които ако ги спазим, ще родим момиче или момче според нашите желания?
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Какво да правим, ако искаме детето ни да е с определен пол?

Мнениеот dejavu » 01 Дек 2016, 17:20

Чак до чорапите едва ли ще е било :lol: ! Чувала съм, че ако годините на майката завършват на четно число, ще зачене момиче в четните месеци, а в нечетните - момче.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Какво да правим, ако искаме детето ни да е с определен пол?

Мнениеот bojo_kolev » 01 Дек 2016, 18:08

Учени са установили като са наблюдавали животни, че полът зависи от активността на мъжкия индивид. Ако искате да имате момиче, забавете темпото и не правете секс редовно, но ако искате момче - никаква почивка! :lol: Не съм забелязал каква ми е била активността, когато правехме нашето :grin: .
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Какво да правим, ако искаме детето ни да е с определен пол?

Мнениеот Harmony » 02 Дек 2016, 09:42

Това е божа работа, не може да се предвиди или програмира подобно нещо. Не може такива "методи" да влияят на пола на бебето :lol: .
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Какво да правим, ако искаме детето ни да е с определен пол?

Мнениеот Kremiliya » 02 Дек 2016, 10:14

Чувала съм, че се определя по някакъв начин според цикъла на жената и т.н. но неми се вярва, все съм мислила, че жените раждат това, което им "посеят". Но от друга страна казват, че по време на война се раждат повече момчета, защото нивото на тестостерон в жените е завишен и заради това, че самите жени трябва да са по-силни, повече "мъже", то такъв и материал пренасят.. Но като цяло и аз мисля, че е Божа работа.. :) Дали ще е момиче или момче, има ли значение? :) -
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Какво да правим, ако искаме детето ни да е с определен пол?

Мнениеот Krum » 02 Дек 2016, 11:32

Не ми се вярва, че има начин детето да се направи от някой конкретен пол, всичко си е до късмет.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Какво да правим, ако искаме детето ни да е с определен пол?

Мнениеот penny » 02 Дек 2016, 11:35

Казват, че храненето оказва много голямо влияние за това какъв да е пола на бебето. Една аржентинска биохимичка твърди след изследвания, че ако желанието е за момиче, бъдещата майка трябва да приема повече домашни торти и сладкиши, зехтин, млечни сосове, ориз, тестени изделия, моркови, цитрусови плодове, яйца. За момче - сурови домати, тиква, бобови храни, пиле, риба, телешко, ябълки, банани, сушени плодове, гъби, маслини, туршии. Успех! :lol:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Какво да правим, ако искаме детето ни да е с определен пол?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Дек 2016, 11:47

penny написа:Казват, че храненето оказва много голямо влияние за това какъв да е пола на бебето. Една аржентинска биохимичка твърди след изследвания, че ако желанието е за момиче, бъдещата майка трябва да приема повече домашни торти и сладкиши, зехтин, млечни сосове, ориз, тестени изделия, моркови, цитрусови плодове, яйца. За момче - сурови домати, тиква, бобови храни, пиле, риба, телешко, ябълки, банани, сушени плодове, гъби, маслини, туршии. Успех! :lol:

Да бе, голямо ала бала ми се вижда, кога трябва да ги ям, преди да забременя или по време на забременяването? :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво да правим, ако искаме детето ни да е с определен пол?

Мнениеот rose_92 » 02 Дек 2016, 20:51

Всичко зависи от мъжа и неговите сперматозоиди! Така че ако не се получи каквото искате, той е виновен. :lol: :grin: :lol:
Аз съм чела, че яйцеклетката съдържа Х хромозома и по време на оплождането се среща със сперматозоид или с Y хромозома, или с X хромозома. Ако я оплоди сперматозоид с Х хромозома, бебето ще е момиче, ако я оплоди такъв с Y хромозома - ще е момче. Вероятността е 1:1. Сперматозоидите с Y хромозома са по-бързи, но не толкова издръжливи колкото тези с X хромозома затова се твърди, че ако искате да имате момче, е добре да опитате непосредствено преди овулацията преди тези сперматозоиди да са измрели, а ако искате да е момиче - трябва да правите опити преди овулацията, за да могат тези с Y хромозоми, които стигат по-бързо до яйцеклетката, да са измрели вече. Това не знам колко е надеждно и дали помага, но на мен поне ми звучи по-реално от другите неща, които прочетох тук. :lol: :lol:
А иначе храненето може и да влияе ама ако се спазва определен режим за по-продължителен период от време, за да се натрупат определените хранителни вещества в организма, които евентуално да спомогнат за момче или момиче. Повече магнезий в организма - по-голям шанс за момиче :cheerleaderkid: , повече калий - за момче. :car:
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Какво да правим, ако искаме детето ни да е с определен пол?

Мнениеот Jully » 05 Дек 2016, 15:30

Значи, сега ако искам момиче, трябва да си взема добавки с магнезий! А иначе Rose_92 оправи си малко описанието с преди и преди овулацията, че не стана ясно. :grouphug:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта