Неприятно чувство от студеното върху намазано лице с крем

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Неприятно чувство от студеното върху намазано лице с крем

Мнениеот MGB » 21 Дек 2016, 18:32

Искам да ви попитам вредно ли е за кожата да се мажеш с крем преди да излезеш навън в студеното? Сутрин като стана и си правя сутрешния тоалет, си почиствам лицето и го мажа с дневен крем. Като изляза после, чувствам лицето си ледено и чак кожата ме боли. Нормално ли е това? Мога ли така да си увредя кожата или някой нерв на лицето? Няколко дена го чувствам после, много е неприятно. Какво мога да направя друго? Ако не се намажа, пък ми става стегната и суха кожата :sad: .
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Неприятно чувство от студеното върху намазано лице с крем

Мнениеот dejavu » 21 Дек 2016, 18:36

Аз не съм имала такива неприятни усещания. Може би не ползваш подходящия крем. Ако е прекалено овлажняващ?
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Неприятно чувство от студеното върху намазано лице с крем

Мнениеот Yunona » 21 Дек 2016, 20:04

Не, не е нормално това усещане. Най-вероятно става дума за неподходящ крем. dejavu е права - възможно е прекалено хидратиращия крем да се усеща неприятно в студа.
Избери си крем с високо съдържание на добри растителни масла - ший (карите), бадемово, какаово, арганово, от макадамия и др.
Маслата едновременно подхранват и защитават кожата и са особено ценни през зимния период.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Неприятно чувство от студеното върху намазано лице с крем

Мнениеот svetlozara » 22 Дек 2016, 10:07

Ако ти е хидратиращ крема, нормално, трябва да е точно с масла, даже може спокойно да замениш крема с някое масло, например може да го смениш с кокосово само хем и заздравява.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Неприятно чувство от студеното върху намазано лице с крем

Мнениеот PasDeDeux » 22 Дек 2016, 10:38

Ако караш със същия дневен крем, с който се мажеш и през лятото, нормално да не чувстваш добре кожата си в студа. Зимните кремове са по-гъсти от летните, по-плътни и защитават кожата от студа и вятъра. Избери си такъв наистина с подхранващи масла, които да я предпазват от тях.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Неприятно чувство от студеното върху намазано лице с крем

Мнениеот penny » 22 Дек 2016, 18:28

Аз си купих едно олио за лицето, което възстановява и подхранва кожата. После се намазвам с крем и нямам притеснения от студа.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Неприятно чувство от студеното върху намазано лице с крем

Мнениеот Nightmare » 23 Дек 2016, 10:07

Ако често ти се случва това и постоянно имаш такова усещане на лицето си, когато излезеш в студа, може и да си докараш нещо. Така че вземи мерки. Допитай се до дерматолог, поне ще ти изпише подходящия крем или козметика.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Неприятно чувство от студеното върху намазано лице с крем

Мнениеот annamaria » 27 Дек 2016, 19:25

би трябвало що годе бързо да ти попие след намазване, т.е. да изчакаш преди да излезнеш. а навън ако ти държи хлад, да не би да има някакъв ментол в съставката, от което да усещаш това охлаждане?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Неприятно чувство от студеното върху намазано лице с крем

Мнениеот MGB » 28 Дек 2016, 09:56

Не знам дали има ментол в състава, не помня, но тези дни като поомекна времето нямам това усещане. Понеже не се гримирам често, но сега започнах да си слагам фон дьо тен и той като че ли допълнително предпазва и е по-добре така. Но не искам всеки ден да съм с фон дьо тена :sad: .
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Неприятно чувство от студеното върху намазано лице с крем

Мнениеот Kaya » 28 Дек 2016, 11:46

Слагай си крем вечер или веднага след като станеш от леглото, за да има време да попие, преди да излезеш, все пак като е студено, мисля, че това си е нормално усещане, какъвто и да е крема, то се охлажда лицето и нормално да усещаш студ.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта