Искам да се предпазя от травми при падане

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Искам да се предпазя от травми при падане

Мнениеот ramimni » 13 Яну 2017, 18:10

с тези поледици навън всеки път бера страх да не падна някъде и да се пребия. Доста хора вече станаха пациенти в травматологиите, а аз определено не искам да бъда една от тях. То кой ли иска :mrgreen: ? Чудя се има ли как да предотвратим сериозните наранявания? Не сме каскадьори, но от такъв съм чувал, че има начин как да паднем, за да не се нараним. Вие знаете ли как да се пазите от травми?
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Искам да се предпазя от травми при падане

Мнениеот mangusta » 13 Яну 2017, 18:12

Не знам при едно подхлъзване дали човек може да реагира толкова бързо, че да се предпази от сериозна травма. То става за секунди. Иначе знам, че в никакъв случай не трябва да се подпира човек на ръката, защото така е много голяма вероятността да я счупи. Ама това е първото инстиктивно нещо, което правим :smile: .
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Искам да се предпазя от травми при падане

Мнениеот Pipilota » 14 Яну 2017, 09:13

mangusta написа:Не знам при едно подхлъзване дали човек може да реагира толкова бързо, че да се предпази от сериозна травма. То става за секунди. Иначе знам, че в никакъв случай не трябва да се подпира човек на ръката, защото така е много голяма вероятността да я счупи. Ама това е първото инстиктивно нещо, което правим :smile: .

Няма как да не се подпре на ръката си, другия вариант е да се остави да си счупи главата, опции големи - няма. Предпазването трябва да е преди падането. :mrgreen: А не след като то е станало факт, там падаш в някаква поза, дори било тя и не най-удобната.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Искам да се предпазя от травми при падане

Мнениеот Lollipop » 14 Яну 2017, 09:30

Как ще се предпазиш с техники, вижда ми се навъзможно, носиш торби, мъкнеш деца и се притесняваш как ще паднеш. Бих си заложила ръката, пред какра, така че стане ли нещо, събирам краката в правилна поза и давам ръцете напред. :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Искам да се предпазя от травми при падане

Мнениеот Kaya » 14 Яну 2017, 10:22

И аз слагам ръцете напред, то тръгне ли падането, става за секунди, нямаш много да мислиш. Но най-добре е ако имаш торби да ги сложиш под теб, дори с риск да заминат яйцата. Аз винаги ходя близо до огради, за да мога да се хвана, никога не се оставям с ръце в джобовете и да ходя както "сваря". Удобните обувки също са много важни. Продават стикери, които се лепят на подметките, уж да не се плъзгаш, но не съм купувала.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Искам да се предпазя от травми при падане

Мнениеот silver933 » 14 Яну 2017, 10:53

Не се сещам как може да стане предпазването, освен ако няма някаква техника на падане, но дори и децата учат да подлагат ръцете си, а не нещо друго. По-добре да се падне на ръка, отколкото да се счупи тазобедрена кост, крак, или опашката.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Искам да се предпазя от травми при падане

Мнениеот S_Milenska » 14 Яну 2017, 11:39

Не се сещам кое би било безопасно, затова и инстинктивно слагаме ръце - иначе се натъртват и пострадат по-важни и сложни части от тялото.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Искам да се предпазя от травми при падане

Мнениеот Локумът » 15 Яну 2017, 11:48

Не знам каква трябва да е позата на падане, за да няма травми, при положение, че всичко става толкова бързо. Но удобните обувки, мисленето къде стъпваме, преди да стъпим, ще свърши работа. Веднъж в един сняг чаках да ме приберат и бях до едно училище. Имаше на един ъгъл лед, ама лед... виждаш го - лед. Поне 10 човека паднаха там, а останалите се подхлъзгаха. Никой не му дойде на акъла да се премести 10 см настрани и да мине там, където не е заледено....
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Искам да се предпазя от травми при падане

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Яну 2017, 12:01

Локумът написа:Не знам каква трябва да е позата на падане, за да няма травми, при положение, че всичко става толкова бързо. Но удобните обувки, мисленето къде стъпваме, преди да стъпим, ще свърши работа. Веднъж в един сняг чаках да ме приберат и бях до едно училище. Имаше на един ъгъл лед, ама лед... виждаш го - лед. Поне 10 човека паднаха там, а останалите се подхлъзгаха. Никой не му дойде на акъла да се премести 10 см настрани и да мине там, където не е заледено....

Локуме, такава картинка и аз съм виждала, на едно и също заледено място да паднат 100 човека, вместо някой да се мръдне от отъпкания път и то на надолнище.... падаха, ставаха... малко гледане си трябва!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Искам да се предпазя от травми при падане

Мнениеот franky » 16 Яну 2017, 09:58

Тази сутрин бях на тръни и стъпвах едва-едва да не падна. То и изчистените улици бяха покрити с лед. Като се е разтопявал сега и през нощта замръзнали вадичките и сега стой та гледай :smile: . Старите баби обуват терлици върху обувките, но ние не можем да тръгнем така :lol: .
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта