Има ли разлика между предния и задния джолан на прасето?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Има ли разлика между предния и задния джолан на прасето?

Мнениеот Тео Чирпанлийски » 22 Яну 2017, 22:04

Не съм голям месар, да си призная, затова днес много ме изненадаха в магазина, като видях два вида свински джолан - преден и заден, при това с разлика в цената. Задният джолан беше много по-голям, с кожа и по-евтин от предния. Предният е много по-малък, без кожа го продават и то с лев по-скъпо.
Купих си заден, за да опитам. По-мазничък е, по-крехък, сякаш.
Според вас, има ли разлика в предния и задния джолан на прасето? Чета, че джолан се правело предимно от задни, защото били по-мазнички. Дали наистина е така?
Тео Чирпанлийски
 
Мнения: 51
Регистриран на: 27 Окт 2016, 18:16

Re: Има ли разлика между предния и задния джолан на прасето?

Мнениеот donni » 23 Яну 2017, 10:24

Задният джолан има повече месо от предния, не трябва ли той да е по-скъп? Аз го харесвам джоланчето, печено, на супа или някаква яхнийка - идеално, нищо, че има повече сухожилия и не е най-доброто от прасето.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Има ли разлика между предния и задния джолан на прасето?

Мнениеот valiopaf » 23 Яну 2017, 11:31

По-мазен е задният джолан, затова е идеален за зимни манджи :smile: . Със зеле, в яхнии, супи е идеален. В него има много естесвен желатин.
valiopaf
 
Мнения: 92
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:30

Re: Има ли разлика между предния и задния джолан на прасето?

Мнениеот dinkog » 23 Яну 2017, 11:58

Дори вегетарианец като мен се заинтересува от тая тема. :mrgreen: Все пак, дали е джолана преден или заден, то логично да има нещо различно.. ;) най-малкото формата и натоварването на краката е различно - от бута и предния крак. :grin: кажи сега, как го сготви тоя джолан?>
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Има ли разлика между предния и задния джолан на прасето?

Мнениеот Тео Чирпанлийски » 23 Яну 2017, 12:11

dinkog написа:Дори вегетарианец като мен се заинтересува от тая тема. :mrgreen: Все пак, дали е джолана преден или заден, то логично да има нещо различно.. ;) най-малкото формата и натоварването на краката е различно - от бута и предния крак. :grin: кажи сега, как го сготви тоя джолан?>

Добре го почистих, след това поне 2 часа го варих целия, във водата сложих малко сол и ябълков оцет, а в последния половин час - морковче, чесънче и глава лук.
След това го сложих в торба за печене, увих я във фолио и на фурната, на 200 градуса, са си почива :)Около час. Оставих го да си седи във фурната до сутринта, да си изстива естествено. Резултатът - много крехко, сочно и вкусно!
Тео Чирпанлийски
 
Мнения: 51
Регистриран на: 27 Окт 2016, 18:16

Re: Има ли разлика между предния и задния джолан на прасето?

Мнениеот dinkog » 23 Яну 2017, 12:17

Мераклийски си го направил, браво! :) Звучи добре, ако проям месо,ще го направя така,както ти казваш. :mrgreen:
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Има ли разлика между предния и задния джолан на прасето?

Мнениеот Тео Чирпанлийски » 23 Яну 2017, 12:38

dinkog написа:Мераклийски си го направил, браво! :) Звучи добре, ако проям месо,ще го направя така,както ти казваш. :mrgreen:

Да ти пратя ли моркова, който не ми влезе в употреба ;)
Тео Чирпанлийски
 
Мнения: 51
Регистриран на: 27 Окт 2016, 18:16

Re: Има ли разлика между предния и задния джолан на прасето?

Мнениеот Mon_ton » 23 Яну 2017, 12:46

Никога не съм се замисляла дали има разлика, даже когато купувам джолан, не знам какъв вземам. :roll: Може би има някаква разлика, както сте описали и по-горе. :roll: Важното е, че джолана става адски вкусен и трябва да се хапва през зимните месеци по-често. :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Има ли разлика между предния и задния джолан на прасето?

Мнениеот annydance » 24 Яну 2017, 17:08

Не знам защо го смятат джолана за частите от прасето, които не са толкова привлекателни и не толкова качествени като месо. За мен е много вкусен, когато се приготви както трябва. Още помня вкуса на един джолан, който ядох в една механа в Боженци, нещо извънземно беше :grin: .
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Има ли разлика между предния и задния джолан на прасето?

Мнениеот kauda » 25 Яну 2017, 09:54

annydance написа:Не знам защо го смятат джолана за частите от прасето, които не са толкова привлекателни и не толкова качествени като месо. За мен е много вкусен, когато се приготви както трябва. Още помня вкуса на един джолан, който ядох в една механа в Боженци, нещо извънземно беше :grin: .

Според мен джолана си има всичко, за да бъде една от най-предпочитаните части на прасето, особено зимните месеци. Като се задуши и изпече е божествено, а и си има всичко. :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта