Замайване от рязко ставане - как да го предотвратя?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Замайване от рязко ставане - как да го предотвратя?

Мнениеот roksana » 02 Фев 2017, 00:00

Често като се събудя и ставам от леглото чувствам едно замайване. Опитвам се да не скачам рязко, да не ставам веднага, но дори и когато не го правя, се получава замайването. Нямам проблеми с кръвното и си мисля, че не би трябвало това да оказва влияние. Притеснявам се от какво може да е и защо се получава това нещо. Ходих на лекар и не откриха никаква сериозна причина. Изпитвали ли сте подобно нещо? Мога ли да го предотвратя по някакъв начин?
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Замайване от рязко ставане - как да го предотвратя?

Мнениеот zagrijena » 02 Фев 2017, 00:11

Щом като казваш, че нямаш проблеми с кръвното, може нещо сърдечно-съдовата система. Това замайване има връзка с артериалното налягане.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Замайване от рязко ставане - как да го предотвратя?

Мнениеот exotic » 02 Фев 2017, 09:58

Когато системата не може вече да компенсира чрез своите механизми това рязко ставане, и почва да се получава замайването. Като се събудиш защо не останеш да полежиш още 5-10 минути? Пробвала ли си го това? И след него ли пак имаш световъртеж?
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Замайване от рязко ставане - как да го предотвратя?

Мнениеот puhcheto » 02 Фев 2017, 11:12

Замайването може да е следствие и от дехидратиране. Ако приемаш малко течности или си била болна нещо и си имала повръщане, диария и си се обезводнила.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Замайване от рязко ставане - как да го предотвратя?

Мнениеот Pipilota » 02 Фев 2017, 11:21

На мен ми се случваше доста често преди, не знам дали има някаква закономерност, просто не ти бачка добре вестибуларния апарат. :) Като се събудиш се опитай да не ставаш бързо, легни настрани, обърни се това онова и тогава се разсъни, изправи се с възглавницата и постепенно се изправи. Не смятам, че от толкова рано ще ти е паднала толкова кръвната захар, че да не можеш да станеш.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Замайване от рязко ставане - как да го предотвратя?

Мнениеот pavleta » 03 Фев 2017, 14:31

На мен ми се е случвало през нощта, когато чух, че детето, когато беше малко, се е събудило и аз скочих от леглото. Така ми причерня, че щях да падна. В такива ситуации няма как да изчакаш, да полегнеш. Или падаш, или някак си се добираш до леглото на детето си. А и обикновено съм с ниско кръвно и това също много допринася за тия замайвания.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Замайване от рязко ставане - как да го предотвратя?

Мнениеот Rali_hr » 03 Фев 2017, 15:53

pavleta написа:На мен ми се е случвало през нощта, когато чух, че детето, когато беше малко, се е събудило и аз скочих от леглото. Така ми причерня, че щях да падна. В такива ситуации няма как да изчакаш, да полегнеш. Или падаш, или някак си се добираш до леглото на детето си. А и обикновено съм с ниско кръвно и това също много допринася за тия замайвания.

И като не си в кондиция да отидеш до леглото на детето си света свършва ... :) в такива ситуации, детето няма как да е чак толкова зле, всяко дете се буди и плаче, но ако види майка си да се сгромолясва от световъртеж няма да се почувства по-добре от това 2 минути да е поревало.
Когато стане зле, изчакваш да ти мине и дати се намести главата, не тръгваш да експериментираш какво ще се случи.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Замайване от рязко ставане - как да го предотвратя?

Мнениеот skyfly » 02 Май 2017, 14:39

Това е нещо напълно нормално при рязкото ставане, няма как да се предотврати. Просто не ставай рязко.. :) не е толкова трудно, нали?
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Замайване от рязко ставане - как да го предотвратя?

Мнениеот уморена » 04 Май 2017, 12:33

На мен също ми се случва много често да се замайвам, докато ставам, но обикновено ако наистина стана рязко. затова все гледам да се приготвям и да не скачам като на пружина, за да не ми става зле.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Замайване от рязко ставане - как да го предотвратя?

Мнениеот Kaya » 04 Май 2017, 16:00

Не ставайте рязко, лесно е решението, обикновено хората имат такъв проблем, ако са обездвижени и с рязко и бързо ставане, се получава едно замайване. може и кръвниото да играе.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта