Какви зеленчуци си отглеждате в саксии, за да ги ползвате отново?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Какви зеленчуци си отглеждате в саксии, за да ги ползвате отново?

Мнениеот Jully » 16 Фев 2017, 15:17

Имам засаден зелен лук у нас и си отрязвам от перата, ползвам и той продължава да пуска и така почти до безкрай. :roll: Гледала съм, че нещо подобно може да стане с маруля, но не съм пробвала. За подправките също - имах магданоз, но не пусна втори път, след като го обрах, може би нещо гледането ми не е било правилно, знам ли, защото мисля, че той си извира просто. :roll:
Вие отглеждате ли някакви зеленчуци или подправки в саксии и да ги ползвате до "безкрай"? Как ги отглеждате и какви посаждате? :?:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какви зеленчуци си отглеждате в саксии, за да ги ползвате отново?

Мнениеот уморена » 16 Фев 2017, 16:53

Аз правя така с моркови, репички, защото им харесвам и листата, не само плода, с чесъна също става, но той по-скоро е вкусен целия и използвам такива листа, само за декорация. Босилека също може да се откъсне и да се пусне ново стъбълце.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Какви зеленчуци си отглеждате в саксии, за да ги ползвате отново?

Мнениеот penelopa » 16 Фев 2017, 23:48

Аз досега подправки и зелен лук съм отглеждала в саксии. Босилек, магданоз, риган, мента напълно е възможно да се гледат. Зеленият лук пък само го забождаш и нямаш проблем :smile: .
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Какви зеленчуци си отглеждате в саксии, за да ги ползвате отново?

Мнениеот Guppy » 17 Фев 2017, 10:19

penelopa написа:Аз досега подправки и зелен лук съм отглеждала в саксии. Босилек, магданоз, риган, мента напълно е възможно да се гледат. Зеленият лук пък само го забождаш и нямаш проблем :smile: .

Подправките не са ли и те на принципа "само го забождаш"? Аз зелен лук си отглеждам от стар - слагам една глава стар и я засаждам в малко пясък, поливам редовно и след няколко седмици имам чудесни пера, които само подкъсявам после.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Какви зеленчуци си отглеждате в саксии, за да ги ползвате отново?

Мнениеот dejavu » 17 Фев 2017, 10:24

Не, не можеш просто да ги забодеш, поне не с всички. Магданозът например е със семенца, които ги пускаш в почвата.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Какви зеленчуци си отглеждате в саксии, за да ги ползвате отново?

Мнениеот vanusha » 17 Фев 2017, 11:43

Елементарно е да си отглеждаш растения в саксията, без значение просто забодени ли са или просто са им поръсени семенцата. По-сложно е с тея растения, които ще пуснат вече от готовия си продукт. Репички съм си отглеждала за листа, също прясно червено цвекло, целина за стъбла, маруля искам да пробвам. :)
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Какви зеленчуци си отглеждате в саксии, за да ги ползвате отново?

Мнениеот valensiq » 17 Фев 2017, 12:39

Аз имам само подправки, за лук мислих, но реших, че заема много място, но ще взема да пробвам, поне за спасяване на положението да имам. :mrgreen: Глави ли слагате, защото съм гледала едно клипче, в което ползваха пресен лук, отрязани перата и сложен във вода.
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Какви зеленчуци си отглеждате в саксии, за да ги ползвате отново?

Мнениеот mix_twix » 17 Фев 2017, 13:46

И аз подправки, не съм слагал зеленчуци, ако не се брои покълването на разни семена.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта