Полезните свойства на зехтина

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Полезните свойства на зехтина

Мнениеот tweety » 18 Ное 2011, 14:32

Познавате ли всички полезни свойства на зехтина? Зехтина се използва както в козметиката така и в здравеопазването. Древните ни предци отдавна са открили неговите хидратиращи и оксидантни свойства.Жубуренето с една лъжица зехтин след тежка алкохолна вечер обира токсините в устната кухина.
Вие знаете ли някой рецепти със зехтин?
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Полезните свойства на зехтина

Мнениеот сиско » 18 Ное 2011, 17:43

аз мажа детето с зехтин, страда от атопичен дерматит и има много добър ефект, много добре овлажнява кожата, а също го използвал и за маска за коса
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Полезните свойства на зехтина

Мнениеот valiart » 18 Ное 2011, 21:25

Ефекта на зехтина върху косата е направо чудодеен!
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Полезните свойства на зехтина

Мнениеот radowen » 21 Ное 2011, 11:13

От личен опит - при хора със стомашни проблеми една супена лъжица зехтин сутрин на гладно в продължение на 40 дни върши направо чудеса!
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Полезните свойства на зехтина

Мнениеот Margo » 21 Ное 2011, 11:39

radowen написа:От личен опит - при хора със стомашни проблеми една супена лъжица зехтин сутрин на гладно в продължение на 40 дни върши направо чудеса!

Това и аз съм го чувала, но не е ли гадно на вкус ???
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Полезните свойства на зехтина

Мнениеот radowen » 21 Ное 2011, 13:10

Margo написа:
radowen написа:От личен опит - при хора със стомашни проблеми една супена лъжица зехтин сутрин на гладно в продължение на 40 дни върши направо чудеса!

Това и аз съм го чувала, но не е ли гадно на вкус ???

Е, гадничко е, но стискаш очи и ...
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Полезните свойства на зехтина

Мнениеот сиско » 27 Ное 2011, 16:18

radowen написа:От личен опит - при хора със стомашни проблеми една супена лъжица зехтин сутрин на гладно в продължение на 40 дни върши направо чудеса!

Тази рецепта я знам за запек.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Полезните свойства на зехтина

Мнениеот сиско » 27 Ное 2011, 16:19

Но наистина си е мноооооого гадно, аз не мога да го изпия.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Полезните свойства на зехтина

Мнениеот Finger » 06 Мар 2012, 18:05

Всички знаем, че маргарина и маслото имат лоша репутация, но знаете ли как да си направим мазнина за мазане от зехтин. Това ще бъде не само диетична храна, но и пази сърцето и кръвоносните съдове. Вземете по ваш вкус маслиново масло, подправете го по ваш вкус с чесън или черен пипер, излейте го в някакъв съд и така го съхранявайте в хладилника. Само след един ден ще има консистенция на маргарин. Също така можете да използвате Веган от нахут или тахан, това е сусамена паста, а за сладкиши и други ястия използвайте ябълково пюре или пюре от банани.
Finger
 
Мнения: 138
Регистриран на: 07 Дек 2011, 11:48

Re: Полезните свойства на зехтина

Мнениеот yoanna » 09 Апр 2012, 14:44

Finger написа:Всички знаем, че маргарина и маслото имат лоша репутация, но знаете ли как да си направим мазнина за мазане от зехтин. Това ще бъде не само диетична храна, но и пази сърцето и кръвоносните съдове. Вземете по ваш вкус маслиново масло, подправете го по ваш вкус с чесън или черен пипер, излейте го в някакъв съд и така го съхранявайте в хладилника. Само след един ден ще има консистенция на маргарин. Също така можете да използвате Веган от нахут или тахан, това е сусамена паста, а за сладкиши и други ястия използвайте ябълково пюре или пюре от банани.

Хм, това е много интересно и със сигурност ще го опитам ;) Обожавам филийка, намазана с масло и върху него домат и кашкавал - ммммм, преяде ми се :lol:
Иначе зехтина основно го използвам за салати и си правя маска за коса :mrgreen: Маската е следната - 10 мл зехтин се затоплят и се нанасят в корените на косата, след което се разресва, за да се разнесе равномерно по цялата дължина. Главата се покрива с найлон - аз използвам шапките за баня, които предпазват косата от намокряне. С маската се стои около 30 мин, а ако косата е много изтощена може и да се преспи с нея. Действа изключително добре срещу косопад.
yoanna
 
Мнения: 61
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:17

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта