Какво разкрива вашата кръвна група?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Какво разкрива вашата кръвна група?

Мнениеот d_2 » 16 Яну 2012, 17:47

Не знам доколко вярвате, но според мен кръвната група наистина е от значение за характера и развитието на човека. Намерих някой интересни неща по темата и реших да ги споделя.
Прочетете и сами преценете доколко тези неща се отнасят за вас самите. ;)

Изображение

Кръвна група AB

Хората с група е АВ са родени за лидерска позиция. Те са духовни и религиозни. Отличават се с дипломация и такт в отношението си с околните. Чувството им за справедливост и морал е силно изострено.
Тези хора са много чувствителни, лесно се обиждат и трудно забравят. Притежават богат темперамент, но са твърде противоречиви. Настроението им варира и околните не знаят как да се държат с тях, тъй като реакциите им са непредвидими.
Представителите на тази кръвна група се радват се на щастлив брак и прекрасни отношения, защото най-често правят правилен избор. Благородни по природа, ценящи добротата в един човек, те са идеалните партньори в живота. Държат на личното си време и не позволяват да ги ограничават.

Подходящи професии за тях са: адвокат, преподавател, свещеник, социален работник, преподавател, професии, свързани с изкуството.

Кръвна група В

Хората с кръвна група е В са много магнетични и обаятелни. Лесно се приспособяват и обичат свободната комуникация с останалите хора. Талантливи и практични са. Притежават независим и консервативен характер.
Не обичат законите, ограниченията и установените правила и непрекъснато ги пренебрегват. Не умеят да пазят тайна, понякога са непредвидими в своите действия, импулсивни и недисциплинирани.
Характерно за представителите на тази кръвна група е, че не се решават лесно на брак. Ценят свободата си и се страхуват да не се разочароват и обезличат в едни по-сериозни отношения. Не толерират изневярата и се чувстват най-добре в моногамна връзка.

Най-подходящи професии за тях са: психолог, психиатър, журналист, политик, юрист, детектив.

Кръвна група А

Хората, с такава кръвна група обичат реда и хармонията. Те се отличават с умереност и сдържаност. Като цяло умеят да контролират чувствата си; винаги дискретни и винаги вежливи. Обичат установеният ред, поддържат го и спазват наложените правила. При изпълнение на служебните си задължения са много старателни и внимателни, изпипват всичко да последния детайл и в този смисъл на перфектните служители – работливи и перфекционисти. Добре работят в екип, не са конфликтни, но са много обидчиви и злопаметни.
Решават семейните си проблеми с открити разговори, защото смятат, че само по този начин могат да подобрят връзката си. Лесно се обиждат, но не таят злоба. Трудно прощават и са склонни да натякват стари прегрешения, ако са били силно наранени.

Най-подходящите професии за тях са: икономист, финансист, счетоводител, банкер, търговец.

Нулева кръвна група

Хората с такава кръвна група са много общителни, лесно създават контакти и имат много познати и приятели. Характерно за тях е, че не понасят самотата – тя ги прави нервни и ги депресира. По характер са весели и забавни и бързо се превръщат в душата на компанията. Обичат да работят в колектив, уважават и ценят колегите си, но обичат да налагат мнението си.

Тези хора са амбициозни и много упорити, умни и проницателни. Имат мащабно мислене и винаги пропускат детайлите. Изключително адаптивни, много бързо и лесно се приспособяват към всичко, което животът им предлага.
Представителите на тази кръвна група са способни на силни и пламенни чувства. Често се радват на хармонични отношения с половинката, както и на здрав брак. Успяват да се нагодят спрямо партньора си в добрия смисъл и са изключително толерантни. С тях никога няма да скучаете. Те са весели и спонтанни.

Подходящи за тях са всички професии, които са свързани с контактуване с много хора: журналистика, политика, банково дело, търговия, право.
От всичките ми самоубийства досега, ти си най-тъпият бръснач, най-засичащият пистолет,най-изветрялата свръхдоза,най-недостатъчно високият етаж...
Аватар
d_2
 
Мнения: 231
Регистриран на: 08 Сеп 2011, 10:45

Re: Какво разкрива вашата кръвна група?

Мнениеот Memento » 17 Яну 2012, 11:54

Много интересно четиво, чел съм по темата когато за първи път разбрах коя кръвна група съм. Например в Япония някои компании стигат до там, че при подбор на персонала голямо значение има и кръвната група на кандидата.

Ето малко и за историята на кръвните групи и връзката им с храненето:



В червените кръвни телца, наречени еритроцити, има вещества, предизвикващи тяхното прилепване. Това са хемаглутиногените, които се разделят на А и В. При различните хора те се срещат отделно, съвместно или изобщо липсват и така се определя принадлежността на даден човек към една или друга кръвна група. В еритроцитите на нулева кръвна група такава вещества няма, при А и В се съдържа 1 вещество, а в АВ група - две.



Ясно е, че кръвта ни и храната, която консумираме встъпват в химична реакция. Продуктите, съвместими с нашата кръвна група, често са именно тези, които са употребявали нашите прародители в древността, когато се е формирала самата кръвна група. Този факт налага бързо проучване на историята на кръвните групи.



Кръвна група 0
Това е първата от известните ни кръвни групи, за която учените са установили, че е съществувала още при кроманьонците. До днес е най-разпространената, а хората с такава кръвна група притежават силна имунна и храносмилателна система. В древността това им е позволявяло по-лесно да оцеляват, защото тогава основен хранителен източник е било месото. В организма на човека с нулева кръв има много стомашна киселина, така той може да извлече от месото максимално количество хранителни вещетва. Този тип хора условно биват наричани "ловци".



Кръвна група А
Имунната система на хората с А кръвна група, появили се между 25-15 хиляди години преди Христа им е позволявала да се борят с инфекциите и бактериите, разпространяващи се при големите струпвания на хора, които са ставали все по-характерни за цивилизациите. Потребността на организма от белтъчини се е удовлевторявала за сметка на различните житни растения и риба, затова този тип хора са наречени "земеделци".



Кръвна група В
Хората с тази кръвна група са се появили между 15-10 хиляди години преди Христа. Наречени са "чергари". Употребявали предимно мляко и всичко останало, което успявали да намерят по пътя. Тъй като тези хора са събрали в себе си много качества на имунната и храносмилателната система на "ловците" и "земеделците", техният организъм се смята за по-издръжлив.



Кръвна група AB
По време на цялата история на човечеството са съществували само три кръвни групи, докато преди 10-15 столетия не се е появила група АВ. Тя е доста рядко срещана и днес. Често я наричат "загадка", защото причините, предизвикали това изменение и досега са неизвестни за науката. Едно от възможните обяснения е, че все още не се е извършила пълната ни еволюция.



Ако имате нулева кръв, по-добре е да избирате храни с голямо съдържание на белтъчини като месо, птици, риба, а също и разнообразни плодове, докато зеленчуците, зърнените, бобовите и млечните продукти не са съвместими с вашата кръв.


При кръвна група А най-благоприятна за вас е вегетарианската диета със соеви, бобови и зърнени продукти, плодове и зеленчуци и малко количество риба.



Ако имате В кръв, оптималната храна за вас е месото – както от диви, така и от домашни животни, като само пилешкото не се препоръчва. Някои бобови и зърнени култури също могат да предизвикат проблеми, но затова пък можете смело да ядете плодове и зеленчуци.



В случай, че имате АВ кръв, трябва да съчетавате препоръките за предишните две групи. Най-доброто ви хранене е предимно вегетарианското с неголямо количество месни и млечни продукти.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Какво разкрива вашата кръвна група?

Мнениеот Даниела Танева » 17 Яну 2012, 22:30

d_2 написа:Не знам доколко вярвате, но според мен кръвната група наистина е от значение за характера и развитието на човека. Намерих някой интересни неща по темата и реших да ги споделя.
Прочетете и сами преценете доколко тези неща се отнасят за вас самите. ;)

Изображение

Кръвна група AB

Хората с група е АВ са родени за лидерска позиция. Те са духовни и религиозни. Отличават се с дипломация и такт в отношението си с околните. Чувството им за справедливост и морал е силно изострено.
Тези хора са много чувствителни, лесно се обиждат и трудно забравят. Притежават богат темперамент, но са твърде противоречиви. Настроението им варира и околните не знаят как да се държат с тях, тъй като реакциите им са непредвидими.
Представителите на тази кръвна група се радват се на щастлив брак и прекрасни отношения, защото най-често правят правилен избор. Благородни по природа, ценящи добротата в един човек, те са идеалните партньори в живота. Държат на личното си време и не позволяват да ги ограничават.

Подходящи професии за тях са: адвокат, преподавател, свещеник, социален работник, преподавател, професии, свързани с изкуството.

Кръвна група В

Хората с кръвна група е В са много магнетични и обаятелни. Лесно се приспособяват и обичат свободната комуникация с останалите хора. Талантливи и практични са. Притежават независим и консервативен характер.
Не обичат законите, ограниченията и установените правила и непрекъснато ги пренебрегват. Не умеят да пазят тайна, понякога са непредвидими в своите действия, импулсивни и недисциплинирани.
Характерно за представителите на тази кръвна група е, че не се решават лесно на брак. Ценят свободата си и се страхуват да не се разочароват и обезличат в едни по-сериозни отношения. Не толерират изневярата и се чувстват най-добре в моногамна връзка.

Най-подходящи професии за тях са: психолог, психиатър, журналист, политик, юрист, детектив.

Кръвна група А

Хората, с такава кръвна група обичат реда и хармонията. Те се отличават с умереност и сдържаност. Като цяло умеят да контролират чувствата си; винаги дискретни и винаги вежливи. Обичат установеният ред, поддържат го и спазват наложените правила. При изпълнение на служебните си задължения са много старателни и внимателни, изпипват всичко да последния детайл и в този смисъл на перфектните служители – работливи и перфекционисти. Добре работят в екип, не са конфликтни, но са много обидчиви и злопаметни.
Решават семейните си проблеми с открити разговори, защото смятат, че само по този начин могат да подобрят връзката си. Лесно се обиждат, но не таят злоба. Трудно прощават и са склонни да натякват стари прегрешения, ако са били силно наранени.

Най-подходящите професии за тях са: икономист, финансист, счетоводител, банкер, търговец.

Нулева кръвна група

Хората с такава кръвна група са много общителни, лесно създават контакти и имат много познати и приятели. Характерно за тях е, че не понасят самотата – тя ги прави нервни и ги депресира. По характер са весели и забавни и бързо се превръщат в душата на компанията. Обичат да работят в колектив, уважават и ценят колегите си, но обичат да налагат мнението си.

Тези хора са амбициозни и много упорити, умни и проницателни. Имат мащабно мислене и винаги пропускат детайлите. Изключително адаптивни, много бързо и лесно се приспособяват към всичко, което животът им предлага.
Представителите на тази кръвна група са способни на силни и пламенни чувства. Често се радват на хармонични отношения с половинката, както и на здрав брак. Успяват да се нагодят спрямо партньора си в добрия смисъл и са изключително толерантни. С тях никога няма да скучаете. Те са весели и спонтанни.

Подходящи за тях са всички професии, които са свързани с контактуване с много хора: журналистика, политика, банково дело, търговия, право.


Изключително точно, когато четях информацията за кръвна група "А" имах чувството, че абсолютно всичко е писано за мен. Благодаря, беше много интересно!:))
Даниела Танева
 
Мнения: 34
Регистриран на: 30 Дек 2011, 23:46

Re: Какво разкрива вашата кръвна група?

Мнениеот Силвия Бояджиева » 18 Яну 2012, 00:08

Да така е аз съм на същото мнение, аз съм нулева и също така всичко отговаря :)
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Какво разкрива вашата кръвна група?

Мнениеот tweety » 29 Мар 2012, 15:53

Някой замислял ли се е за зависимостта хранене и кръвна група? Има ли значение храните, които приемаме и кръвната ни група? Всъщност на този принцип се придържат повечето диетолози. Ето и каква зависимост съществува според това каква е кръвната ни група и как да се храним за да не трупаме излишни килограми.

Кръвна група 0

Както вече в друга тема пишеше, това е най-старата кръвна група, това е кръвната група на нашите предци, които е излишно да казваме, че са били ловци. Хората с тази често срещана кръвна група приемат храна богата на животински протеин, умерено количество мазнини и сравнително малко въглехидрати, което ускорява метаболизма им.Те са така наречената месоядна група.Друго средство за ускоряване на метаболизма им са йод-съдържащите храни, като морската, тъй като тази кръвна група има склонност към намалено производство на тироидни хормони. Храни като зрял боб, брюкселско зеле, жито и пшеница, зеле, карфиол и леща, не са препоръчителни за представителите на тази кръвна група. За сметка на това пък се препоръчва консумацията на говеждо месо, като основен източник на животински протеини. Може да се разнообразява с пилешко и пуешко, но в никакъв случай свинско. Нуждата от белтъчини можете да набавите чрез консумацията на риба и морски продукти, но трябва да избягват тлъсти, мариновани и дънни риби.
Не се препоръчват млечни продукти.От ядките и семената ще си набавите необходимите неанситени мазнини. Предпочитайте орехи, бадеми, лешници, тиквено и слънчогледово семе. Отбягвайте бразилски орех, кашу, фъстък и шам-фъстък.По-голямата част от бобовите храни не са особено полезни, тъй като забавят метаболизма. Само от време на време може да разнообразявате менюто си с малко грах и зелен фасул.
Листните зеленчуци като маруля, спанак, броколи са богати на витамин К, които помагат за кръвосъсирването. Не се препоръчват палтаджана и картофите, тъй като могат да причинят артрит, а царевицата диабет и затлъстяване. Ограничете консумацията също на авокадо, маслини и култивирани гъби. Сред плодовете са за предпочитане червените, мандарини, портокали, ягоди както и всички кисели подправки не се препоръчват. Къпините затрудняват храносмилането, а пъпешите съдържат плесени, към които има свръхчуствителност.


КРЪВНА ГРУПА А

Докато притежателите на кръвна група 0 са месоядни, притежателите на А са наследници на първите земеделци и вегетарианският им начин на хранене в кръвта. В умерени количества пилешко и пуешко са препоръчителни, но трябва да отстранят от менюто си всички други меса.Други храни, съдействащи за наднормено тегло са зрелият боб, повечето млечни продукти и пшеницата.
Рибата и морската храна също може да се консумира умерено, като се избягват белите риби писия и камбала.
Както и при кръвна група 0 от млечните продукти могат да се включат обезмаслено кисело мляко и извара. Същото важи и за яйцата.От ядките най-полезни са фъстъците и тиквените семки, а трябва да се избягват бразилски орех, кашу и шам-фъстък. Да се избягват зрелият боб и всички бобови култури.Освен пшеницата, повечето въглехидратни храни са подходящ избор. Но въпреки, че кръвна група А е с преобладаващ въглехидратен метаболизъм, с тях не бива да се прекалява.Зеленчуците са от жизнено значение и трябва да се консумират често от тази кръвна група. Изключение правят доматите, чушките, картофите, маслините, зелето, патладжаните и култивираните гъби.
От плодовете трябва да се избягват банани, портокали, мандарини, манго и пъпеш.

КРЪВНА ГРУПА Б

По рядко срещаната кръвна група Б включва най-голямо разнообразие от храни. Въпреки това не липсват храни, които трябва да се избягват, това са пилешкото, царевицата, елдата, лещата, фъстъците и сусамовото семе, които потискат метаболизма. За да се справят с излишните килограми представителите на тази кръвна група трябва да ограничат ядките и да наблегнат на млечните продукти, които се считат за най-полезната храна. Морската храна също се счита за полезна с изключение на морски животни с черупки като миди, омари, скариди и други. Варива като зрял боб и грах също не са подходяща храна, за източник на въглехидрати могат да се използват овесените ядки, ориза.Малко са зеленчуците, които кръвна група Б трябва да отбягва и това са домати, маслини, тиква и репички. Същото важи и за плодовете. Особено полезен е ананасът, който спомага за доброто храносмилане, а тези които не трябва да консумирате – кокосов орех и нар, едва ли влизат често в менюто.

КРЪВНА ГРУПА АБ

Тази кръвна група съчетава в себе си А и Б , храните водещи си забавяне на метаболизма на тази кръвна група са зрелия боб, елда, пшеница, царевица и червено месо. За да запазите стройната си фигура увеличете консумацията на морска храна, зелени зеленчуци обезмаслени млечни продукти.За да доставите нужния ви животински протеин хапвайте повече пуешко, яйца, млечни продукти и различни видове морска храна.
Внимавайте с повечето ядки, но може да приемате малки количества фъстъци, орехи, бадеми, бразилски орех и кашу.
Зрелия боб задържа метаболизма, но другите варива може да се консумират без проблем. За източници на въглехидрати се придържайте към препоръките за кръвна група Б.
От плодовете и зеленчуците се въздържайте от авокадо, чушки, репички, черни маслини, банани, манго, нар и портокали.
Дали всичко до тук написано е верно, не мога да гарантирам, но вие можете да проверите сами като знаете кръвната си група и следвате инструкциите за хранене. Успех!
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Какво разкрива вашата кръвна група?

Мнениеот roshlata » 29 Мар 2012, 16:12

Хм, трябва да се огранича от храните, които най-много обичам :? Част от тях, де ;) Отдавна съм чувала за тази зависимост, дори майка ми беше ходила в Пловдив, за да й изготвят диета спрямо кръвната група, така че има много вярно във всичко написано. Въпроса е доколко сме склонни да се съобразим с него, защото аз никога не съм се съобразявала какво ям - каквото ми се яде, това си хапвам. Още повече, че в момента съм бременна и ми се преяждат всевъзможни странности :lol:
roshlata
 
Мнения: 51
Регистриран на: 29 Мар 2012, 15:46

Re: Какво разкрива вашата кръвна група?

Мнениеот SunFlower » 30 Мар 2012, 11:13

Винаги съм се замисляла над това, какво ядем и как едни са слаби, а ядат всичко, а други гладуват и пак са пълни.Ето вече отговора на въпросите ми :) Аз съм нулева група и наистина без месо не виждам живота си. Що се отнася до някои плодове и зеленчуци, които са изброени като неполезни, а аз лично много харесвам и не вярвам да се огранича от тях.
Аватар
SunFlower
 
Мнения: 83
Регистриран на: 24 Фев 2012, 14:36

Re: Какво разкрива вашата кръвна група?

Мнениеот pravilno » 05 Май 2016, 11:44

Честно казано, четейки за храненето при моята кръвна група, малко се изненадах. Забелязах, че продукти, които не консумирам често, не се препоръчват за мен. Не бях се замислила върху това :smile: . Не съм обръщала внимание на писанки, които те обрисуват според кръвната група, не мисля, че има някакво влияние. Току-виж сте ме опровергали :lol: .
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Какво разкрива вашата кръвна група?

Мнениеот mamina » 30 Ное 2016, 10:17

И в храненето, и в описанието на характера прочетох неща, които са верни, малко са тези, с които не съм съгласна :smile: . Ще взема да повярвам :lol: .
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Какво разкрива вашата кръвна група?

Мнениеот valia.st » 17 Дек 2016, 19:47

мн интересна тема блг
valia.st
 
Мнения: 34
Регистриран на: 27 Ное 2016, 11:27

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта