Фон дьо тен за много светла кожа

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Фон дьо тен за много светла кожа

Мнениеот fionnaa » 26 Мар 2011, 11:24

Здравейте, имам голям проблем с откриването на подходящ фон дьо тен, тъй като съм с изключително бяла кожа и всичко ми стои като маска. Не разбирам дали не се произвеждат светли цветове или просто не ги внасят, но е факт, че съм се ограничила до 1-2 марки и то от не висок клас. Ще се радвам да ми препоръчате фон дьо тен от добра марка, тъй като освен че е бяла кожата ми е и доста чувствителна.
Аватар
fionnaa
 
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2011, 11:11

Re: Фон дьо тен за много светла кожа

Мнениеот lallali » 26 Мар 2011, 17:22

Пробвай продуктите на Oriflame, аз съм много доволна, изключително качествени са и има голям избор.
Аватар
lallali
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Мар 2011, 12:47

Re: Фон дьо тен за много светла кожа

Мнениеот mary jane » 26 Мар 2011, 18:01

По принцип професионалните марки имат много светли фон дю тени. Бих ти препоръчала Мас, но за съжаление има магазин само в София. И все пак ако имаш път на там или си от София задължително отиди да ги пробваш. Магазина е страхотен, той целия е само в тестери и може да пробваш от всичко. А и консултантите са много добри и ще те насочат. Единият магазин е в The Mall на Цариградско шосе, а другият е в Сердика център.
Иначе друга моя любима марка е Kryolan, а също така и NYX, първите пак само в Софи, а вторите даже не се внасят в България. :D :D
Аватар
mary jane
 
Мнения: 77
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:11

Re: Фон дьо тен за много светла кожа

Мнениеот huanita » 29 Мар 2011, 16:53

Здравей,
това, че имаш чувствителна кожа допълнително ли те ограничава в избора на ФДТ? Аз си мисля, че вероятно заради това, че се целиш в най-светлия цвят повечето фон дьо тен гримове ти стоят изкуствено, пробвала ли си минерални пудри?
huanita
 
Мнения: 86
Регистриран на: 29 Мар 2011, 16:39

Re: Фон дьо тен за много светла кожа

Мнениеот fionnaa » 30 Мар 2011, 08:45

Точно обратното - по-тъмните тонове ми стоят изкуствено. Аз наистина съм много бяла, нещо като Бри от "Отчаяни съпруги" :D Пробвала съм минерален фон дьо тен някакъв на Avon, но не останах доволна, защото не беше никак покривен. Макар да имам чиста кожа, ми се иска да стои по-плътно. Все пак, каква минерална пудра бихте ми препоръчали?
Аватар
fionnaa
 
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2011, 11:11

Re: Фон дьо тен за много светла кожа

Мнениеот huanita » 30 Мар 2011, 11:08

Значи много ми е трудно да ти препоръчам конкретка марка. Цвета се избира като се мацне на врата или вътрешната част на дланта и ако съвпадне така. Трябва да пробваш задължително. Аз ти препоръчвам каъвто и цвят да изберерш да бъде минерална пудра. Може да използваш днес като пудра, утре ако сложиш малко от пудрата в дневния си крем да използваш като фон дьо тен. А ако си сложиш пудра в ръката и смесиш с боди лосион имаш авто бронзант за тяло. Имам такава на Jean DArcel.
Ако искаш ценови клас до 20лв вариантите са avon, loreal, mabelin, но не знам дали може да пробваш от всички, а и консистенцията не е номер едно. Ако ценовия клас до 50 лв вариантите са art deco, jean darcel, manhattan, които може да пробваш в магазините или в козметични центрове. И над 50 лв вече тежката артилерия на dior, este lauder i dr.
huanita
 
Мнения: 86
Регистриран на: 29 Мар 2011, 16:39

Re: Фон дьо тен за много светла кожа

Мнениеот ОРО » 30 Мар 2011, 14:00

Здравейте, нека и аз се включа в темата. виждам, че си пробвала на AVON, моите комплименти към тази козметика, но... за съжаление тя не е достатъчно добра, - тя е добра, точно колкото и цената си.... даже цената е малко по-висока от качеството.
едно от момичетата, беше препоръчало MAC - естествено страхотен продукт. но на пазара има много вариянти... зависи колко парички ти се харчат за това...
но моя съвет е - само професионални продукти - и купувай от места, където могат да ти дадат консултация.... иначе.... прелистваш списанията... и купуваш каквото ти се стори за добре.... :lol:
ОРО
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Мар 2011, 11:42

Re: Фон дьо тен за много светла кожа

Мнениеот FramarLekari » 30 Мар 2011, 19:23

Нека и аз да дам едно мнение (от личен опит).Използвам фон дьо тен, единствено от марката VISHY. От 5 год. насам го ползвам и съм много доволна. А кое ме накара да потърся медицинска козметика? След кожен проблем, получен от фон дьо тен на друга марка (няма да споменавам коя е).Оказа се , че медицинската козметика е много по качествена! Единственото, което трябва да се съобрази, при закупуването му, е типа кожа. Пуснаха вариант за много светла кожа. Сигурна съм,че в аптеката ще получите адекватна консултация!
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Фон дьо тен за много светла кожа

Мнениеот fionnaa » 31 Мар 2011, 08:57

Преди година исках да си взема Виши, но най-светлия цвят, който открих, пак ми беше с няколко тона по-тъмен. Съгласна съм да дам и над 50 лева, ако е за нещо наистина добро. Не мисля, че съм срещала коземтика на Жан Д'Арсел. Аз съм от СТара Загора, мога ли тук да намеря минералната пудра на тази марка?
Аватар
fionnaa
 
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2011, 11:11

Re: Фон дьо тен за много светла кожа

Мнениеот huanita » 31 Мар 2011, 14:49

fionnaa написа: Не мисля, че съм срещала коземтика на Жан Д'Арсел. Аз съм от СТара Загора, мога ли тук да намеря минералната пудра на тази марка?


Има салон на марката, до бензиностанция ОМВ, там правят и грим. На една приятелка дъщеря й е абитуриентка и на мен много ми хареса. Всъщност там ми показаха тези пудри и моята е от там.
huanita
 
Мнения: 86
Регистриран на: 29 Мар 2011, 16:39

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта