Ако променя съставките за тирамису, ще се получи ли десертът?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Ако променя съставките за тирамису, ще се получи ли десертът?

Мнениеот Petq.pet » 25 Яну 2017, 23:15

Обожавам десерта тирамису и винаги където го предлагат, си го поръчвам. Чела съм рецепти и някои от продуктите, които се използват за направата му, са много трудно намираеми е вероятно скъпи. Ползва се някаква специална напитка марсала или нещо подобно. Не ми се обикаля по знайните и незнайни специализирани магазини, а и кой знае колко струва. Може ли да заменя някоя от съставките на тирамисуто и по този начин това, което се получи, ще може ли да се нарече тирамису? Ще се запази ли духът и вълшебният вкус на този италиански десерт? За да се наслади човек на подобен кулинарен шедьовър, защото за мен е точно това, трябва ли да се спазват класическите изисквания за приготвянето му или може да се импровизира?
Petq.pet
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Окт 2016, 14:18

Re: Ако променя съставките за тирамису, ще се получи ли десертът?

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 26 Яну 2017, 09:15

Аз си правя вкъщи тирамису, но никога не съм ползвала марсала, а тъмен ром. Има много разновидности на десерта. Даже точно класическата рецепта има вариации.
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Re: Ако променя съставките за тирамису, ще се получи ли десертът?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Яну 2017, 10:21

Ще го направиш по начина,който на теб ти харесва, и пак ще се получи, да може да не е оригиналната рецепта, но може и да е по-добро в крайна сметка за теб като вкус. ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Ако променя съставките за тирамису, ще се получи ли десертът?

Мнениеот gomez123 » 26 Яну 2017, 10:36

Човек веднъж опитва класическата рецепта на дадено ястие или десерт и после вкъщи си прави своя версия :smile: . Защо пък винаги да се придържаме към оригиналната рецепта? Така се получават интересните неща. А и наистина няма да тръгнеш да издирваш продукти, които са характерни за Италия в случая. Не се притеснявай, има и боровинково тирамису, така че спокойно :grin: .
blueberry-tiramisu-shot-above-49279444.jpg
blueberry-tiramisu-shot-above-49279444.jpg (17.07 KiB) Прегледано 1860 пъти
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Ако променя съставките за тирамису, ще се получи ли десертът?

Мнениеот Yunona » 26 Яну 2017, 11:16

При тирамисуто може да има вариации с продуктите, но в определени рамки.
Спокойно можеш да замениш виното марсала с друг ароматен алкохол.
Но има съставки, без които няма да се получи тирамису, а просто друг десерт. Това са бишкотите (вид савоярди, защото попиват най-добре), хубавото маскарпоне, качествените яйца, доброто кафе. Добрата новина е, че тези продукти се намират във всеки голям супермаркет :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Ако променя съставките за тирамису, ще се получи ли десертът?

Мнениеот Rali_hr » 26 Яну 2017, 12:00

Не съм почитателка на десерта, точно заради силния аромат на алкохол и кафе, направо ме побъркват в комбинация. :mrgreen: Затова бих предпочела, ако някой направи вариант за деца. :lol:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Ако променя съставките за тирамису, ще се получи ли десертът?

Мнениеот Petq.pet » 26 Яну 2017, 12:28

Сигурно има много вариации десертът, но мен ме объркват някои предписания. Например в една рецепта чета, че се слага и сметана освен маскарпонето, в друга го няма. Защо е нужно и сметана, няма ли да стане прекалено течен кремът? А за марсала наистина мога успешно да го заменя с ром, благодаря! :grin:
Petq.pet
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Окт 2016, 14:18

Re: Ако променя съставките за тирамису, ще се получи ли десертът?

Мнениеот Pipilota » 26 Яну 2017, 13:24

Винаги можеш да го измениш така както на теб ти харесва, ако не ти допада толкова оригиналната рецепта.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Ако променя съставките за тирамису, ще се получи ли десертът?

Мнениеот mimeto90 » 01 Фев 2017, 17:00

Аз винаги се стремя да спазвам оригиналната рецепта на дадено кулинарно творение, но при някои просто голям зор виждам в това отношение. И като заместя някоя съставка, пак се получава вкусно. Една приятелка пък не е като мен - изобщо не се съобразява с рецепти. Майстори смело в кухнята и винаги й се получават сполучливи нещата. Тя си прави тирамисуто по особен начин, но накрая не излиза като обикновеното. Но не казва рецептата :twisted: .
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта