Как учите децата на отговорности с игри или наблягате на сериозните разговори?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Как учите децата на отговорности с игри или наблягате на сериозните разговори?

Мнениеот Pipilota » 29 Окт 2015, 16:53

Ваня Стойчева написа:МОите деца вече сами се учат,синът ми изобщо не го мисля, но дъщеря ми ми създава много проблеми с истинската си безотговорност. Не знам тийнейджърите как се учат на това.. като беше малка беше лесно, я с игри, я с обяснения, а сега нищо не помага - главата ѝ твърда.

Верме е да ги стягаш :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как учите децата на отговорности с игри или наблягате на сериозните разговори?

Мнениеот Mon_ton » 06 Ное 2015, 14:16

Не знам като дойде и моето време какво ще е, много се притеснявам, че няма да се справя добре с ученето ѝ да бъде добър човек с отговорности и т.н. Кога започнахте да им налагате навици и правила? :scratchheadblue:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как учите децата на отговорности с игри или наблягате на сериозните разговори?

Мнениеот qwerryyy » 06 Ное 2015, 17:34

Мисля, че е по-отговорно да не ги наказвате и да не им викате за глупости, така гарантирано ще се научат да бъдат отговорни и да не прекаляват.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как учите децата на отговорности с игри или наблягате на сериозните разговори?

Мнениеот Lisica » 07 Мар 2016, 17:24

qwerryyy написа:Мисля, че е по-отговорно да не ги наказвате и да не им викате за глупости, така гарантирано ще се научат да бъдат отговорни и да не прекаляват.

а така! днешните деца са толкова непоносимо разглезени, че направоо и родителите им ги контрлират през 10 минути и им се обаждат да ги питат какво става, как става, не ги оставят да си дигнат гащите сами.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Как учите децата на отговорности с игри или наблягате на сериозните разговори?

Мнениеот fairy » 12 Мар 2016, 16:05

Зависи от възрастта на детето и доколко може да разбере от един сериозен разговор. Някои проблеми няма как да ги представиш с игра.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Как учите децата на отговорности с игри или наблягате на сериозните разговори?

Мнениеот kauda » 15 Мар 2016, 16:48

fairy написа:Зависи от възрастта на детето и доколко може да разбере от един сериозен разговор. Някои проблеми няма как да ги представиш с игра.

Имаш право, не всяка тема може да се представи като игра, но всяка тема може да бъде разисквана с думи, които да бъде разбрана от детето без значение на колко години е.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как учите децата на отговорности с игри или наблягате на сериозните разговори?

Мнениеот iwoni » 22 Мар 2016, 11:08

Lisica написа:
qwerryyy написа:Мисля, че е по-отговорно да не ги наказвате и да не им викате за глупости, така гарантирано ще се научат да бъдат отговорни и да не прекаляват.

а така! днешните деца са толкова непоносимо разглезени, че направоо и родителите им ги контрлират през 10 минути и им се обаждат да ги питат какво става, как става, не ги оставят да си дигнат гащите сами.


Колкото по-самостоятелно е едно дете, толкова по-добре за него. Но всяко дете е различно, има такива, които обичат вниманието и да се погрижиш за тях, нищо, че могат и сами да го направят. Други не чакат даги подканяш, сами си вършат каквото трябва. Явно е до характер и за някои неща трябва да се съобразяваш. То като големи някои харесват да ги галят с перце и да им угаждат, че децата ли :grin: .
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Как учите децата на отговорности с игри или наблягате на сериозните разговори?

Мнениеот Snejna » 22 Мар 2016, 12:36

Ние сами направихме децата си такива, че да имат нужда от постоянно побутване и все да им се казва нещо, все трябва да се говори с тях, все трябва да им се обяснява и всяко нещо да им се казва. Да се сещате, колко пъти, когато излезете с детето си му правите забележка за нещо? Сигурно през цялото време, но как да го преодолееш това?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как учите децата на отговорности с игри или наблягате на сериозните разговори?

Мнениеот zagrijena » 25 Мар 2016, 17:35

Snejna написа:Ние сами направихме децата си такива, че да имат нужда от постоянно побутване и все да им се казва нещо, все трябва да се говори с тях, все трябва да им се обяснява и всяко нещо да им се казва. Да се сещате, колко пъти, когато излезете с детето си му правите забележка за нещо? Сигурно през цялото време, но как да го преодолееш това?


Напомняш си да не правиш ненужни забележки и си прехапваш езика :grin: .
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Как учите децата на отговорности с игри или наблягате на сериозните разговори?

Мнениеот Snejna » 07 Апр 2016, 15:10

zagrijena написа:
Snejna написа:Ние сами направихме децата си такива, че да имат нужда от постоянно побутване и все да им се казва нещо, все трябва да се говори с тях, все трябва да им се обяснява и всяко нещо да им се казва. Да се сещате, колко пъти, когато излезете с детето си му правите забележка за нещо? Сигурно през цялото време, но как да го преодолееш това?


Напомняш си да не правиш ненужни забележки и си прехапваш езика :grin: .

Много е трудно, поне за мен е адски трудно да се науча да си замълча и да оставя малката сама да вземе решение, а вече е доста голяма! Надявам се, че не съм я научила да е толкова зависима от мен!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта