Могат ли да се пият мултивитамините Alive с хапчета за кръвно?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Могат ли да се пият мултивитамините Alive с хапчета за кръвно?

Мнениеот Gospodin Petrov » 29 Май 2020, 19:20

Здравейте! Мои познати ми препоръчаха мултивитамините Алайв. (Nature's Way Alive) Казаха, че са много доволни от действието им - давали енергия и засилвали имунитета. Било полезно да се вземат и за предпазване от коронавируса. Купих си ги, естествено, но после прочетох съдържанието и съм малко притеснен. Видях, че в тях има и грейпфрут, а пък аз пия бета-блокер и микардис, за които лекарят ми каза, че не трябва да ям грейпфрут... Сега се чудя какво да правя. Може ли да пия витамините или не? По принцип лекарствата за кръвното ги пия сутрин и вечер след ядене. Понеже дозировката на витамините и по едно на ден, не може ли да ги пия примерно на обяд, когато не вземам другите лекарства?
Gospodin Petrov
 
Мнения: 28
Регистриран на: 12 Яну 2020, 12:02

Re: Могат ли да се пият мултивитамините Alive с хапчета за кръвно?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 01 Юни 2020, 10:25

Бях купила на майка ми от тези витамини, защото и на мен много ми ги похвалиха. Реших да и подсиля имунитета с тях. Тя ми зададе същия въпрос и питахме лекаря й. Той ни каза, че няма проблем, стига да не пие витамините заедно с хапчетата за кръвно.
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55

Re: Могат ли да се пият мултивитамините Alive с хапчета за кръвно?

Мнениеот Gospodin Petrov » 01 Юни 2020, 17:17

lyuta_chushka95 написа:Бях купила на майка ми от тези витамини, защото и на мен много ми ги похвалиха. Реших да и подсиля имунитета с тях. Тя ми зададе същия въпрос и питахме лекаря й. Той ни каза, че няма проблем, стига да не пие витамините заедно с хапчетата за кръвно.

Може би и аз трябва да се консултирам с моя лекар, преди да ги пия... Иначе е успокоително, че мога да ги приемам, макар че пия хапчета за кръвно. Моите познати са много доволни и искам да пробвам дали и при мен ще има същия ефект.
Gospodin Petrov
 
Мнения: 28
Регистриран на: 12 Яну 2020, 12:02

Re: Могат ли да се пият мултивитамините Alive с хапчета за кръвно?

Мнениеот Ревита » 04 Юни 2020, 08:19

Здравейте,

В мултивитамините Алайв имунна защита цялата смес /пудра/ от овощни плодове и градински зеленчуци - Aкай бери, ананас, банан, боровинка, грозде, круша, малина, нар, портокал, череша, ябълка, ягода, тиква, аспержи, броколи, брюкселско зеле, грах, домат, зеле, карфиол, краставица, морков, спанак е само 50 мг в 1 табл., 100 мг в дневната доза. Освен това не се съдържа грейпфурт. Но дори и да присъства в състава на продукта, , количеството му би било толкова малко, че не би могло да окаже влияние върху лечението с антихипертоничните медикаменти /бета блокери/. Напр. в АЛАЙВ МУЛТИВИТАМИНИ ЗА МЪЖЕ таблетки * 30 NATURE'S WAY, от всички цитруси - Портокал, Грейпфрут, Лимон, Лайм и Мандарина, се доставят общо 10 mg Хисперидин, Нарингин, Нарирутин, Ериоцитрин, Флавоноли и Флавони. Активното вещество от грейпфурта, което повлиява активността на бета блокерите е Нарингин. Може да приемате 1 т. АЛАЙВ МУЛТИВИТАМИНИ ЗА МЪЖЕ на обяд, 1 опаковка или ако грейпфурта ви притеснява /понякога нагласата на ума е по-опасна от реалното действие/, спокойно може да приемате Алайв имунна защита – не съдържа грейпфурт.
Ревита
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Юни 2020, 08:15

Re: Могат ли да се пият мултивитамините Alive с хапчета за кръвно?

Мнениеот Gospodin Petrov » 04 Юни 2020, 10:07

Ревита написа:Здравейте,

В мултивитамините Алайв имунна защита цялата смес /пудра/ от овощни плодове и градински зеленчуци - Aкай бери, ананас, банан, боровинка, грозде, круша, малина, нар, портокал, череша, ябълка, ягода, тиква, аспержи, броколи, брюкселско зеле, грах, домат, зеле, карфиол, краставица, морков, спанак е само 50 мг в 1 табл., 100 мг в дневната доза. Освен това не се съдържа грейпфурт. Но дори и да присъства в състава на продукта, , количеството му би било толкова малко, че не би могло да окаже влияние върху лечението с антихипертоничните медикаменти /бета блокери/. Напр. в АЛАЙВ МУЛТИВИТАМИНИ ЗА МЪЖЕ таблетки * 30 NATURE'S WAY, от всички цитруси - Портокал, Грейпфрут, Лимон, Лайм и Мандарина, се доставят общо 10 mg Хисперидин, Нарингин, Нарирутин, Ериоцитрин, Флавоноли и Флавони. Активното вещество от грейпфурта, което повлиява активността на бета блокерите е Нарингин. Може да приемате 1 т. АЛАЙВ МУЛТИВИТАМИНИ ЗА МЪЖЕ на обяд, 1 опаковка или ако грейпфурта ви притеснява /понякога нагласата на ума е по-опасна от реалното действие/, спокойно може да приемате Алайв имунна защита – не съдържа грейпфурт.

Благодаря за мнението и съветите! Аз си купих АЛАЙВ МУЛТИВИТАМИНИ И МИНЕРАЛИ таблетки 1 гр. * 30 NATURE`S WAY. В листовката пише: Цитрусов биофлавоноиден комплекс:
(от Лимон, Портокал, Грейпфрут, Лайм и Мандарина), доставящи Хисперидин, Нарингин, Нарирутин, Ериоцитрин, Флавоноли и Флавони - 20 mg в една таблетка. Затова и поставих въпроса. Все пак макар че са хранителна добавка, а не лекарство, може да имат странични действия, ако се вземат с други лекарства. Не е лошо човек да е осведомен. :smile:
Gospodin Petrov
 
Мнения: 28
Регистриран на: 12 Яну 2020, 12:02


Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта