Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси към кожен лекар, да се консултирате със специалист по дерматология и венерология и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа. Ще получите съвет и професионален отговор от лекар специалист по кожни и венерически болести.
Д-р Виолина Тодева

Re: Белези и стрии - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Kali87 » 28 Авг 2019, 14:33

Здравейте,
На 9-ти август претърпях инцидент и вследствие на него устната ми се сцепи от дясната страна около 1см. В спешното ми слжоха един малък конец, който падна след няколко дни и казаха да не се притеснявам. Раната вече е зарастнала, но ме притеснява, че ще остане белег. Мислите ли, че лечение с контрактубекс би помогнало или бихте ми препоръчали някакъв друг крем, който би имал ефект? Също така си мислех дали процедура с фракционен лазер би била ефикасна?
Прилагам снимка на белега.
Благодаря предварително!
Прикачени файлове
IMG_20190828_140015.jpg
IMG_20190828_140015.jpg (19.31 KiB) Прегледано 64 пъти
Kali87

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Сеп 2019, 12:26

Kali87 написа:Здравейте,
На 9-ти август претърпях инцидент и вследствие на него устната ми се сцепи от дясната страна около 1см. В спешното ми слжоха един малък конец, който падна след няколко дни и казаха да не се притеснявам. Раната вече е зарастнала, но ме притеснява, че ще остане белег. Мислите ли, че лечение с контрактубекс би помогнало или бихте ми препоръчали някакъв друг крем, който би имал ефект? Също така си мислех дали процедура с фракционен лазер би била ефикасна?
Прилагам снимка на белега.
Благодаря предварително!

Здравейте!

По-добре използвайте скарекс или дерматикс. Относно правене на лазерна процедура, смятам че е уместно. Все пак направете лична консултация, защото качеството на снимката не е добро и ми е трудно да съм максимално точна.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор

Мнениеот Kali87 » 03 Сеп 2019, 12:48

Dr Violina Todeva написа:Здравейте!

По-добре използвайте скарекс или дерматикс. Относно правене на лазерна процедура, смятам че е уместно. Все пак направете лична консултация, защото качеството на снимката не е добро и ми е трудно да съм максимално точна.

С уважение,
д-р Тодева

Благодаря за отговора!
Сърдечни поздрави!
Kali87

Предишна

Назад към Kожни и венерически болести