Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 28 Май 2019, 15:21

МарчелаАндреева написа:Здравейте, моля за съвет. Бременна съм в 28-ма г.с. и при последния ехограф преди няколко дни констатираха, че околоплодните ми води са на долна граница. Казаха, че бебето се развива нормално, отговаря на срока на бременността ми, правила съм 3 фетални морфологии и ехокардиография досега, проблем не е забелязан, плацентата ми я оценяват към 2-ра степен. В рамките на последните 10 дни ме гледаха общо 3 пъти на ехограф по повод намаленето количество води, няма промяна. Посъветваха ме да запиша час за късна фет. морфология за изключване на проблеми с бъбреците на плода, така и направих, предстои ми след 2 седмици. Притесни ме фактът, че не ме постветваха да следя по-често нивото на водите на преглед с ехограф... какво е вашето мнение, интересува ме има ли какво да направя, за да изключа бъдещи усложнения, колко сериозна е ситуацията, за какви оплаквания да следя при това положение, които незабавно изискват лекарска намеса? Благодаря предварително!


Здравейте, МарчелаАндреева!

Околоплодните води са на долна граница, тоест са в норма все пак?

Ниски нива на околоплодните води могат да бъдат свързани с определени рискове, но при Вас (поне от написаното) са към този момент в норма. Продължавайте да следите редовно състоянието си. Приемайте повече течности - спомага за увеличаване на нивата на околоплодната течност. Най-добре е да обсъдите състоянието с наблюдаващия Ви акушер-гинеколог и ако все още имате притеснения и недоизяснени въпроси, може да потърсите и второ мнение при друг специалист.


Успех!

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Йоана.Полихронова-Костадинова » 29 Май 2019, 18:05

Здравейте! Моля за помощ. Бременна съм в 6та г.с., от 5та си слагам утрогестан вагинално, тъй като имах мисед аборт миналата година (профилактично, предписано ми от лекар). 2 пъти по 1 хапче. От 6 дена всеки ден следобед по веднъж на ден имам розово зацапване, което установявам само на тоалетната хартия (еднократно и спира). Ходих на лекар, каза че всичко е наред. Бебето има пулс, не се вижда кървене, нито инфекция. Възможно ли е да е изтичане от хапчето. Минават доста часове от слагането. Някъде посредата между двете хапчета. Изследвах прогестерон, в норми е. Може ли да е свързано с урината, винаги е в края на уриниране. Странното е, че е веднъж на ден. Много се притеснявам, моля отговорете ми, ако имате някаква идея.
Йоана.Полихронова-Костадинова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Май 2019, 17:55

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 31 Май 2019, 13:02

Йоана.Полихронова-Костадинова написа:Здравейте! Моля за помощ. Бременна съм в 6та г.с., от 5та си слагам утрогестан вагинално, тъй като имах мисед аборт миналата година (профилактично, предписано ми от лекар). 2 пъти по 1 хапче. От 6 дена всеки ден следобед по веднъж на ден имам розово зацапване, което установявам само на тоалетната хартия (еднократно и спира). Ходих на лекар, каза че всичко е наред. Бебето има пулс, не се вижда кървене, нито инфекция. Възможно ли е да е изтичане от хапчето. Минават доста часове от слагането. Някъде посредата между двете хапчета. Изследвах прогестерон, в норми е. Може ли да е свързано с урината, винаги е в края на уриниране. Странното е, че е веднъж на ден. Много се притеснявам, моля отговорете ми, ако имате някаква идея.


Здравейте, Йоана.Полихронова-Костадинова!

Вагиналното зацапване / кървене е възможна нежелана лекарствена реакция при вагинално приложение на Утрогестан. След като сте ходили на преглед и лекарят не е открил нищо нередно, бременността протича нормално, не би трябвало да имате повод за притеснение.

Желаем Ви леко протичане на бременността!

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Asia » 02 Юни 2019, 20:24

Здравейте,
Бременна съм в началото на 4 месец. Имам автоимунен тиреоидит с хипофункция.
Пия л- тироксин от 50 мг. В момента ТСХ 1.8uIu/ml.
Пия комбинирани витамини, фемион 2, съдържащи 150 микрограма йод. 
Мога ли да ги пия в моето състояние?
Asia
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Юни 2019, 17:11

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 03 Юни 2019, 13:26

Asia написа:Здравейте,
Бременна съм в началото на 4 месец. Имам автоимунен тиреоидит с хипофункция.
Пия л- тироксин от 50 мг. В момента ТСХ 1.8uIu/ml.
Пия комбинирани витамини, фемион 2, съдържащи 150 микрограма йод. 
Мога ли да ги пия в моето състояние?


Здравейте, Asia!

Необходимо е да се консултирате с лекуващия си ендокринолог. Може да се допитате и до ендокринолог д-р Йорданова във форума на Фрамар в тази тема: Хипотиреоидизъм, тиреоидит Хашимото консултация ендокринолог

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Десислава.Атанасова » 14 Юни 2019, 13:04

[size=85]Здравейте, бременна съм в 34 г.с и преди два дни АГ ми назначи изследване на кръв и урина. Според личния ми лекар имам някакво възпаление, но днес АГ ми каза че не вижда нищо притеснително. На мен също ми се струва, че не са ми добре изследванията. Има ли нещо притеснително?[/size]
Прикачени файлове
64218158_2469659876411584_3948548578368028672_n.jpg
64218158_2469659876411584_3948548578368028672_n.jpg (101.78 KiB) Прегледано 723 пъти
Десислава.Атанасова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Юни 2019, 14:02

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 17 Юни 2019, 11:02

Десислава.Атанасова написа:Здравейте, бременна съм в 34 г.с и преди два дни АГ ми назначи изследване на кръв и урина. Според личния ми лекар имам някакво възпаление, но днес АГ ми каза че не вижда нищо притеснително. На мен също ми се струва, че не са ми добре изследванията. Има ли нещо притеснително?


Здравейте, Десислава.Атанасова!

Съветваме Ви да повторите изследването на урина и ако отново се появят отклонения в резултатите, се консултирайте с лекуващия си лекар. Възможно е да има замърсяване на пробата.

Относно кръвната картина, има леко изразена анемия. Може да изследвате желязо и ЖСК, както и витамин В12, и се консултирайте с лекаря си, ако има отклонения и е необходима терапия.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Виктория07 » 28 Юни 2019, 22:00

Здравейте имам въпрос който мисля цял ден от сутринта и имам нужда да чуя и вашето мнение. Така бременна съм в 15г.с живея в ирландия. Когато ми направиха кръвен тест на скоро установиха че имам антитела в червените кръвни клетки търся темата онлайн но излизат само теми за rh негативна и т.н. Но в моя случай когсто си направих кръвен тест в България резултатите от кръвнага ми група са A1B с rh положителна така че се чудя какво е това? Искат да вземат кръв от бащата на детето и в понеделник ще отидем. Въпроса ми е какво знаете по тази тема? Дали е възможно бащата на детето да е с rh негативна и това да се е придало на бебето и то сега да се смесва с моята кръв или е нещо друго? Благодаря предварително
Виктория07
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Юни 2019, 21:54

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 01 Юли 2019, 16:09

Виктория07 написа:Здравейте имам въпрос който мисля цял ден от сутринта и имам нужда да чуя и вашето мнение. Така бременна съм в 15г.с живея в ирландия. Когато ми направиха кръвен тест на скоро установиха че имам антитела в червените кръвни клетки търся темата онлайн но излизат само теми за rh негативна и т.н. Но в моя случай когсто си направих кръвен тест в България резултатите от кръвнага ми група са A1B с rh положителна така че се чудя какво е това? Искат да вземат кръв от бащата на детето и в понеделник ще отидем. Въпроса ми е какво знаете по тази тема? Дали е възможно бащата на детето да е с rh негативна и това да се е придало на бебето и то сега да се смесва с моята кръв или е нещо друго? Благодаря предварително


Здравейте!

Скрининг за антиеритроцитни антитела се назначава на бременна жена с резус фактор (Rh) отрицателен.

Повторете изследването за кръвната си група и Rh.

Повече информация може да прочетете тук:
Отрицателен резус фактор и бременност
Реакция на Rh-несъвместимост МКБ T80.4

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот AleXS » 16 Юли 2019, 01:42

Здравейте,
днес си закупих сухи пасти Престиж от Била, впрочем, винаги гледайте годността, оказаха се с изтекъл срок на годност от преди цели 2месеца. Та ,преди да се усетя хапнах една паста, притеснявам се много, опасно ли е за бебето? Ако е опасно, какво да взема или въобще какво да правя?
AleXS
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Мар 2019, 13:58

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта