Чернодробни заболявания - мнения и въпроси

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с болести на храносмилателната система, да споделяте мнения и да получите съвет.

Чернодробни заболявания - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 14 Дек 2018, 17:02

В тема чернодробни заболявания на здравния форум може да откриете мнения и зададете вашите въпроси, свързани с тези болестни състояния. Тук може да получите консултация, съвет и информация относно характерните симптоми, поставянето на диагноза, възможностите за лечение и превенцията им. На вашите въпроси отговаря медицинския екип на "Фрамар".

Чернодробните заболявания могат да възникват вследствие на увреждането на черния дроб от токсични вещества, прием на алкохол, вирусни и паразитни инфекции, при болести на обмяната на веществата, първичен или метастатичен злокачествен процес и пр. Протичането им варира от леко изразен дискомфорт в дясно подребрие до изразена чернодробна недостатъчност.

Научете повече за Медицинския отдел на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Чернодробни заболявания - мнения и въпроси

Мнениеот Синан.Тансу » 14 Дек 2018, 21:44

Първична билярна цироза отриха и какви билки трябва да използвам
Синан.Тансу
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Дек 2018, 21:42

Re: Чернодробни заболявания - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 20 Дек 2018, 14:42

Синан.Тансу написа:Първична билярна цироза отриха и какви билки трябва да използвам


Здравейте, Синан.Тансу!

Здравейте! Билки, подходящи при цироза, са цял трън, куркума, джинджифил, кръвен здравец и др. Подробна информация може да прочетете в следните теми:
БИЛКИ И ДИЕТА ПРИ ЛЕЧЕНИЕ НА ЦИРОЗА НА ЧЕРНИЯ ДРОБ
БИЛКИ ЗА ЛЕЧЕНИЕ НА ЧЕРНИЯ ДРОБ
ДОБАВКИ ЗА ЗДРАВ ЧЕРЕН ДРОБ (ХЕПАТОПРОТЕКТОРИ)

Прилагаме Ви и две рецепти с билки при цироза:

Рецепта №1
200 гр. коренище кръвен здравец
30 гр. корен решетка
30 гр. шишарки хмел
20 гр. стрък синя тинтява
20 гр. стрък хвощ
15 гр. корен кисел трън
Начин на употреба: 2 супени лъжици от билките се варят в половин литър вода за 5 минути. Пие се по 1 винена чаша преди ядене 4 пъти дневно.

Рецепта №2
200 гр. коренище кръвен здравец
Начин на употреба: 3 супени лъжици от билката се вари в литър вода за 10 минути. Пие се по 1 винена чаша преди и след ядене.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Чернодробни заболявания - мнения и въпроси

Мнениеот gllory.sergeeva » 21 Мар 2021, 16:41

Здравейте! Не знам дали въпросът ми е за тук, но се извинявам ако не е и все пак моля за отговор!
Лятото на 2020г. си направих профилактични изследвания и уробилиногена в урината ми беше 1.6umol/l - (мисля, че нормален), не обърнах внимание, тъй като бях след цикъл, предположих, че има някаква връзка и не го сметнах за проблем. Днес отново пуснах изследване на уробилиноген и той се оказа още по-завишен -

Уробилиноген +33umol/l

Наред с това изследване пуснах ПКК - с повишени лимфоцити -

Лимфоцити % 45 % реф.ст. 20 - 40

Също така и ASAT и ALAT, които са в норма -

ASAT(GOT) 13 U/l реф.ст. < 45
ALAT(GPT) 12 U/l реф.ст. < 45


Имам и кетони в урината ++3.9mmol/l.

Нещото, което най-много ме притесни е уробилиногена в урината. Чета всякакви неща в интернет, които ме плашат още повече... и искам да разбера толкова опасно ли е, колкото си мисля... има ли опасност от онкологично заболяване?

ПП. Преди 2-3 години ми откриха малка киста на черния дроб, която не расте и някои лекари дори не я виждат.
Ако има значение - Жена съм на 43г.
(Изследванията са пускани около 2 дни след цикъл)

Благодаря за отделеното време!
gllory.sergeeva
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Мар 2021, 16:08

Re: Чернодробни заболявания - мнения и въпроси

Мнениеот Cvetes » 29 Авг 2023, 14:37

Здравейте, От около месец имам болки в корема Ходих на гастроентеролог. На ехографа ми откриха омазнен черен дроб, имам и диабет и метаболитен сендром. При изследване имам нарушения в следните параметри: левкоцити: 14,77 при норма до 10. Лимфоцити 4,730 при норма до 4,000, еозинофили: 0,520 при норма до 0,500, неутрофили: 8,760 при норма до 7,000, еритроцити 5,70 при норма до 5,30, MCV: 76 при норма по-високо от 80,MCH 23,3 при норма по-високо от 27, RDW: 17, 25 при норма до 14,7, тромбокрит 5,00 при норма до 4,50. Нарушени са ми АсАТ: 42,58 при норма до 33. АлАТ 79,43 при норма до 33, ГАМА ГТ 43,88 при норма до 40,00. Алкална фосфатаза 117 при норма до 105. Исках да попитам дали нарушенията в чернодробните показатели са от омазнения черен дроб? Много ли са притеснителни отклоненията в кръвната картина? за Какво са показател? Изписаха ми дуспаталин за болките и Хепкарсил зя черния дроб. Болките ми в корема обаче не отшумават. Особено сериозни са нощем. Гастроентероложката смята, че нямам чревен вирус или бактерия или нещо по-сериозно. Моля дайте ми съвет Права ли е че леарствата действат с натрурупване и трябва да чакам или да търся второ мнение? Благодаря!
Cvetes
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Авг 2023, 14:25


Назад към Болести на храносмилателната система

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта