Как да си приготвим Chocolаte - mint сладолед

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Как да си приготвим Chocolаte - mint сладолед

Мнениеот ninars » 25 Яну 2013, 11:28

Опитвали ли сте незабравимия шоколадово - ментов сладолед? А знаете ли, че може да си го приготвим сами? И то бързо и лесно. Тази рецепта ми я прошушна един лондончанин и оттогава често се глезя със сладкото изкушение.

2 супени лъжици желатин
1/4 чаша ментов чай със стайна температура
1/4 чаша мед
3-1/4 чаши шоколадово соево мляко
1/2 чаена лъжичка екстракт от мента

1.Разтваряте желатина в малка купа с ябълков сок и разбърквате от време на време, докато се разтвори напълно и омекне… и така около 10 минути.
2. В по – голям съд смесвате меда с 2 чаши соево мляко и разбърквате на котлона, докато се смеси добре. Добавяте желатина към горещата смес и отново разбърквате, докато се разтвори напълно. След това се смесва с останалия екстракт от соево мляко и мента и се разбърква с миксер (ако нямате под ръка машина за сладолед).
Накрая оставете в камерата да замръзне и след това му се насладете подобаващо!
ninars
 
Мнения: 345
Регистриран на: 10 Дек 2012, 19:51

Re: Как да си приготвим Chocolаte - mint сладолед

Мнениеот spring » 28 Юни 2013, 11:33

Обожавам го! :P
mint chocolate.jpeg
mint chocolate.jpeg (4.44 KiB) Прегледано 783 пъти
spring
 
Мнения: 120
Регистриран на: 10 Апр 2013, 11:13

Re: Как да си приготвим Chocolаte - mint сладолед

Мнениеот Evgenia » 28 Юни 2013, 11:56

Охх и аз много го обичам. Да взема да пробвам тази рецепта ли? Но пък ме е страх, че ако стане ще си изгубя формата това лято :oops:
Evgenia
 
Мнения: 145
Регистриран на: 05 Мар 2013, 14:02

Re: Как да си приготвим Chocolаte - mint сладолед

Мнениеот Pipilota » 24 Фев 2015, 10:42

Никога не съм го опитвала, но изглежда много вкусно и свежо! Добре да си призная, аз бих го пробвала без шоколада, защото не съм привърженичка на това изкушение.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да си приготвим Chocolаte - mint сладолед

Мнениеот Mon_ton » 24 Фев 2015, 18:12

Обожавам го този сладолед! :) Това задължително ще го пробвам само още малко да се стопли и ще се разхлаждам с домашен минт ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да си приготвим Chocolаte - mint сладолед

Мнениеот qwerryyy » 24 Фев 2015, 22:22

Е това е любимия ми сладолед, не ми е идвало на ум изобщо да си го направя домашен, това ми е любимата свежест за лятото :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как да си приготвим Chocolаte - mint сладолед

Мнениеот Pipilota » 13 Юни 2016, 12:18

Mon_ton написа:Обожавам го този сладолед! :) Това задължително ще го пробвам само още малко да се стопли и ще се разхлаждам с домашен минт ;)
Аз пробвах, но купен, не помня на коя марка, рекламираха го. :) Еми доста гадно беше....
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да си приготвим Chocolаte - mint сладолед

Мнениеот m.vulev » 13 Юни 2016, 12:38

Не сме пробвали да си правим домашен сладолед, но заради този може и да се навием :grin: . Всичко ментово е много по моя вкус.
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Как да си приготвим Chocolаte - mint сладолед

Мнениеот Lollipop » 13 Юни 2016, 13:05

m.vulev написа:Не сме пробвали да си правим домашен сладолед, но заради този може и да се навием :grin: . Всичко ментово е много по моя вкус.

Само не знам как можеш да си сложиш мента, може би от алкохола, аз иначе не се сещам как можеш да си направиш такава консистенция и то да е и зелено и ментово. Айде, ще сложиш малко ментов екстракт.. ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да си приготвим Chocolаte - mint сладолед

Мнениеот Kaya » 13 Юни 2016, 13:20

Lollipop написа:
m.vulev написа:Не сме пробвали да си правим домашен сладолед, но заради този може и да се навием :grin: . Всичко ментово е много по моя вкус.

Само не знам как можеш да си сложиш мента, може би от алкохола, аз иначе не се сещам как можеш да си направиш такава консистенция и то да е и зелено и ментово. Айде, ще сложиш малко ментов екстракт.. ;)

И зелен цвят за цвета. :mrgreen: Иначе домашния сладолед си е едно от най-вкусните неща на света, ако някой не е разбрал, аз съм специалист, знаете. :) Потърсете из форума домашната ми рецепта, ако някой иска да пробва, за основа, от там нататък вкусовете са по желание.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта