Хепатит - мнения и въпроси

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с инфекциозни и паразитни болести, да споделяте мнения и да получите съвет.

Хепатит - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 10 Яну 2019, 10:01

В тема Хепатит на здравния форум може да откриете мнения и зададете вашите въпроси, свързани с хепатит A, хепатит Б, хепатит Е. Тук може да получитеедаване, лечение, ваксини при хепатит. На вашите консултация и съвет за предпазни мерки, пр въпроси отговаря медицинския екип на "Фрамар".

Хепатит е възпаление на черния дроб, като причинителите на това заболявания могат да бъдат различни - вируси, алкохол или наркотици/медикаменти.

Клинично хепатитът може да прочете да протече без симптоми (асимптоматично) или симптоматично, което включва силна умора и отпадналост, пожълтяване на кожата и видимите лигавици, гадене, повръщане и др.

Научете повече за Медицинския отдел на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Хепатит - мнения и въпроси

Мнениеот Maribela » 13 Юли 2020, 17:31

Здравейте, приятелят ми ми сподели, че преди повече от 10 години е прекарал хепатит Б. Ходил е на изследване - PCR тест и са му казали, че го е прекарал, но няма нужда да прави нищо, нито диета, нито лечение. Само не може да дарява кръв и да казва на зъболекаря си. Въпросът ми е има ли възможност да ме е заразил по полов път сега?
Maribela
 
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Яну 2020, 20:40

Re: Хепатит - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 17 Юли 2020, 10:15

Maribela написа:Здравейте, приятелят ми ми сподели, че преди повече от 10 години е прекарал хепатит Б. Ходил е на изследване - PCR тест и са му казали, че го е прекарал, но няма нужда да прави нищо, нито диета, нито лечение. Само не може да дарява кръв и да казва на зъболекаря си. Въпросът ми е има ли възможност да ме е заразил по полов път сега?



Здравейте,

Има няколко маркера за хепатит В, които се изследват, за да се установи моментното състояние на човек с това заболяване - остра инфекция, хронична инфекция, прекарана инфекция. В последния случай лицето успешно се е преборило с предишна HBV-инфекция и в момента има защита срещу хепатит B. Не може да предава вируса на други и не се нуждае от ваксиниране.

За да се установи Вашето състояние, необходимо е да си направите съответните изследвания за хепатит Б.
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Хепатит - мнения и въпроси

Мнениеот didkabg3 » 13 Яну 2021, 14:40

УРЗОФАЛК лекува ли хепатит от миди?
didkabg3
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Мар 2016, 23:40


Назад към Инфекциозни и паразитни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта