NAC(Н-ацетил цистеин) и АЦЦ HOT DRINK прах 600 мг.

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

NAC(Н-ацетил цистеин) и АЦЦ HOT DRINK прах 600 мг.

Мнениеот kkooccee » 08 Яну 2013, 09:26

NAC(Н-ацетил цистеин) и АЦЦ HOT DRINK прах 600 мг.


Уважаеми Дами и Господа,

Имам един въпрос, ще съм благодарен на всички, които отговорят.

Едно и също ли е това:

Н-Ацетил Цистеин (NAC) е метаболит на сяра - съдържащата аминокиселина цистеин. Цистеинът се среща във високопротеиновите храни, но NAC - не. NAC се произвежда в човешкото тяло. Цистеинът играе важна роля при цикъла на сярата, тъй като играе роля като донор на сяра във фаза 2-детоксикация и като донор на метил при конверсията на хомоцистеин до метионин.

Цистеинът помага за синтезирането на глутатион, един от най - важните природни антиоксиданти и детоксикатори. NAC е ацетилирана форма на л - цистеин.

NAC увеличава нивата на глутатион

NAC бързо се метаболизира до вътреклетъчен глутатион. Глутатионът действа като мощен антиоксидант в тялото. Глутатионът детоксикира химикалите в по - малко вредни съединения. NAC също така предпазва организма от токсичността на ацетаминофена и се използва в болниците при пациенти, натровени с ацетаминофен. Доказано е, че NAC е ефективен при лечение на чернодробна недостатъчност.

NAC и тежките метали

Тежките метали като олово, живак и арсен се пречистват и отстраняват от организма благодарение на NAC. Той увеличава екскрецията на цинк и други важни минерали, когато се приема в рамките на продължителен период от време. Ето защо е важно да приемате цинк, мед и други микроелементи, когато консумирате NAC.


и това:

http://apteka.framar.bg/01110029/%D0%B0 ... C%D0%B3-10

Благодаря Ви, предварително!
kkooccee
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Яну 2013, 16:08

Re: NAC(Н-ацетил цистеин) и АЦЦ HOT DRINK прах 600 мг.

Мнениеот Цвети Цветкова » 08 Яну 2020, 10:08

Не съм много запозната, но трябва да са различни неща. Едното го има като хранителна добавка антиоксидант, а другото е за кашлица.
Цвети Цветкова
 
Мнения: 166
Регистриран на: 16 Сеп 2019, 11:23

Re: NAC(Н-ацетил цистеин) и АЦЦ HOT DRINK прах 600 мг.

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 08 Яну 2020, 11:48

И на мен не ми стана много ясно. Нали и в двете активното вещество е ацетил цистеин?
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: NAC(Н-ацетил цистеин) и АЦЦ HOT DRINK прах 600 мг.

Мнениеот Theresa » 08 Яну 2020, 13:23

Между Ацетил Цистеин и N- ацетил цистеин има определена разлика. Но и двете стават за откашляне.
Theresa
 
Мнения: 96
Регистриран на: 22 Юли 2018, 20:59


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта