Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Тук може да зададете своите въпроси към специалисти по дентална медицина и да получите мнение на теми, свързани с кариес, пулпит и лечение на зъби, коронки, мостове, зъбни импланти, фасети и други стоматологични проблеми.
Д-р Младен Камбов, Д-р Петър Косев, Д-р Венцислав Стаменов, Д-р Рада Казакова

Re: Поддържане на хигиена в устната кухина - онлайн консултация

Мнениеот Dr Petar Kosev » 17 Фев 2018, 20:08

Ако не вреди няма проблем да се ползва. Само че не съм убеден ,че ще се избелят зъбите Ви.
Аватар
Dr Petar Kosev

Мнениеот dani01 » 19 Фев 2018, 02:30

Здравейте,
От 3 дни имам проблем с езика - силна пареща болка (наподобяваща болката при изгаряне с гореща храна/ напитка), налепи, гнойни образования (като пъпчици) и малки кървави "точици" (все едно е езикът е прободен с игла). Вчера премахнах налепа с помощта на четката за зъби, но отново се появи и дискомфортът е много голям, особено при хранене.
Ще се консултирам и със стоматолога си, и с личния си лекар, но дотогава не знам какво да правя и съм доста притеснен... На какво може да се дължи този проблем? Прикачвам снимка, за да придобиете визуална представа.

Благодаря за отделеното време!
Мъж, 20 години.

снимка.PNG
снимка.PNG (517.37 KiB) Прегледано 175 пъти
dani01

Мнениеот Dr Petar Kosev » 08 Мар 2018, 12:32

Само по снимка нищо немога да Ви отговоря потърсета помощ от стоматолога си. Може да е причинено от много неща. Примерно химични ,термични причини /храни,напитки ,лекарства/, остри ръбове на зъби. С две думи отидете на преглед.
Аватар
Dr Petar Kosev

Мнениеот rositsa.kadieva » 23 Фев 2019, 12:06

Здраввйте на 21г. Жена съм , появи ми се синя до черна точица вляво на бузата и мястото покрай нея е сиво (прикачвам снимка) , на какво се дължи и трябва ли да се притеснявам? С постоянно дразнене вляво на гърлото съм от година и половина , правени са ми изследвания , но нищо.. благодаря предварително .
Прикачени файлове
D6C719BC-CE6B-40E8-8C65-DC473E92402C.jpeg
D6C719BC-CE6B-40E8-8C65-DC473E92402C.jpeg (350.8 KiB) Прегледано 38 пъти
rositsa.kadieva

Мнениеот Dr Petar Kosev » 06 Мар 2019, 17:29

Здравейте! Това е малък точковиден кръвоизлив и ще изчезне от самосебе си.Не се притеснявайте !
Аватар
Dr Petar Kosev

Предишна

Назад към Стоматология