Повишен серумен креатинин и намалена бъбречна функция - онлайн консултация

Тук можете да зададете въпроси към лекар специалист, да се консултирате и да споделите мнения за здравни проблеми. Ще получите съвет и професионален отговор от лекар.
Проф. д-р Боряна Делийска

Повишен серумен креатинин и намалена бъбречна функция - онлайн консултация

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 22 Фев 2017, 12:29

Тук може да задавате вашите въпроси свързани с повишен серумен креатинин и намалена бъбречна функция. На вашите въпроси ще отговори Проф. д-р Боряна Делийска, д.м.н. - специалист нефролог!

Повече за Проф. д-р Боряна Делийска и нейната практика, можете да откриете в Справочник Фрамар!
Dr Boriana Delijska

Re: Повишен серумен креатинин и намалена бъбречна функция - онлайн консултация

Мнениеот kasi7 » 07 Ное 2018, 23:22

[quote][/quote]Здравейте. Направих изследване на кръв на креатинина е висок 173,2 Личния лекар каза че е грешка и трябва да повтора изследването.Днес получих втория резултат показна 172,3 Има ли проблем и какво да направя тъй като джипито казва че е нормално и няма проблеми. Но аз не се чувствувам добре уморявам се много бързо.не ми достига въздух.краката ми са отекли.Наред с това имам ревматоиден артрит и високо кръвно и се потя обилно дори без да се движа. Благодаря.
kasi7

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 14 Дек 2018, 12:45

Здравеите
Повишеният серумен креатинин не е безобидно състояние и означава , че бъбречната функция е намалена с окоро 50%. Ако резултатът за креатинина е верен, Ви съветвам задължително да се насочите към нефролог, който ще уточни причината за намалената бъбречна функция и ще Ви препоръча лечение.
Dr Boriana Delijska

Мнениеот КРАСИМИР » 04 Апр 2019, 15:18

ИМАМ ХБН 1 СТЕПЕН, ПРОБЛЕМА МИ Е,ЧЕ ИМАМ МУСКУЛНА СЛАБОСТ В КРАКАТА-КАТО МИНА 500М.,КРАКАТА МИ ОТМАЛЯВАТ-ЗАПОЧВАТ БОЛКИ КАТО МУСКУЛНА ТРЕСКА В МУСКУЛИТЕ НА БЕДРАТА И ТАЗА. След втори етаж спирам на всяка площадка за почивка. Натрий и калий са в нормата,калций на долна граница-95-100; креатенин около 220-само уреята е висока -14, последния месец 18. Дали е възможно мускулната слабост да е от високата урея и нискобелтъчната диета, или се дължи на някое от лекарствата -съмнявам се в "аденорик" /другите са трифас,конкор, реновия ?
КРАСИМИР

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 11 Апр 2019, 15:55

Здравейте
Обичайно при такава относително ненапреднала бъбречна недостатъчност не би следвало да имате мускулна слабост. Лекарствата, които писахте, че приемате, също не са свързани с мускулна слабост. Не е изключено тя да се дължи на друга причина. Съветвам Ви първо да се консултирате с опитен нефролог, който да се запознае по-подробно с Вашето състояние, а впоследствие да се обърнете и към невролог
Dr Boriana Delijska

Назад към Урология и нефрология