Riddex - прогонва ли мишките?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Riddex - прогонва ли мишките?

Мнениеот Светлето » 20 Май 2019, 10:01

Не вярвам, че някога ще се наложи да гоня мишка от апартамент, ама и това ни се случи. Направо съм в паника и постоянно се озъртам от вчера. Мъжът ми сложи капан, но и днес няма нищо. Котка имаме, страх я е повече отколкото нас от мишката. Мислих и за фирма за обезпаразитяване, ама трябва да са навити и комшиите, то иначе не е особено ефективно. Те, обаче, са мърлячи и отказват всякакви допълнителни разходи, та не ми се занимава да им се моля по вратите.
Някой има ли отзиви за една джажда - Riddex, която е против мишки и против насекоми? Гледах реклама,но на рекламите много не хващам вяра.
Светлето
 
Мнения: 112
Регистриран на: 07 Ное 2018, 15:34

Re: Riddex - прогонва ли мишките?

Мнениеот Петя Георгиева » 20 Май 2019, 10:33

Ние сме го взимали, но заради хлебарки. Поне за тях ефект нямаше. Извикахме фирма да обезпаразити. Все пак устройството си стои включено постоянно. Подозирам, че не ги убива, а прогонва с някакви вълни.
Така че, за мишките също бих те посъветвала по-скоро да извикаш фирма. Щом за едни хлебарки не помогна, не вярвам и за мишки да помага.
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: Riddex - прогонва ли мишките?

Мнениеот Matilda » 20 Май 2019, 10:54

Не знам това устройство дали върши работа, обаче да вметна, че ако сложите пък отрова за мишки, рискувате да умре някъде у вас. Тоест, да завони на мърша в един момент и да се наложи да преобърнете целия апартамент, за да разберете къде се е свила да умре.
Matilda
 
Мнения: 115
Регистриран на: 10 Дек 2018, 12:14

Re: Riddex - прогонва ли мишките?

Мнениеот flip » 20 Май 2019, 10:56

Ние имаме такова устройство от около месец. И аз така видях мишка вкъщи. За първи път се срещам с мишка очи в очи, направо беше като във филм. Наистина се паникьосах. Надявам се да върши работа, препоръча ни го съсед, който е доволен.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Riddex - прогонва ли мишките?

Мнениеот Rossi Ross » 20 Май 2019, 11:00

Нашите живеят в къща на село и също бяха взела такъв уред. Обаче не бяха доволни. Месеци наред го държаха включено, но мишки пак имаше. :???:
Rossi Ross
 
Мнения: 93
Регистриран на: 05 Дек 2018, 15:19

Re: Riddex - прогонва ли мишките?

Мнениеот Стефи Колева » 20 Май 2019, 11:02

Имамe Ридекс, взехме го против хлебарки, не помага много.
Чувала съм, че за мишките продават капани, които не убиват животните, а ги затварят живи. После само ги изхвърляте някъде. Поне според мен това е по-хуманно...
Стефи Колева
 
Мнения: 66
Регистриран на: 08 Яну 2019, 13:32

Re: Riddex - прогонва ли мишките?

Мнениеот ioana.tser » 28 Сеп 2019, 21:22

Ако отворите кутийката на РИДЕКС (Riddex) ще откриете че съдържа 3 светодиода (един мигащ червен, зелен и син), още няколко елемента които им помагат да светят и ... нищо друго. Това е пълна измама и няма как да прогони каквото и да било. По-скоро привлича хлебарките да се топлят на него.
ioana.tser
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Сеп 2019, 21:19


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта