Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Тук може да зададете въпроси към кожен лекар, да се консултирате със специалист по дерматология и венерология и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа. Ще получите съвет и професионален отговор от лекар специалист по кожни и венерически болести.
Д-р Виолина Тодева

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот radina87 » 12 Окт 2018, 22:56

Здравейте, Д-ре!
Имам следния проблем , преди известно време получих силен сърбеж по дланите, изглеждаха твърди, все едно имаше мазоли, без видима причина за това. Изведнъж сърбежа се засили и дланите започнаха да се белят. Отидох на лекар заради този проблем , но 2 дни преди това получих и нов обрив на кръста. Новия обрив беше ситен и със сърбеж. До няколко дни се разпространи почти по цялото тяло - корема, гърба, раменете , краката и е съпроводен от силен сърбеж. За дланите ми изписаха кортокостероиден крем , фолиева киселина и витамини . Дерматологът ми отговор след като показах обрива по кръста, че трябва да оправим първо дланите, обаче се притеснявам, защото прекалено бързо ме превзе. Прилагам снимки. Благодаря предварително.
radina87

Re: Сърбеж - онлайн консултация с кожен лекар

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Окт 2018, 10:07

radina87 написа:Здравейте, Д-ре!
Имам следния проблем , преди известно време получих силен сърбеж по дланите, изглеждаха твърди, все едно имаше мазоли, без видима причина за това. Изведнъж сърбежа се засили и дланите започнаха да се белят. Отидох на лекар заради този проблем , но 2 дни преди това получих и нов обрив на кръста. Новия обрив беше ситен и със сърбеж. До няколко дни се разпространи почти по цялото тяло - корема, гърба, раменете , краката и е съпроводен от силен сърбеж. За дланите ми изписаха кортокостероиден крем , фолиева киселина и витамини . Дерматологът ми отговор след като показах обрива по кръста, че трябва да оправим първо дланите, обаче се притеснявам, защото прекалено бързо ме превзе. Прилагам снимки. Благодаря предварително.

Здравейте!

Не са приложени снимки! Ако желаете ги приложете!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор

Предишна

Назад към Kожни и венерически болести