Как да оформяме различните питки и тестени изделия?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Как да оформяме различните питки и тестени изделия?

Мнениеот M.Tasheva » 09 Апр 2014, 15:48

След като кроасаните ми едва-едва започнаха да приличат на такива :oops: (намерих сносна рецепта за приготвянето и оформянето им) съм почти горда от факта! :!: :!: :mrgreen:
Сега нали идва и Великден и ми се искаше да се науча да оформям различни питки :idea: и тестени изделия :idea: по интересни начини и силно се надявах на вашата помощ!

Имам една много хубава рецепта за питка Слънце, която изглежда много вкусна, но едва ли ще мога да я сглобя стъпка по стъпка и то сама, за да се получи красиво оформена, както е показано! ;)
Друго, което ще ми е много интересно да опитам е плитката, което се оформя преди да печеш козунака, до сега съм го правила в дълга форма, но много ми се иска освен вкусно да бъде и красиво! :idea:
Чакам с още по-голямо нетърпение! :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Как да оформяме различните питки и тестени изделия?

Мнениеот Ginger » 09 Апр 2014, 16:01

Ох, хич ги не умея тея пипкави работи, меся точа правя и все е зле, но пък най-лесното съм го усвоила и от от клипчета в youtube, там май най-лесно би могла да се справиш! ;)
Нямам нагледен материал, но ще се сетиш.. като направя тестото го разстилам на един голям блат, след това мажа с яйце + сирене и масло, завивам на руло, режа ги през 1,5 или 2 сантиметра, след това редувам по ръба на тавата в кръг, едно право и едно легнало парченце, а в средата оставям най-голямото и го слагам легнало ;)
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Как да оформяме различните питки и тестени изделия?

Мнениеот Snejna » 16 Яну 2015, 12:50

На мен ако по чудо ми се получи тестото после много ефектно ги оформям, колкото и да е нескромно, аз ги харесвам много с плънка - сирене и яйце поне, а иначе съм си правила и като пица-питка, оформям въртя суча, а на външен вид най-харесвам плетениците ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да оформяме различните питки и тестени изделия?

Мнениеот Mon_ton » 16 Яну 2015, 15:31

Харесвам красиво оформени питки, особено за специални празници :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да оформяме различните питки и тестени изделия?

Мнениеот S_Milenska » 19 Яну 2015, 11:54

Много обичам да правя подобни питки и различни тестени изделия. В нета има много видеа по въпроса, особено от руски майстори. Българските не обичат да си разкриват тайните и много трудно може да научите от някоя българка как е направила някое оформление. :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да оформяме различните питки и тестени изделия?

Мнениеот Burborino » 19 Яну 2015, 12:49

S_Milenska написа:Много обичам да правя подобни питки и различни тестени изделия. В нета има много видеа по въпроса, особено от руски майстори. Българските не обичат да си разкриват тайните и много трудно може да научите от някоя българка как е направила някое оформление. :roll:


О, дааа! Рускините наистина са големи майсторки!
И аз много обичам красиво оформени питки, хляб и всичко тестено.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Как да оформяме различните питки и тестени изделия?

Мнениеот Snejna » 20 Яну 2015, 13:09

S_Milenska написа:Много обичам да правя подобни питки и различни тестени изделия. В нета има много видеа по въпроса, особено от руски майстори. Българските не обичат да си разкриват тайните и много трудно може да научите от някоя българка как е направила някое оформление. :roll:

Има няколко много известни дами в интернет пространството, които правят много добри питки, за българки говорим, няма да им споменавам имената, те сами се знаят. Наистина правят добри неща, но никога не споделят как ги правят.. което е супер тъпо! Едва ли не за да се покажат какво могат, а когато попиташ как е нарпавено нещо, не се отговаря, едва ли не този въпрос не се вижда.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да оформяме различните питки и тестени изделия?

Мнениеот Lili_pili » 20 Яну 2015, 16:13

Много ги харесвам, особено с едно бяло тесто отгоре като им направят разни форми и цветя, супер красиви, но не знам как се правят, аз не съм много добра по питките и месенето ;)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как да оформяме различните питки и тестени изделия?

Мнениеот Lollipop » 20 Яну 2015, 22:58

Само видеа съм гледала, това е истински майсторлък, бях гледала една баба как прави дърпана баница, уникално просто, разпъваше я тая баница по цялата дължина на масата! :shock:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да оформяме различните питки и тестени изделия?

Мнениеот Andrey » 04 Мар 2015, 14:00

Много обичам такива питки, особено пък ако някой си поиграе да я направи на конци да се къса направо :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта