Помощ в борбата с акнето при бременност!!!

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Помощ в борбата с акнето при бременност!!!

Мнениеот Fancy » 14 Апр 2014, 15:58

Всичко, разбира се, че започна в пубертета! Първо само омазняване на кожата, бързо след това се появи и акне, като всички майки, баби, лели ме успокояваха, че щяло това да премине като забременея, тъй като хормоните си влизали в нормите! :idea:

Сега съм на 26 години – бременна и продължава да борбата с ужасното акне! :!: :!: Преди години съм пробвала какви ли не скъпи козметики, каквото се сетите, дори химически пилинг, нищо не помогна освен едни таблетки, които биех цяло лято, но в момента, в който ги спрях всичко започна отначало!
Понеже не мога да приемам нищо сега по време на бременността, исках да се допитам до вас и да потърся помощ, как сте успели да се спечелите битката с акнето?! :shock:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Помощ в борбата с акнето при бременност!!!

Мнениеот Lyomi » 14 Апр 2014, 16:13

Предполагам си се допитала до дерматолог, но е добре да направиш още веднъж това и по време на бременността. В момента и аз имам подобни проблеми и се чудя как да се справя с тях, ходих вече при дерматолог, нещата за сега се позакрепиха, но да видим от тук нататък!
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Помощ в борбата с акнето при бременност!!!

Мнениеот beautymaniac » 15 Апр 2014, 14:32

Много неприятен проблем. Наскоро четох в един блог статия по въпроса - http://modenjivot.blogspot.com/2014/04/blog-post_8.html
И аз бих те посъветвала да отидеш на дерматолог,той би ти дал най-правилния съвет.
beautymaniac
 
Мнения: 173
Регистриран на: 22 Окт 2012, 14:35

Re: Помощ в борбата с акнето при бременност!!!

Мнениеот Pipilota » 04 Дек 2014, 11:49

Много е неприятно! Наистина не ви завиждам, а и после белезите, които остават не са никак приятни и красиви :( Надявам се, че сте се справили с проблема! :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Помощ в борбата с акнето при бременност!!!

Мнениеот ramimni » 29 Дек 2015, 13:54

Да, така е и е най-добре да се улови навреме, за да не остават белези и прочее, така че бъдете грижовни и към себе си.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Помощ в борбата с акнето при бременност!!!

Мнениеот rose_92 » 20 Ное 2016, 23:19

Аз съм на 24 г., но имам чувството, че акнето никога няма да изчезне. И на мен ми говореха, че с времето ще изчезнат тези проблеми, но не..Аз поддържам горе-долу кожата си чиста с Aven Triacneal - нанася се вечер преди лягане, защото има риск от поява на петна ако след нанасяне се излагате на слънце. Той ми помогна и с едни доста упорити петна от пъпки, които ми се появиха миналата година и стояха с месеци. Сега лицето ми е по-чисто, но спра ли да ползвам този крем, пак пъпчасвам. Той обаче не може да се използва от бременни и ми е много чудно, когато някой ден забременея, какво ще правя - 100 % акнето и петната няма да ми се разминат, а няма да има и с какво да се мажа.. Иначе за пиене препоръчвам хранителна добавка Цинк+биотин на AboPharma. От това наистина виждам ефект, а дори и само цинк да приемате 1-2 месеца, пак помага (но не бива да се прекалява естествено, за да няма обратен ефект..). Понякога пия бирена мая и геритамин/герикапс (витамини А+Е) ама от тях не виждам особен ефект.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Помощ в борбата с акнето при бременност!!!

Мнениеот analizatorka » 21 Ное 2016, 13:17

Всичко това заради акнето ли го пиеш?
На мен ми бяха предписали да почиствам лицето си със салицилова киселина с ниска концентрация. Имаше ефект, след това трябваше да си мажа кожата с подходящ овлажняващ крем.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Помощ в борбата с акнето при бременност!!!

Мнениеот rose_92 » 21 Ное 2016, 14:02

Да ама аз не ги пия постоянно и не заедно, а примерно 2 месеца пия цинк и биотин, няколко месеца почивка, сега пия геритамин 2 месеца ама не виждам ефект. По-рано през годината пих и витамин Б комплекс, защото освен акне, имах и някакви схващания на ръката, но най-доволна съм си от цинка и биотина (което всъщност е витамин Б7) и го препоръчвам. :) Поне на мен ми помага и определено ми чисти кожата горе-долу.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Помощ в борбата с акнето при бременност!!!

Мнениеот donni » 28 Ное 2016, 13:02

Ако досега не си имал акне, може ли по време на бременността за първи път да ти се появи?
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Помощ в борбата с акнето при бременност!!!

Мнениеот Kremiliya » 28 Ное 2016, 13:46

donni написа:Ако досега не си имал акне, може ли по време на бременността за първи път да ти се появи?

Разбира се, че е възможно, все пак по време на бременността се променят толкова много хормоните, че си е направо втори пубертет.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Следваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта