Лечение на мегалобластна анемия, когато има тумор в организм

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Лечение на мегалобластна анемия, когато има тумор в организм

Мнениеот Ани56 » 21 Май 2014, 15:47

Това е Б12 дефицитна анемия.Майка ми страда от това заболяване.Когато и го откриха преди години лесно се възстанови с инжектиране на Б12. Проблема е, че сега тази анемия се появи отново, но...сега майка ми има бучка в гърдата и инжектирането на Б12 е противопоказно. Въпросът ми е - може ли да взима добавката Суонсън вит Б12 през устата и има ли противопоказания когато има бучка в гърдата.
Ани56
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Май 2014, 15:25

Re: Лечение на мегалобластна анемия, когато има тумор в орга

Мнениеот Bambaa » 23 Май 2014, 16:55

Не съм лекар, но мисля, че щом става дума за Б12, без значение начина на прием, едва ли ще има благоприятен ефект, разбира се има огромна вероятност да греша, възможно е да зависи от дозата. Най-добре е лекар да отговори, ако е спешно по-добре тичай при специалист! ;) ;)
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Лечение на мегалобластна анемия, когато има тумор в орга

Мнениеот FramarLekari » 26 Май 2014, 19:54

Ани56 написа:Това е Б12 дефицитна анемия.Майка ми страда от това заболяване.Когато и го откриха преди години лесно се възстанови с инжектиране на Б12. Проблема е, че сега тази анемия се появи отново, но...сега майка ми има бучка в гърдата и инжектирането на Б12 е противопоказно. Въпросът ми е - може ли да взима добавката Суонсън вит Б12 през устата и има ли противопоказания когато има бучка в гърдата.

Здравейте, Ани!

Препоръчва се да се уточни с какъв хистологичен вариант е тази бучка, ако все още не е установен. Трябва да бъде направена консултация с подходящия специалист (онколог или хематолог) и той (или комисия от двама лекари) да прецени в зависимост от състоянието на майка ви, каква да бъде дозата на витамин Б12 или изобщо дали трябва да и бъде назначен или не трябва, въпреки съпътстващата анемия.

В повечето научни статии има твърдение, че ниските стойности на серумния Витамин Б 12 увеличават риска от развитие на рак на гърдата, но не са посочени препоръки за повишен прием на витамин Б 12, ако има вече диагностицирано подобно заболяване.

Други възможни причини за дефицит на витамин Б12 може да са: приемането на лекарства за лечение на язва или гастрит (медикаменти от групата на Омепразола, Фамотидина и други), медикаменти за лечение на захарен диабет (медикаменти от групата на Метформина (Сиофор, Метфогама)), при паразитни заболявания, при заболявания на черния дроб и стомаха, червата също може да бъде нарушена нормалното усвояване на витамина от храната. Тези причини също трябва да бъдат отхвърлени, за да бъде лечението по-ефективно.

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Лечение на мегалобластна анемия, когато има тумор в орга

Мнениеот pepa1974 » 28 Май 2014, 15:45

Ани56 написа:Това е Б12 дефицитна анемия.Майка ми страда от това заболяване.Когато и го откриха преди години лесно се възстанови с инжектиране на Б12. Проблема е, че сега тази анемия се появи отново, но...сега майка ми има бучка в гърдата и инжектирането на Б12 е противопоказно. Въпросът ми е - може ли да взима добавката Суонсън вит Б12 през устата и има ли противопоказания когато има бучка в гърдата.

Ани, майка ми ходи при Д-р Лора Дойчева -мамолог и тя с подобни оплаквания, но да чукна на дърво, нещата се оправиха, дори без операция, препоръчвам ти я.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Лечение на мегалобластна анемия, когато има тумор в организм

Мнениеот В.Дечев » 05 Авг 2014, 16:08

Здр.искам да попитам възможно ли е да съм със същото заболяване.На 23 год съм вие ми се свят краката ми се подкосяват,гади ми се и ме обземва паника.С увж.
В.Дечев
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Авг 2014, 15:51


Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта