Стари компакт дискове срещу гълъби на терасата -ПОМАГА!!!

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Стари компакт дискове срещу гълъби на терасата -ПОМАГА!!!

Мнениеот Ivaylo » 22 Май 2014, 09:10

Майка ми много се оплаква от гълъби, които се разхождат по терасата на апартамента и. Много неприятно е, когато ежедневно през терасата минават няколко десетки гълъби, които мърсят непрекъснато. Много си мислехме за някакви препарати или за остъкляване на терасата, когато ни подсетиха за нещо просто, което работело.
photo_big_80437.jpg
photo_big_80437.jpg (10.03 KiB) Прегледано 4991 пъти

Трябват ви десетина компакт дискове, които можете да сложите с канап вързани на тела, с бляскавата страна навън.
Гълъбите се плашели от блясъка и бягали от терасата. Решихме да опитаме и наистина...от дни нито един гълъб не е кацнал на терасата. Много просто и ефективно. Споделям го, ако някой има подобен проблем /доста чест лятно време/.
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Стари компакт дискове срещу гълъби на терасата -ПОМАГА!

Мнениеот Грохот » 22 Май 2014, 10:16

Скоро видях, че едни съседи така са си накичили терасата, но ти остави дисковете към тях са добавени и найлонови торбички (за всеки случай) :lol: :lol: :lol: :lol: странно ми е, понеже и ние си имаме гълъби на терасата, даже сутринта закусвахме заедно с една двойка, но не ни създават проблеми :roll:
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Стари компакт дискове срещу гълъби на терасата -ПОМАГА!!!

Мнениеот Sophia.G » 09 Юли 2014, 09:25

Виждала съм и вестници сложени на терасата, които да шумолят и да ги плашат. Това може да е сериозен проблем, защото най-малкото, гълъбите мърсят. Понякога стават и агресивни и не се посвеняват и да нападнат човек. В противен случай, оставяте си терасата на тяхно разположение и забравяте за нея. Есента чистите и зимата тя си е отново ваша. До първа пролет.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Стари компакт дискове срещу гълъби на терасата -ПОМАГА!!!

Мнениеот silver933 » 05 Дек 2014, 11:41

Е кой знае какво няма да ти направи един гълъб, не знам колко сериозни проблеми може да имате с тях :) Тези дискове ги окачаме на село да светят срещу птиците и да пазим гроздето :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Стари компакт дискове срещу гълъби на терасата -ПОМАГА!!!

Мнениеот belleville » 04 Ное 2016, 16:42

silver933 написа:Е кой знае какво няма да ти направи един гълъб, не знам колко сериозни проблеми може да имате с тях :) Тези дискове ги окачаме на село да светят срещу птиците и да пазим гроздето :mrgreen:


Ако смяташ, че осирането и перушината навсякъде е нищо, добре. Ядат е някои от цветята на терасата, също така и като се простира през лятото прането да летят и хвърлят гореописаните "радости" не е много приятно.
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Стари компакт дискове срещу гълъби на терасата -ПОМАГА!!!

Мнениеот Lisica » 04 Ное 2016, 16:49

Това не само за гълъби, ами по селата се слага да се пази гроздето от птиците.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Стари компакт дискове срещу гълъби на терасата -ПОМАГА!!!

Мнениеот penelopa » 07 Ное 2016, 22:49

Определено вършат работа, идеални са вместо плашилата :lol: .
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron