Килими, пътеки, мокети – за или против сте?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Килими, пътеки, мокети – за или против сте?

Мнениеот mangusta » 31 Май 2014, 14:48

И килимите, и мокетите, и пътеките ми създават особен уют вкъщи, обаче като стане време за чистене, просто откачам! :evil: :evil:

Имаме си и котенце, което по това време вече сменя кожухчето и става някакъв ад, в коридора имаме пътеки, в спалнята мокет, а в хола и кухнята килим, познайте за какво иде реч! :evil: Нямам възможност да ги нося всеки месец за пране, а и нищо няма да остане от тях, за едни сезон ще се скапят!

От друга страна въобще не ми се иска да ги махам, нито килимите, нито пътеките, да не говорим за мокета, прекалено голо става в къщата.
Вие какво си имте вкъщи – килими, пътеки, мокети, как се справяте с почистването им, за или против сте?
mangusta

Re: Килими, пътеки, мокети – за или против сте?

Мнениеот donni » 31 Май 2014, 14:55

Много ми харесват и трита варианта, но да са в чужда къща, супер уютно е, но наистина прахосмученето им е ад, точно заради това предпочитам да съм с дебели пантофи, от колкото с килими през зимата!
donni

Мнениеот pepa1974 » 02 Юни 2014, 15:22

Килимите създават уют и имам в хола и другите стаи, но в коридорите и кухнята-в никакъв случай, само ще събират прах и мръсотия.
pepa1974

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Яну 2015, 15:47

Според мен много зависи от жилището, нашия апартамент е много голям и ако няма такива килими и в коридора роди изглежда сякаш гол и недовършен. :)
Аватар
rabotnata pchela

Мнениеот Elica » 23 Яну 2015, 14:12

Много харесвам килимите, но разбира се да не заемат жилището от стена до стена :)
Аватар
Elica

Мнениеот penny » 23 Яну 2015, 15:45

Elica написа:Много харесвам килимите, но разбира се да не заемат жилището от стена до стена :)

Това ми напомня на руснаците (май те бяха или турците), които имат нещо като килими навсякъде, дори и по стените, не мога да си представя как чистят всичко това :shock:
penny

Мнениеот Snejna » 23 Яну 2015, 16:12

penny написа:
Elica написа:Много харесвам килимите, но разбира се да не заемат жилището от стена до стена :)

Това ми напомня на руснаците (май те бяха или турците), които имат нещо като килими навсякъде, дори и по стените, не мога да си представя как чистят всичко това :shock:

Руснаците имат килими и по стените, предполагам, за да изолират от студа, иначе няма логично обяснение. Иначе в България все още почти във всеки дом може да се намери някой рускоподобен килим ;)
Аватар
Snejna

Мнениеот S_Milenska » 23 Яну 2015, 16:56

Според мен много зависи от стаята, ако е детска е по-добре да е с мокет или нещо такова, защото децата ходят на всякъде и да им е топличко, за другите стаи килим, а за кухнята - нищо. :mrgreen:
Аватар
S_Milenska

Мнениеот Kaya » 23 Яну 2015, 21:28

Много ги харесвам, но да не се прекалява с тях, мисля, че внася уют у дома :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya

Мнениеот S_Milenska » 19 Юли 2015, 09:51

Kaya написа:Много ги харесвам, но да не се прекалява с тях, мисля, че внася уют у дома :)

Точно придават уют, аз ги харесвам. Не ми допадат жилища, в които няма никакъв килим, дори и малко трябва да има, за да изглежда по-приветливо! :)
Аватар
S_Milenska

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи