Косопад предизвикан от стрес, какво може да помогне?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Косопад предизвикан от стрес, какво може да помогне?

Мнениеот penny » 05 Юни 2014, 15:00

Зимата преживях голям стрес, към който се опитвам да не се връщам, но в резултат на него, седмица по-късно започна да ми капе косата. Всички мислиха, че си въобразявам, но сама виждам по себе си, направо цели кичури се свличат вече, добре, че е гъста и расте бързо.

Някой от вас получавал ли е косопад от стрес и как го е излекувал, какво са ви предписвали?

Разбрах, че това не може да продължава така и трябва да взема мерки. Миналият месец ходих на дерматолог, нещата, които ми изписа не помогнаха – капсули Дюкрей и шампоан Анафас. Вече повече от месец няма никакъв ефект и предполагам трябва да ги сменя с нещо по-качествено, ако въобще нещо може да помогне! :?

Чудя се дали косопадът предизвикан от стрес е възможно да се лекува само външно или е необходимо и да приемам някакви добавки? :roll:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Косопад предизвикан от стрес, какво може да помогне?

Мнениеот YoLindi » 05 Юни 2014, 15:09

Преди две или три години се случи нещо такова с мен, започна пролетта и така цяло лято, мислих, че е от смяната на сезоните, а след това от горещините, есента се взех в ръце и си купих едни таблетки Ревалид. Останах изключително доволна, след това си правих маски с Тривитаминол, порасна доста бързо и за половин година си върнах старата дължина и обем ;)
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Косопад предизвикан от стрес, какво може да помогне?

Мнениеот h4ukova » 05 Юни 2014, 20:23

Здравей! Аз имах този проблем преди 2 години. От силен стрес косата ми обилно взе да капе и изключително много оредя. Тогава се притесних да не е свързано с щитовидната жлеза, но реших преди да отида на лекар да опитам да си помогна сама. Вътрешно 2 седмици приемах витамините А, В комплекс, С и Е. Взех си шампоан Клоран, ревитализиращ с хинин и витамин В комплекс против косопад. Не предполагах, че толкова бързо ще ми спре да капе. От шампоана съм изключително доволна, затова го ползвам и до сега.
h4ukova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Юни 2014, 19:32

Re: Косопад предизвикан от стрес, какво може да помогне?

Мнениеот MGB » 06 Юни 2014, 11:01

h4ukova написа:Здравей! Аз имах този проблем преди 2 години. От силен стрес косата ми обилно взе да капе и изключително много оредя. Тогава се притесних да не е свързано с щитовидната жлеза, но реших преди да отида на лекар да опитам да си помогна сама. Вътрешно 2 седмици приемах витамините А, В комплекс, С и Е. Взех си шампоан Клоран, ревитализиращ с хинин и витамин В комплекс против косопад. Не предполагах, че толкова бързо ще ми спре да капе. От шампоана съм изключително доволна, затова го ползвам и до сега.

Това е добре за шампоана, аз си взимах няколко месеца хининова вода и шампоан с хинин на Милва, казано честно не видях разлика, а толкова ми се искаше! Може би ще пробвам този на Клоран, тъй като сезонния косопад сега се увеличи при мен, надявам се това да е временно.благодаря ти за инфото :) :) :)
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Косопад предизвикан от стрес, какво може да помогне?

Мнениеот krasyto » 11 Юни 2014, 09:58

Само чесън ме спаси от падането на косата ми. Бях под голям стрес и чух от една приятелка, която се била мазала с чесън. Тогава й се изсмях, но след множеството пари, които пръснах за препарати, хапчета и т.н. реших да пробвам. И въобще не съжалявам. Препоръчвам го на всеки, който има проблеми с косопада. Наскоро видях, че са го пуснали и във здравниите съвети на фрамара. Супееер.

http://saveti.framar.bg/%D0%B2%D1%82%D1 ... 1%82%D0%B0
krasyto
 
Мнения: 14
Регистриран на: 11 Фев 2014, 14:53

Re: Косопад предизвикан от стрес, какво може да помогне?

Мнениеот niya_mazova » 26 Юни 2014, 23:19

krasyto написа:Само чесън ме спаси от падането на косата ми. Бях под голям стрес и чух от една приятелка, която се била мазала с чесън. Тогава й се изсмях, но след множеството пари, които пръснах за препарати, хапчета и т.н. реших да пробвам. И въобще не съжалявам. Препоръчвам го на всеки, който има проблеми с косопада. Наскоро видях, че са го пуснали и във здравниите съвети на фрамара. Супееер.

http://saveti.framar.bg/%D0%B2%D1%82%D1 ... 1%82%D0%B0

не мога да кажа, че съм имала подобни сериозни проблеми, но съм използвала чесън профилактично и наистина съм много доволна. Тъкмо навреме тази темичка ме подсети, понеже със смяната на сезоните, естествено косата ми реагира моментално, още утре ще се намажа ;)
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Косопад предизвикан от стрес, какво може да помогне?

Мнениеот Bambaa » 31 Окт 2016, 15:26

И аз съм съгласна, че помага чесъна, но много мирише. Но сигурно е за предпочитане да миришеш на чесън, отколкото да си без коса. За мен най-вършещата работа маска за коса е газ, мас и оцет. Няма мърдане.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Косопад предизвикан от стрес, какво може да помогне?

Мнениеот Fancy » 14 Ное 2016, 20:56

Bambaa написа:И аз съм съгласна, че помага чесъна, но много мирише. Но сигурно е за предпочитане да миришеш на чесън, отколкото да си без коса. За мен най-вършещата работа маска за коса е газ, мас и оцет. Няма мърдане.


Тя да не би да не мирише :lol: !? И тя мирише, но косата наистина много добре се повлиява.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Косопад предизвикан от стрес, какво може да помогне?

Мнениеот YoLindi » 20 Яну 2017, 14:24

Първо, да се спре източника на стрес :wink: и после подхранване на косата с натурални масла, маски. И би трябвало да се наредят нещата.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Косопад предизвикан от стрес, какво може да помогне?

Мнениеот BeenieGal » 09 Фев 2017, 12:09

Това първото не винаги е толкова лесно, за сравнение второто е доста по-лесно осъществимо. Но дали само то ще има ефект?
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Следваща

Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron