Пристрастяване към игра – как да помогна на детето си?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Пристрастяване към игра – как да помогна на детето си?

Мнениеот dejavu » 06 Юни 2014, 12:01

Имам дете в детската градина и се чувствам ужасно виновна за това, което му позволих да направи със себе си. Влизаше често в youtube, но не винаги ми беше под око, така докато не се пристрасти към една игра. :oops:

Сега е постоянно разсеян не може да асимилира винаги какво му говоря, все едно е вземал наркотици, разсеян, сънлив, не се храни нормално, имам чувство, че и тена на кожата му се промени стана по-пепеляв. :oops:

Разговаряла съм с няколко учителки, които ме викаха заради тази пристрастеност към играта. Много ме досрамя от себе си и реших да налагам ограниченията малко по малко, тъй като забраня изведнъж започва да се тръшка, плаче, стига се до истерии, които не разбирам. :oops:

Първоначално взех таблета, като стоеше на видимо място, все пак се разбрахме, че не се бара, тъй като прекалява и изключих интернета. По-късно не само беше взел таблета, но беше пуснал и интернета. :o Пробвах с игри на открито, заедно с другите деца, но не – скучно му е! :(
Кажете ми как да помогна на детето си да преодолее тази пристрастеност към играта? :?
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Пристрастяване към игра – как да помогна на детето си?

Мнениеот ivoblinc » 06 Юни 2014, 12:18

Не мисля, че трябва да се притесняваш толкова и синът ми изпада в такива кризи, но нещата преминават след време. Хубаво си избрала постепенно да го отдалечаваш от игрите, мисля, че ще има ефект, апък и като вижда как другите деца играят, а не са самички като него, предполагам ще иска и той да се включва ;) излизайте повече, сега поне е топло времето ;)
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Пристрастяване към игра – как да помогна на детето си?

Мнениеот pepa1974 » 09 Юни 2014, 16:41

С тези игри е страшно, не една и две майки са пропищяли около мен.Опасни са, водят до пристрастяване и са бягство от реалния свят.Децата трябва да общуват естествено помежду си и да играят навън, а телевизията и таблета да се сведат до минимум.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Пристрастяване към игра – как да помогна на детето си?

Мнениеот Bambaa » 12 Юни 2014, 18:19

pepa1974 написа:С тези игри е страшно, не една и две майки са пропищяли около мен.Опасни са, водят до пристрастяване и са бягство от реалния свят.Децата трябва да общуват естествено помежду си и да играят навън, а телевизията и таблета да се сведат до минимум.

Най-добре е да не се стига до там, но майките не се сещат докато не се случи това, малко трябва да се мисли преди да действаш, особено като става дума за деца!
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Пристрастяване към игра – как да помогна на детето си?

Мнениеот Pipilota » 25 Ное 2014, 15:30

Ами честно да ви кажа грешката е в нас самите, трябва да играем с децата си. Аз също имам едно дете и ми е трудно да му обръщам постоянно внимание, но ако не го правя се получава така, че се залепя за компютъра или таблета и после става невъзможно да се отдели не него. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Пристрастяване към игра – как да помогна на детето си?

Мнениеот pravilno » 27 Яну 2016, 15:27

Родителите залепени и те за компютъра и детето наблюдава. Като му направиш забележка, отговорът е "Ами и ти все стоиш на компютъра"!
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Пристрастяване към игра – как да помогна на детето си?

Мнениеот svetlozara » 27 Яну 2016, 16:59

pravilno написа:Родителите залепени и те за компютъра и детето наблюдава. Като му направиш забележка, отговорът е "Ами и ти все стоиш на компютъра"!

И прави са децата, след като виждат това, какво се очаква от тях? РОдителите нон стоп са я на компютър, я на телефон, но искат от децата си да имат онова детство, за което пускат картинки.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Пристрастяване към игра – как да помогна на детето си?

Мнениеот Alex_mor » 27 Яну 2016, 17:11

Чак да си пристрастен е силна дума, сигурни ли сте, че когато правите забележка на детето за това използвате тази дума правилно?
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Пристрастяване към игра – как да помогна на детето си?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Яну 2016, 18:19

Alex_mor написа:Чак да си пристрастен е силна дума, сигурни ли сте, че когато правите забележка на детето за това използвате тази дума правилно?

Aз също сега съм много зарибена по една игра, какво да му кажа на него, след като и двамата играем редовно.. :) Не ми пречи на мен, има си врме за всичко детето, а и зимата какво да прави..
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Пристрастяване към игра – как да помогна на детето си?

Мнениеот mamina » 28 Яну 2016, 11:10

rabotnata pchela написа:
Alex_mor написа:Чак да си пристрастен е силна дума, сигурни ли сте, че когато правите забележка на детето за това използвате тази дума правилно?

Aз също сега съм много зарибена по една игра, какво да му кажа на него, след като и двамата играем редовно.. :) Не ми пречи на мен, има си врме за всичко детето, а и зимата какво да прави..


Не тренира ли нещо, те затова се обездвижват и ние също :sad:
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 0 госта